İlahi komedi belgeselini izleyen var mı?

varsa nasıl bir belgeseldi ? sizce başarılı ol uş mu belgesel ? beğendiniz mi yani kısacası belgesel hakkındaki düşünceleriniz neler ?

belgesel >> link

merak eden varsa izleyebilir, 7 bölümden oluşuyor ...

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• soruyu okuduktan sonra izledim, eğlenceliydi.çok başarılı mı ; pek sayılmaz.şöyle ki adam genelde tarihten örnekler sunmuş,çelişkileri ve dinlerin oluşumunda önceki inanışlardan çekilmiş kopyaları göstermiş.işin bilim kısmına pek dalmamış.anlayabilen için bu da yeterli tabi.ama eğlenceliydi.

0|0
    0|0
  • Evet bu belgeseli 1 sene önce seyretmiştim.Genel bir eleştiri niteliğinde ama temel eksikleride var.Ama insanları sorgulamaya iten iyi bir yapım.Ama sonunda dediği gibi herşey inkarla olmaz.Amaç bağnazlıkdan ve gözlerimizi kapatan bütün herşeyden kurtulmak.Bu belgeselde iyi ve kötüyü yalnış tasvir ettiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • haklısın herşeyden öte eleştirel yaklaşımı gösteriyor, birde adam cidden konuşmasını çok iyi biliyor, lafını hiç esirgemiyor... bence son kısımlarındada haklı dünyada savaşlar hep din yüzünden çıkar, şuan arap yahudi savaşlarının altında yatan asıl sebep o bence, amerika çıkıp ırağa savaş açarken haçlı seferleri bitmedi derse, arap ülkelerinde cihad yapılırsa, o dinler demekki o kadar da iyi değilmiş, savaşlarda ölen bütün insanlar tanrıları için ölüyorlar, peki ya kim cennete gidecek. insanlar mantıkları ile değilde kitapların emirleriyle hareket ediyorlar. bence en güzel kısımı asıl sonu.. teşekkürler yorum için :)))

• Rica ederim.Ama asıl sorun şu çıkarlar insanların içine işlediği için herşeyi bir araç olarak kullanabilirler.Eğer dinler olmasa emin ol bu belgesel bugün başka birşeyi eleştirmek için yapılacaktı.Sonuçta hırs insanı insan olmakdan çıkarıyor.

Yükleniyor...