Ülkemizde ki insanların eğitim-kültür durumu hakkında düşünceleriniz neler?

Burayı okumadan geçme Tahsil yapıyor profesör olmuş insanlıktan bir haber ötesi yandan ticaret yapıyor 2 lirayla zengin olma derdin yobazlık almış başını gidiyor müslümanım diye geçiniyor haram para iftira art niyet yasak ilişki herşey var fikirleriniz neler?

Güncellemeler:
Benim izlenimlerim Paran varsa beyefendisin paran yoksa hiç saygı=para olmuş. Gelenek görenek zaten hiç yok insanlık yok dürüstlük yok utanma yok hatta utanana bile kötü gözle bakıyolar gülüyorlar bence bu anormal bişey ya sizce
Haaa bir de şu var onu da hatırlatıyım böyle ciddi konular üzerinde düşündürmek istemiyor toplumun değer yargısın bu şekilde oluşturuyorlar düşünenlere yukarda utanma örneğinde olduğu gibi kötü bakıyolar istenilen profile göre basit yaşa al sat harca ye iç yaşa hayat senin hayatın sloganlarıyla kapitalist sermaye güçleniyor ancak ona hizmet ediliyor inançlarımıza göre toprağın altıda var madiyatı kimse mezara götüremez kısaca gerizekalı bir toplum istenliyo çünkü onlar daha kolay kandırabilirler

0|0
62

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes bildiğinin alimi, bilmediğinin cahilidir. Ve kişi bildiğini kendinden bilir. Hülasa demem o ki: Herkes bir başka "herkese" türlü türlü kıymetsizlikler biçip giydiriyor lakin kendisinin kumaşından haberi yok ! Ne demişler " göz kendisini görmez." Bu sebeple öncelikle kişi " Ben kimim, neyim, neye inanır, neyi ölçüt alırım?" Sorularını sormalı kendisine sonra bir eleştiri getirmeli. Gerçi metropol yaşamlarının değer yargıları sömürdüğünü, geleneksel olanı bir değer ve kültür olarak görmeyip "cihanşümul" olmayı daha kıymetli görüyor. Evet değişmek, değişime ayak uydurmak lazım ama Cemil MERİÇ'in dediği gibi bu değişim "kendin kalarak bir değişim olmalı." Yani Ali Şeriati'nin değimiyle " kendi gerçekliğine uygun bir dünya görüşü" ile değişmek gerekmekte. Toplum koleje girmeyi bir değer saydığı için kolej değerli, toplum kızını parası bol bir bir yarış atı olarak yetişen bir adam vermeyi değer gördüğü için bazı meslekler, bazı mesleklerden daha fazla kıymetli "sanılır" ya da bazı adamlar (!) hayatlarını lirasal limitlerde yaşadığı için bir metrenin bir yerinde durup ölçülür değer ! Daha neler neler denir de ne gerek var yazmaya? O yazacaklarımda bunlara benzer. " Ben'e bakıp avazımın çıktığı kadar bağırıyorum: Neredesin ey Hazreti İnsan ! "

0|1
    0|0
    • haklısın cemil meriç in sözleri kısmına oldukça katılıyorum bir de şu var lafla peynir gemisi malesef yürümüyor konuşmaya gelince herkes alim konu düşünmeye empati yapmaya gelince banane oluyor bu ülke bu yüzden bu hallerde falan filan bu memleketi insanlığı ben mi kurtaracam diyenler çoğunlukta olduğu için insanlar buna ayak uyduruyo bizler ise sürekli neden böyle şöyle olmalı diye konuşuyor konuşuyor olduğumuz yerde kalıyoruz ağızda sakız misali hiçbir şey değişmiyor şakadan da olsa kıyamet alameti farikası bu hikmetler değer yargılarının değişmesi için toplumsal bilincin ön plana çıkması gerekiyor herkes birbirinin açığını aramaktan çok kendinden sorumlu olmayı uygulasa bir kademe katedilebirdi ancak malesef diyorum diyoruz diyorlar...

