Hangi etnik kökene mensupsunuz?

Ankettekilerden daha farkli bir etnik kökene mensup olanlar ayrica belirtebilirler.

• Türk (avsar yörük ve kıpçak gibi boylarda dahil)
    67% (43)59% (41)63% (84)Oy Ver
  • Kürt (zaza larda dahil)
    8% (5)23% (16)16% (21)Oy Ver
  • Laz
    6% (4)3% (2)4% (6)Oy Ver
  • Çerkes
    3% (2)3% (2)3% (4)Oy Ver
  • Diğer(Çingene rum arap boşnak vb)
    16% (10)12% (9)14% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ankette belirtirseniz daha iyi olur arkadaslar

tesekkurler
Sitenin etnik yapısı türkiyenin etnik yapısına pek yakın çıkmadı %11 arap boşnak çingene vs varsa sitede demekki küçük etnik gruplar daha çok takılıyor bu siteye kürt oranı normal türk oranının daha fazla olması lazımdı kürt oranı harici diğerleride ancak yüzde 1 falan olmalıydı

0|0
26|22

En İyi Kız Görüşü

• Soyumu bilmiyorum ama annem osmanlıdan geliyormuş. Çekik çekikler zaten

Bu arada kürtte olsa, lazda olsa, çerkez de olsa bu ülkenin her vatandaşı Türktür. Bunu unutma!

5|5
    4|1
    • Bende çekikim :)

• Türkiyede yasayan herkes türktür (ucube ve faşizanca bir ifade)

Siz nasıl ırakta türkmen olabiliyorsanız baskalarıda bu ülkede Kürt Arap olur...

Şuan düştüğün gafletin aynısına bir zamanlar generalinde düşmüştü. Al generalinden dinle.

link

• Dulcetten özür dileyerek son bir yorum yazacağım:

Irkın peşine düşen faşistten daha faşisttir bence.İnançlı olanlar için ırkçılığın ölümden sonraki hayattaki sonu yani cezası bellidir.Herkes herkesi sevsin hiçbir din,felsefe veya bilim yadırgamayı öğretmez.Bye

Kızlar Ne Diyor 25

• Ben şahsen kendim Türküm ... köklerim de İzmir kavaklarıyla bütünleşmiş o derece yani ...

1|0
    2|0
  • Selanik göçmeniyim. Ama Türk'üm. Mübadele göçleri falan işte.

1|2
    1|0
    • 'Dedemin İnsanları' filmini izledin mi? Sizi anlatıyor, güzel de bir film, izlememişsen tavsiye ederim.

• İzlemedim. Bizimkiler de tavsiye ediyorlar. Bakalım izlerim bir gün.

• çok güzeldir o film.. izlemelisin..

• valla ben ortaya karışık gibi bişeyim aslında.. baba tarafım bulgar göçmeni anne tarafım selanik bende öyle yuvarlanıp gidiorum işte :s

0|1
    0|1
  • Kürdüm.

3|3
    5|1
  • Ne mutlu Türküm diyene ;)

3|2
    2|1
  • Türk

1|0
    0|0
  • Bulgaristan göçmeniyiz. Sürekli bulgar mısın diye sormalarından bıktım. Türk'üz. Bulgaristan'daki Türkler, Osmanlı Devleti döneminden itibaren Bulgaristan'a göç eden Türklerdir. Oğuzların ve Kumanların soyundan gelmektedirler.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum.Türk oğlu Türküm ona bakarsanız da. Nereden göç ettik ne ettik bilmiyorum. Annemin tarafında hem azerilik hem rusluk var. Babamlar da Türkmenistandan İran'a ordan da güneydoğuya göçmüşler Osmanlı zamanında. Arap karışmış olabilir diyorlar ki beni benzetirler. Çekik sayılırım ama çok değil. Hinte benzeten bile oluyor. ama Kürtlük yok onu biliyorum.

0|0
    0|0
  • çerkes

1|0
    0|0
  • "türküm.mutlu değilim."

