"Müzik ruhun gıdasıdır" sözüne katılıyor musunuz?

Müzik ruhun gıdasıdır" sözüne katılıyor musunuz? Neden?

• Evet
    82% (64)67% (97)72% (161)Oy Ver
  • Hayır
    6% (5)11% (16)9% (21)Oy Ver
  • Kısmen
    12% (9)22% (32)19% (41)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
29|87

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 86

• müzik ruhun degil nefsin gidasidir

2|3
    0|0
  • bence değildir... öyle olsa benim ruhum aşırı gıda alımından dolayı birçok hastalık geçirip, ömrünün geri kalanını obezite ile savaçmaya çalışan bir ruh olarak yaşardı...

ama gıdası ise de şunu söyleyebilirim... benim ruhumun metabolizması hızlı... çok çabuk yakıyor gıdaları :D :D :D

0|0
    0|0
  • ruhun gıdası namazdır
    nefsin gıdası müziktir

3|0
    0|0
  • Dayak desen hemfikir olurduk ama... :S
    Müzik kısmen :D

1|0
    0|0
  • Sözler ve müzik ruhalini değiştiriyo o yüzden evet, tabi almak istediğin gıdaya bağlı arabesk é gömülürsen sürekli gıdadan fazla zulüm de olabilir

1|0
    0|0
  • İbadet bizi temize çeker çok rahatlatır en iyi gelen o dur ama müziği sorarsan kesinlikle o da çok rol oynar ruhumuzda..

1|0
    0|0
  • İvit :D

1|0
    0|0
  • Bazen Evet :)

1|0
    0|0
  • Müzik ruhun gıdası değildir, beyni kullanmak ruhun gıdasıdır, ruhunu yani dünyadaki soyut varlığını düşüncelerin belirler. Başkasının duygularını müzik yoluyla hissedersiniz, eğlenirsiniz.
    Kısa deneyimlerle tatlandırılmış eserleri dinlersiniz, duygularını alırsınız, yalnız değilsinizdir kendinizce, bu şekilde de dolaylı yoldan sizi bağlar, gıda gibi.

0|0
    0|0
  • insanların pek sallamadıkları aslında önemli olan bir konu bu. müzik ruhun gıdasıdır ve ritmler insan ruh üzerinde çok etkilidir. insan hep dinlediği müzik üzerinedir. bir iki dinleme ile değil de, nasıl desem mesela hep canlı müzik dinlemiş biri, ruhsuz, sıkıntılı biri olamaz. o da canlı bir karakterdir.. Fatih Sultan Mehmet ta seneler önce psikolojik sorunları olanlara müzik dinletirmiş. ruh da illaki bir etki yaratıyor.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Bu yüzden ruhum aç değildir. Katılıyorum.

0|0
    0|0
  • kesinlikle katılıyorum müzik insanın ruhuna direkt dokunabilen nadir sanatlardandır. müzikle bir insanın ruh hali değişebilir. hatta müzikle hastayı bile iyileştirebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Aynen katılıyorum cunqi bazı geceler can sıkıntısından uyuyamiyorken rahatlatıcı sesler yazıp youtubeden 3 saatlik müzik aciyorduk rahat bir şekilde uyuyordum uyku sorunu. için birebir. d

0|0
    0|0
  • Ruhun asıl gıdası AŞK tır bebeğim... Müzik sadece duygularımız okşar...

0|0
    0|0
  • kesinlikle.

0|0
    0|0
  • nedense şahanın eski programı olan dikkat şahan çıkabilirdeki skeci aklım geldi "ruhun gıdası heykeldir heykel"

0|0
    0|0
  • Müzik nefsin gıdasıdır diyorum.

0|0
    0|0
  • Ya tabii katılıyorum. Sonuçta burada ruhtan kastımız fiziksel anlamda ruh değil. insanın duygusal bütünlüğüdür.. Ve her insan bir müzik türünü dinlerken kendinden geçer rahatlar veya mutlu olur...
    Ki tasavvufta dahi neye ruhun sesi denmiyor mu?

0|0
    0|0
  • Kimi insan var ibadet ederek rahatlama yaşıyo, kimi insan var müzik vs. dinleyerek rahatlamayı yaşıyo !! Yani demem o ki insanlara kalmış birşey

0|0
    0|0
  • müzik orucu bozar mı?

ayrıca şahan ve ceviz kıran geldi aklıma o videoyu izlese ne bu konunun üstüne çok iyi gider :D
    cevizkıran mustafa topaloğlu "müzik ruhun gıdası mıdır?" bunu youtube'a yaz bir asdasdasda :D

0|0
    0|0
    • izliyorum gülmekten yıkıldım ben sizde izleyin l*n asdjaskdjasldas :D diyo ki hadi müzik ruha girdi nereden çıkar Topaloğlu diyoki insana herşey girer çıkar :D :D şahan diyo ya bırak gireni çıkanı ashjdasdjkasdaas :D

• Ruhun gıdası sevmek ve sevilmektir gerisi fasa fiso...

0|0
    0|0
  • Bir müzisyen olarak katılmıyorum günümün 10 saati müzikle geçtiği oluyor ama herşeyin azı makbuldür, gerçek olması gerek ibadettir bencede

0|0
    0|0
  • Müzik ruhu dingilleştirir duygularını anlamanda yardımcı olur kişiliğini belirleyen şey müzik tarzındır

0|0
    0|0
  • ki osmanlı zamanında müzikle tedavi yöntemi varmış inanmamıştım ama netten biraz araştırınca ikna oldum hatta burçalara göre müzik makamlarıda var.

0|0
    0|0
  • Hayır değil.

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle müziksiz olmaz.

0|0
    0|0
  • sabahtan berı ruhum. ıkıstı

0|0
    0|0
  • Kısmen.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum en moralsiz zamanda bile insanı rahatlatıyor.. Müzik olmasaydı napardık bilmem :))

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56

Kızlar Ne Diyor 29

Yükleniyor...