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 6

• Okurken kendini geliştirmiyor, torpille bir yerlerden bir yerlere geliyor tabii insanlığı öğretemiyorlar okullarda;Müslüman başlığı altına saklanan insanlarımız ve işlerine gelmediğinde dini kendilerine göre şekillendirmeleri hiçbişey anlatamazsın böyle insanlara, anlatılmıyor karşısında sen çatlıyorsun

0|2
    0|0
    • cahille konuşma dilin yanar diye boşuna dememiş atalarımız

• çünkü bizim insanımız nerden nasıl çıkarıma döndürürüm olayları, nasıl kolay yoldan zengin olurum istediklerime ulaşırım derdinde;hakkı olup olmadığını sorgulamıyor hiç

• bizim insanımız diye br kavram var artık ben bundan da şüphe etmeye başladım bakıyoruz bizden önce yaşamış atalarımıza bu kadar sonradan görme bu kadar cahil bir toplum olabilirler miydi acaba ya , hani bir kadına devlet yönetiminde söz hakkı vermişiz bundan bin yıl önce şimdi bakıyorum töre cinayeti kadına şiddet yani açıkçası bu mezopotamya kültürü habil ile kabilden beri pek bize yatkın bir kültür değilmiş sanırsam

• Kıyamet mi kopacak acaba?/

0|1
    0|0
    • neden gizli kullanıcı fikirlerinden utanma bence

• lisede albay hocamın bir lafını söyleyim sana dünyada şerefsizler kadar şerefliler de elini taşını altına koysa adalet sağlanır.

• 1 devletin başı kültürü eksik şekilde iktidara gelirse toplumun halkın kültürlü olmasını beklemeyin. Cahillik okumakta da değildir öğrenme isteğindedir okumamış insanlar okumuşlara göre farkça bilgili olabiliyor ardından mesele insan olmakta insan gibi insan kültürlüdür. Para insanları kör etme de kültürü yok etme de en güzel perdedir. Her şeyi geçip biz güzel dünyayı istemeliyiz. Bunun içinde gençlere ihtiyaç var. Unutmamak gerekir ki bu devletin yükü biz gençlerin omuzlarında. Biz kültür seviyemizi yükseltirsek kinse getiremez bu ülkenin evladının sırtını yere.

0|0
    0|0
    • 2bin yıl önce kadınlara devlet yönetiminde söz hakkı tanıyan bir medeniyetten bahsediyoruz bu medeniyet aynı zamanda bizlerin ataları eğer helvadan yapılan putlara tapan kızlarını toprağa gömen toplumları örnek almak yerine biraz kendi değerlerimize sahip çıksaydık bugün dünyaya medeniyeti bizim öğrettiğimizi ispatlayabilirdik bunu yapmak yerine inkar ediyoruz kısaca evladımızı düşünmeyi bırak torunlarımız düşünmemiz gerekirken kendimiz düşünmekten öteye geçemiyoruz

• teşekkürler bende sizinle olan sohbetimizden memnun kaldım açıkçası böyle bir ortamda bir bayanın bu tarz konularla ilgilenmesi beni memnun etti bu konular hakkında özelden bana mesaj atarsanız sıkça sizinle münakaşa etmekten onur duyarım ;)

• Umarım nasipse :)

• sonumuz hayır olsun :/

0|1
    0|0
  • arkadaşım düşüncelerin güzel, ancak ifade etme biçimin o kadar yanlış ve garip ki, ömür boyu elle tutulur bir yere varman ne yazık ki mümkün değil.

0|0
    0|0
    • yani bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp valla sende ki bu eleştiri kabiliyeti olduktan sonra seninle yaşayan insanlara acıdım sende bu cahilliğinle hiç biyere varamazsın bak ne demişim orda cahille konuşma dilin yanar diye keşke içinizden biriniz düşünebilse farklı şekilde ifade edebilse var sa yoksa eleştiri boş boş konuşma

• Insanlik ve vicdanlik yok turkiyede herkes sivri zekali ve dilli..

0|1
    0|0
    • herkes akıllı herkes kültürlü hiç cahil yok lafta :))

Erkekler Ne Diyor 1

• "Dünyadan geçmeye bakın, tamiri ile uğraşmayın"
    Hz. İsa

0|0
    0|2
Yükleniyor...