Sezeryan ve normal doğum hakkında bilgisi olan var mı?

Sezeryan veya normal doğumda epidural yapılıyormuş ağrı gerçekten yk oluyor mu ve doğumdan sonra ağrı oluyor mu? Özellikle sezeryan sonrası epidural değilse uyandıgı an aşırı ağrı olur diyorlar doğru mu?

Not: evli yada çocuk istediğimden değil merak ediyorum ileriye yönelik kaygılarım var:) korkuyorum da.

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni dönem genç kızlarda doğurma korkusu başladı. Epiduralı ihtiyaç olmadığı sürece yapmazlar. Yani hiçbir zaman senin seçimin olmayacak. Kadınlarımızı bilinçlendirmek lazım bu konularda çünkü normal doğum dışındaki tüm yöntemlerde çocuğun vücuduna ilaç narkoz v.b. zararlı şeyler gidiyor. Resmen çocuğu riske atıyorlar o ameliyatlarda. Belki şimdi modern tıpla bu riskler çok düşük fakat hala var olan bir gerçek.

Gelelim sorunun cevabına. Epidural da sadece belinden aşağısı uyuşur. Acı hariç herşeyi hissedersin. İçini kurcaladıklarını birşeyleri çıkarttıklarını falan yani.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

• bu bayanların ısı cok zor yaa allah yardıcınız olsun vallaha

0|0
    0|0
    • aynen bence de evlenmekten korkuyorum bu yzden

• 20:)

• ooo oo sen daha evlenmezsın kızların cogu baska sey den korkuyor sen de hamıle kalmak dan aslında sen dogru seyden korkuyorsun haklıısn yanı

• normal doğum en iyisi,sezeryan sıkıntılı doğumlarda yapılması gerekir.ayrıca hastanelerin çoğu sezeryan yapmak sitiyorlar çünkü ücreti fazla..en iyisi normal ddğum

0|0
    0|0
    • öyle ama benm gibi korkaklar olunca:(

• keşke yapabilsem bunu

• sen değil hayatında kişi yapacak..ve ailende destek olacak..olmadı psikolog var

Kızlar Ne Diyor 2

• kesnlikle normal doğum , sezeryan ile doğan çocuklarda damar rahatsızlıkları görlme olasılığı 2kat daha yksek

0|0
    0|0
  • sezeryan gerekmedik sure normal dogum tavsiyem.agri olmali,sancisiz dogumu nasil yapmayi dusunuyorsun,o sanciyla gelcek yoksa zor

bebegi kucagina verdikten sonra o cektigin agrilari aninda unutuyorsun ve kendinle gurur duyuyorsun dunyaya bi melek getirdigin icin.kesinlikle sezeryan istemem gerekmedikce,bi uyaniyosun bide bakmissin anne oldun

0|0
    0|0
    • ya ben çok korkuyorum ama:(

• anneciimmmm:)))

• Ya evet doğum için adet sancısını ağır çekenler anlar diyorlar doğru değil mi bu? mesela ben o dönemde çok sancı çekerim iğne falan vurulurum. doğum sancısıda buna benziyor diyenler var :/

Yükleniyor...