Dövme yaptırmak istiyorum ama..

kendimi bildim bileli dövme yaptırmak istiyorum. 18 yaşıma geldiğim gün yaptırıcam dedim, geldim 27 yaşına 9 yıldır ne dövme yaptırsam diye düşünmekteyim ama hiçbir motif desen sembol içime sinmedi...bende yaptırmamaya karar verdim...sorum dövmesi olan arkadaşlara dövmesi olan veya yaptırmak isteyen arkadaşlar düşüncelerini yazarlarsa belki bende aradan kendime bir düşünce çıkartabilirim...

Güncellemeler:
Hayatımın filmi diyebileceğim, The Leon:The Professional 'dan bir replik...

1. link repliğin geçti sahne...

2. link (en son tasarladığım çalışma)

link

link

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• aynı düşüncedeyiz yanlız benim bide dini acıdan sorunum var bazı kesimler abdestin kabul olur bazıları olmaz diyor ama genede yaptırmayı planlıyorum.

Kalıcı dövmeni özenle seçmelisin hayatın boyunca taşıyacağın birşey özel olmalıdır.

Ben bu güne kadar hep düşünürüm ne yaptırsam motifmi sembol mü yada motifse ne motifi sembolse ne sembolu gibi. Kendimin eskiden tasarladıgım bir motif vardı boyundan belimin sag köşesine doğru yıldız desenler falan sonra aradan 1 2 yıl geçti vazgeçtim motif yaptırmicam dedim.

Şimdi aklımda bir sembol var ama tam çözemedim sanki biraz hristiyanlık sembolu taşıyor gibi geldi sonucta ben musluman oldugumdan bu kuşku oldu bilmiyorum henüz karar vermedim ama şu sembolu yaptırmayı düşünüyorum. link çoğu kişiye bir anlam ifade etmeye bilir ama benim ve bilenler için özel bir sembol olması daha hoşuma gider. Hem herkez tarafından gözükmesini bende istemem

0|1
    0|0
    • Üstteki linkten vazgeçersem bunu yaptırmak istiyorum koluma hem dışarı çıktığımda bandana takıp kapatabileceğim bişe olur.

• benim beğendiğim dövme çeşitlerini kimse beğenmiyor...inada binecek hepsini yaptıcam..:D

• başkasının beğendiği değil senin beğendiğin önemli o değil sen taşıyacaksın onu

Kızlar Ne Diyor 7

• bende 16 yasimdan beri dövme yaptirmak veya yaptirmamak konusunda düsündüm.

yaptirirsam ve sonra begenmezsem? vs vs. olabilecek herseyi tarttim. 22 yasimda evet istiyorum o halde yaptircam dedim ve gittim yaptirdim. simdilik pisman degilim ama bir 5 - 10 yil sonra düsüncem ne yönde degisir pismanlik olur mu bilemem..

ama suan bence gayet hos ve güzel duruyor, gören bir cok kiside begeniyor ve degisik bir sey cok hos duruyor diyor (:

0|1
    0|0
  • bende şimdilik 4 tane dövme var sana sadece bir isim diyebilirim eğer yaptırcaksan ona yaptır.ikisini önceden yaptırdım berbat oldu bi tek o düzeltebildi.pişman olmucağın bişi yaptır.danny garcia yaz çıkan resimlere bakınca aşka geliyosun zaten:))

0|0
    0|0
  • ben oyle kocaman dovme sevmıyorum ılerde yaslanınca o burusuk derıde nasıl gorunur sız dusunun ama omuza yada bılek ıçıne yapılan mınık dovmeler guzel

0|0
    0|0
  • bende yaptirmak istiyorum ama henüz bambaska ve ilginc gelen bir sey bulamadim.. öylesine sirf dövmem olsun diye anlamsiz bir sey yaptiramam :-)

0|0
    0|0
  • Vücuduma kazıyacak kadar önemli bir sembol olabileceğini düşünmüyorum..

0|0
    1|0
    • bende öyle düşünüyorum ama belki düşünmediğim birşey vardır...:D

• çok klasikleşti ama liseden beri hayalim barkod dövmesidir.

0|0
    0|0
  • bence yaptırma derim ben çok pişman oldum sonradan omzumda var melek o zamanlar çok heveslenmiştim ailemden sakladım birde enfeksiyon kaptım hasas biraz vücudum ve dine dayalı bakarsan su geçmiyor diyorlar bilmiyorum ama yaptırma bu benim fikrim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Geçmişini, hayatını, sevdiklerini, ideolojilerini, hobilerini ve belki işini anlatan bir şey bulmalısın. Ya da yalnızca görünce sevmelisin onu. Kendinle özdeşleştirmelisin. Pişmanlık duymamalısın yıllar geçince üstünden. Bunların dışında da kendi yarattığın şekiller, yazılar daha sevilerek taşınır vücutta. Sana özgü, belki yalnızca sende olan bir iz gibi.

0|1
    0|0
  • barkot amblemi var ya,ince kalın siyah çizgiler ve herçizginin altında rakamlar,rakamların olduğu yerede sevdiğinin isimlerini yazabilirsin..uzun zamandır bu aklımda ama yapamadım,bitürlü.sevdiğim mi yok ne:)

0|0
    0|0
  • dövme konusunda sana sadece şunu diyebilirim yaptırıcaksan eğer yaptıracağın şey senin hiçbir zaman sıkılmayacağın, senin için değerli olabilecek bir şey olmalı.

0|1
    0|0
  • Üstad, dövme yaptırmak gerçekten ciddi bir olay. Ömür boyu taşıyacağın bir simge. Dolayısı ile şu ana kadar seni temsil etmediğinden dolayı bu işe girişmemiş olmanı takdir ediyorum. Ben koluma bir zümrüdü anka kuşu yaptırdım; tribal olarak. Bir de sol bacağımda, dizin biraz altında elfçe karakterlerle bana özel bir yazı yazdırdım; bacağın etrafını dönen şekilde.

Yazı meselesi güzel oluyor aslında...

0|0
    0|0
    • evet şimdi musait değilim iş yerindeyim ama...en son tasarladığım bir şeyi burda paylaşırım...bakarsın...

• Selamlar; yazandan öte, senin için anlamı önemli... Hoş aslında ama tek takıldığım nokta font tarafı. Farklı fontları da denedin mi?

• İyi bir dövme ustası aklındaki belirsiz figürü çok güzel bir hale sokabilir. İstanbul'da Danny Garcia diye bir dövmeci var mesela. Çok iyi bir dövme ustasıdır. Sıfırdan harika işler çıkartıyor. Gidip dövme ustaları ile birebir görüş, öneri al derim.

1|0
    0|0
  • 4 dovmem var, hepsi de inancimdaki bazi sembol ve pasajlar. 5. yi de yaptiracagim zaten basindan beri istedigim 5 dovmenin tamamlanmasiydi :)

1|0
    0|1
    • amaç ve düşünce çok önemli..en ufak bir ipucu bulsam zihnimde...rocky serisi gibi 6-7-8-9-10...:D

• eger zihninde bir sey yoksa bosver dovmeyi cunku omrunce tasimayi goze almalisin bastan

• Erkeğe yakışmaz. Yaş 27 madem. İyice düşün.

0|0
    0|0
  • Geçiciden yanayım

0|0
    0|0
  • bencede yaptırabilirsiniz aslında önemli olan koordinatları iyi belirlemek :)

0|0
    0|0
  • Yazı taraftarı değilim ama leon ve bu söz çok iyi olabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...