Lehçe hakkında neler biliyorsunuz?

evet beyler bayanlar lehçe az ya da çok bilenler lehçe çok zor mu ben polonyaya gitmek istiyorum orda mühendislik falan okumak istiyorum ama lehçe dilinde tabi.lehçe eğitimi veriyorlarmış bir yıl.sizce bu kadar kısa bir süre içinde lehçeyi öğrenebilir miyim?bazı kişiler polonyadaysan tabi ki öğrenirsin diyor...

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Gramerinin epey zor olduğunu biliyorum. Telaffuz da aynı şekilde bizim için çok sıkıntı. İçinde sesli harf olmayan uzun kelimeler var. Öyle ki koca cümlede sesli harf olmadığı bile oluyor.

2-3 sadece Polonya'ya git gel yapan TIR şoförlerinin Lehçe öğrenebildiğini düşünürsek sen de öğrenebilirsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Zor olduğunu söylerler ama istedikten sonra başarabilirsin.Sen polonyada okuyacaksan ingilizce bölüm tercih et bnce daha az zorlanırsın.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim de polonyada işe girebilmek için lehçe bilmek gerekiyor.ingilizce çok zorlar beni hem ingilizcem iyidir ama yinede zorlanırım gibi bi de bugünkü şartlarda herkes ingilizce biliyo(avrupada) onun yanında 2 farklı dilin daha olmalı.bir yıla sökersin diyorlar bilmiyorum şimdi kararsız kaldım hem maliyet olarak da çok ucuz lehçe...

• rica ederim:) bişey soracağım başvurunu yapıp okuldan kabulünü aldınmı?Yoksa yerleştirme sonuçlarınımı bekliyorsun?

• yok ben sneye gidicem şimdi bir arkadaş var onun için soruyorum.bakalım bir yıla lehçe öğrenebiliniyomuymuş arkadaş üzerinde deniyecez olursa ben de gidicem.

Erkekler Ne Diyor 1

• poznan'da bi kaç ay lehçe derslerine katıldım ama çok zor bir dil gerçekten de şu an öğrendiklerimden bişey hatırlamıyorum.hiç ingilizceye fransızcaya falan benzemiyor hangi kelime neye göre değişiyor hangi eki falan alıyor çok karışık.

0|0
    0|0
    • link sence şu linkteki öğrencinin anlattığı doğru mu yoksa tamamen reklam amaçlı mı?

• macaristan ve çekcumhuriyeti iyi demişsin neden dediğini sorabilir miyim.bi de litvanyaya merakım var benim ama nüfusundan dolayı polonya çok daha cazip geldi.

• daha gelişmiş ülkelere benziyorlar.gitmedim sadece bana öyle geliyor

Yükleniyor...