Dar fikirli insanlar için, Tasavvuf kültürü gerekli midir?

Dar fikirli insanlar için

Tasavvuf kültürü gerekli midir ?

Mevlana

Şemsi Tebrizi

Hallac-ı Mansur...

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Yaşadığım mahalledeki bakkalın engelli küçük bir oğlu var.Yaklaşık7-8 yaşlarında.Engelliden kastım spastik engelli.Çocuk dün sokağa oyun oynamaya çıkmış,bir apartmanın giriş katında yaşayan 3 kadının penceresinin önünde sürekli gürültü yapıp durmuş.Çıkıp çocuğu dövdükleri yetmiyormuş gibi birde bu çocuğa "özürlü,özürlü"deyip dalga geçmişler..Ardından çocuğu tutup annesine götürmüşler.Bu sefer annesi bu 3 kadına bağırmaya başlayınca tutup annesini dövmüşler ve bakkalı dağıtmışlar..

Var ya ne diycem biliyor musun böyle insanları "cehennem paklar".

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Evet bence herkese gerekli kültür insanın karakteridir.

0|1
    0|0
  • Tasavvuf herkes için gerekli bir şey olsa gerek..insanı derinden etkiliyor.

Kendini sorgulatıyor sana.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• dar fikirli insanlar için önce ufuk gerekli zaten olan halleriyle bu insanları anlayamazlar lakin tasavvuf her inana gerekli bence ayrıca şems-i yazıp hünkar hacı bektaşı yazmazsan olmaz

0|1
    0|0
    • Evet Hacı bektaş Hacı Bayram Veli...

Ben ilk aklıma gelenleri yazdım.

• tasavvuf bir ideoloji değil ayrıca peygamberde manada yaşardı tasavvufta manada yaşamayı temel alır sana komple islam tarihi ve tasavvuf dersi veremem senin gibiler anlamasada olur eğer kendin okumuş ve yorum yapabilen biri olsaydın bu şekilde yazmazdın

• Demek İslam'ı tekelime aldığımı düşünüyorsun ha :) Bu güzelmiş.

• dar görüşlü insanların tasavvufu kaldıracak bir bünye sahip olduklarını sanmıyorum.ama tasavvuf insanın kendine özüne yolculuğu olarak tanımlanır.günümüzdede bu felsefeyi benimsemek gittikçe zorlaşıyor modern yaşamın getirdiği yeniliklerle

0|1
    0|0
  • Tasavvuf denilen şey, insanı uyuşturan saçma bir ideolojidir. İslam'da yeri yoktur. İslam her zaman hareketi ön planda olmayı ve sürekli Cihadı teşvik eder ama tasavvuf herkes inine çekilsin, etliye sütlüye karışmasın, herkes herkesle iyi geçinsin, nerdeyse hakkını bile aramasın dedirtecek konuma getiriyor insanları.

0|0
    1|2
    • islam'da yeri var mı yok mu sormadım

zaten buna da sen karar veremezsin.

sen cihad etmeye devam et.

• :D:D:D:D tasavvuf bir fırkada değil lakin sen benim söylemediğim şeyleri söylemişim gibi yaparak en büyük saygısızlığı yapansın sen daha söylediklerimi anlayamazken beni yargılayarak cehaletini tasdik edensin senin beni anlaman için çaba sarfetmiyorum çünkü dediklerimle alakasız cevaplarınla canımı sıkıyorsun o hadisi şerifin doğruluğu tartışılır orada fırka derken nasıl bir ayrışmayı bahsettiği tartışılır tüm bunlar tartışılırken tasavvufla hiç bir alakası olmaz

• tasavvuf din değil müslümanlık senin gibi düşünmekten yoksunların tekelinde değil şükürler olsun dini bağnaz kılanda siz değilmisiniz bende müslümanım ve şirk içindemiyim değilmiyim doğrumuyum değilmiyim onun hesabı Allaha kalmış onu senin gibi softalar tutamaz heleki bilmediğin bir konuda böyle emin konuşarak hiç olmaz sen dinini biliyorsan bu şekilde konuşamazsın tekeline aldığın bu dini bilmiyorsun bence tam olarak dini öğren gel

• dar fikirli insanlar tasavvuf kültürünü eleklerinden geçiremeyecek kadar dardırlar...

0|1
    0|0
  • new_anka ahbap: tasavvufun yolu dervişliiğe gidiyor

0|1
    0|0
  • Herkes geniş fikirli olsa...

Bu ülkede emekçi kalmaz hepsi düşünür olur...

0|1
    0|0
  • Gereklidir

Allah cümlemize nasip etsin inşallah.

0|0
    0|0
Yükleniyor...