Güzel söylemiş değil mi?

BiImeyen ve biImediğini biImeyen, aptaIdır -Ona karşı tetikte oI! BiImeyen ve biImediğini biIen, basittir -Ona öğret! BiIen ve biIdiğini biImeyen, uyuyordur -Onu uyandır! BiIen ve biIdiğini biIen, biIgedir -Onu takip et!
Bruce LEE
Bu sözler Bruce Lee'ye aittir. Kendisi aynı zamanda bir felsefe profösörüdür. Siz neler düşünüyosunuz bu sözleri hakkında?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• bruce lee nin bu yönünü hiç bilmiyodum çok seviyorum filmlerini çoğunu izlemişimdir :)

0|1
    0|0
    • Hayatını okumanı ve araştırmanı tavsiye ederim. Zaten Amerikada üniversitenin felsefe bölümünü okumuştur.32 yıllık yaşamına sığdırdığı şeyler gerçekten çok muhteşem. ama ne yazıkki oğluyla beraber trajik bir ölümleri oldu...

• teşekkür ederim :)

• rica ederim

Kızlar Ne Diyor 1

• Çin atasözü olarak geçmiyor mu? Atasözlerinin kime ait olduğu belli değildir ki. Birincisi ben buna takıldım. İkincisi; profösör değildir. Doğrusu: www.tdk.gov.tr/index.php
    Simetriye benzer bir rahatsızlığım var kusura bakma Türkçe'ye önem veriyorum.
    Gelelim soruna; bu bir hayat felsefesi. Yalnızca bu söze uyarak mükemmel bir hayat yaşayabiliriz aslında. Ama özellikle günümüzde biz insanlara değer vermeyen bir evrimleşme içindeyiz. Etrafımıza, çevreye, insanlara dikkat etmiyoruz. Aldırış etmiyoruz. Onun bilen ya da bilmeyen olduğunu anlamıyoruz. George Orwell'ın Hayvan Çiftliği hatta 1984'ündeki karakterlerine dönüşüyoruz. Kitabın içine giriyoruz yavaş yavaş. Sonra bütün bu sözlerin hepsi (tıpkı şu an olduğu ve gelecekte olacağı gibi) büyülü birkaç kelimeden ibaret kalıyor.
    Umarım anlayabilirsin.

0|1
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim ama bu Çin atasözü değil Bruce Lee'ye ait sözlerdir. Bu yönde de araştırma yapmanı öneririm.

• Baktım internetten ama detaylı değil tabii ki, çin atasözü diye geçiyor ve isim vs. yok. Sen öyle diyorsan öyledir ama kafamı karıştırdı çünkü ben de daha önce anonim diye biliyordum

• Sadece bu değil onun bu gibi meşhur daha birçok sözleri vardır.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...