Tarihte iyi olaan biriii?

Arkadaşlar dış ticaret okuyorum ve konumuz ISO 9001 belgesi. Herneyse hoca ayen şöyle dedi ' ISO kuruluşu 2. dünya savaşı sıralarında gerçekleşmiştir. Peki neden herkes savaş içindeyken bu örgüt kuruldu?'' yani sadece 1 kez söyledi ve anladığım bu yanlışlarım olabilir. Neyse bir fikri olan var mıı nolur yardımcı olun :(

0|0
0|9

En İyi Erkek Görüşü

• ISO, 1926'da ISA olarak kurulmuş ve 2. Dünya Savaşı yüzünden 1942'de kapatılmış. 1946 Ekim'inde 25 ülkenin delegeleri toplanıp biz bir şey kuralım demişler. Savaştan sonra ISO olarak devam etmiş.

0|0
    0|0
    • Ayrıca 2. Dünya Savaşı'na katılmayan İsviçre'de kurulmuş. Cenevre şehrinde

• Dersten sonra ne olduğunu yazarsan sevinirim. Merak ettim şimdi :)

• tmam yazarım :)

Erkekler Ne Diyor 8

• cevabı çok basit...2. dunya savaşından önce ulusal buhran yaşanıyor tüm dünyada... savaş tüm ülkelein ekonomisini canlandırır... bu kuraldır... savaş bitmiş ve sanayi endustri canlanacak... yani ISO gibi bir sistemin kurulması elbette mantıklı ve doğruydu...

0|0
    0|0
  • Sanayileşme ön plana çıktı çünkü ve teknoloji yavaş yavaş ilerlemeye başladı gelişmiş ülkelerde bundan sonra da kalite yönetim KAPSAMI açılmış oldu her kontrol de kalite Büyüklüğü arttırmayı hedefleyen şirketler artmaya başladı İSO da bunu önceden fark edip sanayileşmede hemen kuruldu. kendı yorumum yanlış olabilir

0|0
    0|0
  • ISO bir örgüt değildir ki , İsonun kuruluş tarihindede bir yanlış var hocan başka konulara değinmiş olmasın veya sen yanlış anladın ISO belgem var benim

0|0
    0|0
    • tarihler felan yanlış olabilir ama soru yine aynı tarzdı neden savaş sırasında kuruldu? dedi örgüt de dedi ama o pek önemli değil

• Allah yardımcın olsun nediyim :)

• teşekkürler :)

• İkinci dünya savaşı sırasında alman mallarının hepsi dünyaya yayıldı bunu denetlemek kontrol altına almak olabilir savaşdan sonra Almanya bitti diyeceksiniz zaten savaştan önce ki sanayisi yüzünden bu yapılmıştır bence

0|0
    0|0
  • Belki savaşı da onlar çıkarmıştır

0|0
    0|0
  • Savaşta olmayan bir ülke kurmuş olabilir :D

Bu konuda bir bilgim yok

0|0
    0|0
  • ISO ismailin kısaltmasıdır. Yanlışınız var.

0|0
    0|0
  • küreselleşen dünya nedeni ile.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...