2|2
    4|0
  • Çingeneyim ama gözlerim hafif çekik dedem bulgaristan göçmeni annemde trabzon göçmeni. sonuç itibari ile Hun kırım türküyüz

0|1
    1|0
    • Çingene, Bulgar, Trabzon, laz, Hun, Kırım, Türk,... maşaalah her kandan biraz almışsınız. :)

• melezliğin suyunu çıkarmış durudayım

• Türküm, mutluyum :)

0|0
    0|0
  • sadece annemin babası arnavut göçmeniymiş bende anne tarafıma çekmişim.. babamın kürt kökenli olduğundan şüpheliyim adam çok kara :D ama soyağacı türk diyor :D

0|0
    2|0
    • Siyah olması kurt oldugu anlamina gelmez ayni etnik grup icinde bile farkli ten rengine sahip insanlar var

Kafatasi olcumude pek aydinlatici bilgiler sunmaz sanirim

• Kurdish_girl

Kafatasi olcumleri bilimsel bir arastirma icin dunyanin bircok bolgesinde yapilmistir yalniz kurtlere yonelik bir uygulama degildir ve aydinlatici bilgiler verdiginede inanmadigimi asagida belirttim

Yanlis anlasilmasin ben etnik milliyetcide degilim bir etnik kokenide ust kimlik kabul etmem cunku kendi soyumu bile 3-4 nesil ilerisini biliyorum maglum cumhuriyet doneminde kayit tutulmaya baslandi o yuzden kendi etnik kokenimi bile net bilmiyorum

yanlis anlasilma varsa ozur dilerim

• Öyle diyorsan öyledir güzel kardeşim yanlış anlaşılma olmuştur. bende özür dilerim sinirden sarf ettiğim cahil kelimesi için.

• Boşnak.

0|0
    0|0
  • Türküm

0|0
    1|0
  • Türküm doğruyum çaliskanim!

0|0
    0|0
  • a dedim.

0|1
    0|0
  • ben rumum

0|0
    0|0
  • A&E

0|0
    0|0
  • Türküm avşarım :)

0|0
    0|0
  • aslen arnavutum

0|0
    0|0
  • manav :)

0|0
    0|0
  • çeşitli.

0|0
    1|0
  • türk diyorsunuzda türk bütün bu köklerin birr sınıf altında toplandığı isim ırkçılık olmasın diye yani herkes türk diyor ama safkan türk diye bir şey yok onların bile bir kökü olması lazım yoksa illa biz türküz diyorlarsa türk adı altında kimliklerini kaybetmiş demektir

0|0
    1|0
    • Türkiye'nin %70'i Türk gerisi etnik kökendir.. ben Oğuz,Kuman,Kıpçak, Tatar gördüm şu ana kadar Türkiyede.

Oğuzlar : Kahverengi-Ela-Mavi gözlü, Sarı-Siyah saçlı

Kumanlar : Kumral Saçlı, Mavi Gözlü.. Bulgaristan göçmeni veya Türkiyeli

Kıpçaklar : Doğu Karadenizde yaşarlar, yeşil gözlüler.. erkekleri kemerli burunludur kadınları ise sarışındır..

Tatar : Tatar Slavı,Tatar Moğolu,Tatar Türkü.. gerçek Tatarlar..Türk Tatarlarıdır..diğerleri Türkleşmiş..

Babam Kıpçak annem Oğuz, Türkçü ve Turancıyım:D

• Macar asıllıyım.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 22

• Çingene yerine romen kısmını kullanman daha kibar olurdu günümüzde küfür anlamında kullanılıyor o sözcük.

Zazalar 2 ye ayrılır: Göktürk federasyonunun bir kolu olan Zazalar Kavimler Göçü ile Pers toprakları olarak bilinen Horasan bölgesine göç etmişlerdir.Osmanlı Döneminde Kürt beylerinin emrine verildikleri için kimliklerini kaybederek Kırmancı ve Zazaki adlı iki kol uydurulmuştur.Aslolan Kürtlerin Mezopotamyada çoktan yerleşik olduğu Zazaların ise Orta Asya'dan gçömüş olduğudur.

Bu bizi getirdi A şıkkına: İşte Göktürk federasyonundaki bazı Türk boyları:

Zaza,pomak,slav,kıpçak,kırgız vb.

0|1
    0|1
  • Kürdüm

2|2
    1|0
  • Zaza'yım

2|1
    0|0
  • mezopotamya göçmeni kürdüm

2|1
    1|1
  • A şıkkı dedm. Türküm atalarım orta asyadan geldi ;)

0|0
    0|0
  • Kızıl deriliyim.

1|2
    0|0
  • İbrani'yim.

3|0
    0|0
    • Artıladım. Her görüşe saygım var.

• @DulcetLady bu ülkede yaşayan herkes nasıl Türk olarak geçer. bu faşizmin masum görünüşlü hortlamış halinden başka birşey değil. bu ne mantık. bu nasıl yaklaşım. bunu nasıl insanlara dayatabilirsin. insanlara nasıl aslını inkar ettirebilirsin ? ha ama herkes Türkiye Cumuhuriyeti vatandaışıdır. o ayrı işte.

• Duyarılılığınızdan ve güzel tüm yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Sadece bu yorumunuz değil şimdiye kadar bir tek kötü yorumunuza denk gelmedim.

• göçmen türklerdeniz

0|0
    0|0
  • hiçbiri değil arap asıllıyım

0|0
    0|0
  • Melezim ben.

0|0
    0|0
  • A şıkkı Türk'üm ben.

0|1
    0|0
    • seni en alttaki yorumun için gerçekten yürekten tebrik ediyorum arkadaşım.bu durumun farkında olamayan vatandaşımız çok.bi de alt üst kimlik seremonisi çıkarıyolar üzerine.kabul etmeyenler( ben mesela) ciddi tepkiler alabiliyo bazı ortamlarda

• Aslında emin değilim

baba tarafım osmanlının son dönemlerinde azerbeycanın ötelerinden gelmiş

anne tarafım malatyadan gelmiş ama sarışın mavi gözlü yani süryani olma olasılıgı var.

0|0
    0|0
  • T.C vatandaşıyım

slav asıllıyım

bu toprakları seviyorum bir de kızları trip yapmasa

0|1
    0|0
    • Fotodan belli derken?

• arkadaş kürdüm dedi ve sende fotodan belli dedin. merak ettiğim birşey madem kürtleri sevmiyorsun ne diye bana arkadaşlık isteği gönderiyorsun?

• ben kürtleri sevmiyorum diye bir şey sölemedim ki ben insanalrı ırklara göre sevmiyorum insan oldukalrı için seviyorum

• Burada Arap olarak geçebilir belki ama Arap değilim.Dedem Araplaşmış Araptı.Bende Türkleşmiş Türk'üm ;)

0|0
    0|0
  • gürcü asıllı Türk'üm..büyük dedelerim..osamnlı rus harbi zamanın batum'dan göç etmişler.kıpçak Türk boyundanız

0|0
    0|0
  • Dostum şıklardaki gruplandırma çok yanlış

1|0
    0|0
    • En fazla 5 seçenek sınırlaması var başka türlü nasıl yapabilirdim.

• Dostum ben senin okuduğunu biliyorum yanlış hatırlamıyorsam selçuklular döneminde bölgeye yerleştirilen göçebe türkler olduğunu iddaa edenler var ama kabul görmedi bu görüş eğer doğru ise bile asimile olmuşlardır muhtemelen zaten çoğuda kabul etmiyor türk olduğunu

• Üzgünüm ama açıklayıcı yorumuna karşı tarih bilimine olan ilgisizliğimden dolayı yanıt veremeyeceğim.

• Zaza'lar kürt değil.!

Bende Zazayım.!

Aynı kategoriye koyman yanlış...

1|1
    1|2
    • kürt değilmiş güldürme beni kurmanc zaza soran goran loran kürttür bunu iyi bil öğreneceksin

• Lan git işine.! Sen beni benden daha mı iyi biliyorsun.!

Hesabna gelen herkes kendini kendi tarafına çeker,aslını araştırda gel.

• türklük bir asil kandır ırk dır türklük diye birşey vardır türkiyede sayıları haliyle fazladır türkiyede yaşayan kürt laz çerkez vb... türkiye sınırlRINDA yaşıyorsa türk olarak kabul edilir istisnalar hariç

0|0
    2|0
  • karaman ogulları :)))

0|0
    0|0
  • Aslım Selçuklu'lara dayanır.

0|0
    0|0
  • Azeri-İran

0|0
    0|0
  • ne olduğumu bende bilmiyorum. nereden geldiğimi nasıl öğrenebilirim? dedem yok. anneannem ise bilmiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...