Salsa, tango ve bachata sizin favoriniz hangisi?

Ülkemizde yerel danslarının pek estetik tarafı yok malum sürekli baskı altındaydı bu tür şeyler pekala latin danslarından hangisi sizin favoriniz?

0|0
22|30

En İyi Erkek Görüşü

• Her biri ayrı bir güzelliğe ve tarza sahip bayan. Aralarında ayrım yapmak çok zor.

Ancak ülkemizde yerel dansların pek estetik tarafı yok yazmışsın. Bu yazdığın üç dansla bir tutamayız. Her dansın kültürü, güzelliği farklıdır. Bir ara halk danslarıylada uğraştım. Bilmeyenler için akla Anadolu Ateşi gelsin. Emin ol o danslarında sana verdiği coşku çok farklı. Şehirdışı ve yurtdışı turnelere çıktığımızda emin ol yabancılar ve ülkemizin insanları bizim dansları gayet başarılı buluyor. Hatta bir ara yurtdışındaki bir Yetenek Sizsiniz programında Karadeniz yöresinden bir dans yapıldı ve jüri üyelerinin ağzı açık kaldı. Onların dansı dünyaya daha hoş gelebilir, ancak emin ol birçok yabancı bizim danslarımızı izlediği zaman coşkuya kapılıyor, heyecanlarını ve beğenilerini gizleyemiyor.

Şahsen, bizzat dans ettiğim zaman bunları gördüm...

http://www.youtube.com/watch?v=gTGyFkLIEp0

1|1
    0|0
    • Anadolu Ateşi, Dansın Sultanları olarak tüm dünyaya ismini duyurmuştur ve büyük bir beğeni toplamıştır zamanında. Televizyonda izlemekle, sahnede izlemek arasındaki farkı umarım anlarsın. Bir gün imkanın olursa izlemeye, bence kesinlikle denemelisin diyorum...

Emin ol bahsettiğin danslarda modernlik var, doğrudur. Ancak bu bizim danslarımızı izlediğinde, birde Dansın Sultanları'ndan izlediğinde emin ol öyle bir coşkuya kapılacaksın ki... Ve bu halk danslarını yapan insanların büyük bir kısmı seçkin ailelerin çocukları ve maddi imkanları iyi olan insanlar. Bu insanlar Tango veya başka bir yabancı dansı almak yerine buraya katılıyorlar. Aralarında isim vermeyeyim ancak kimler kimler var bilsen, bu söylediklerini söyleyemezdin...

Yurtdışı turnelere çıkarken oradaki danslara eşlik edebilelim diye bu bahsettiğin danslarıda öğrendik. Ancak emin ol hiç bir getirisi olmadı bu dansları öğrenmenin. İnsanlar bizim danslarımızla coşmayı öğrendiler, o danslara nazikce alkışlamak yerine.

http://www.youtube.com/watch?v=PkM2x_fXisE

• Farkındayım, uzun uzun yazıyorum, belkide yoruyorum. Ancak son gönderdiğim linkte 2:57'den sonrasınıda kaçırmanı istemem. Diğerleri belki hoşuna gitmeyecek, birşey diyemem. Ancak sonrasını beğeneceğini umuyorum. Sonuna kadarda izlemeni öneririm.

Erkekler Ne Diyor 29

• DUR orada bakalım! Soru başlığın tamam da ne demek ülkemizin yerel danslarının pek estetik tarafı yok. Sen o yorumu yapacak tecrübede ve bilgide misin ki kendinde onu diyecek haddi buluyorsun? Kaldı ki zaten tecrübeli ve bilgili olsan bu yorumu yapmazdın, yapanlara gülerdin. Bir Muğla zeybeğinde, bir Karadeniz horonunda, bir roman havasında estetik göremiyorsan o senin estetik anlayışının gelişmemiş olmasındandır. Seversin, sevmezsin ayrı. Ben de zeybek severim sadece. Ama pek estetik tarafı yok demek haddini aşmak olur. Soruna cevabımsa bachata. Tango zaten diğer ikisinin yakınından geçemez bence tempo olarak. Bachata ise bana daha estetik geliyor salsa'dan.

1|0
    1|0
  • vallaha önce bir flemengo sonra salsa rumba ça ça tango derken Ankara yöresine kayıp iki misket oynuyasım geliyo bazen :))

0|0
    0|0
  • Zeybek candır...

1|0
    0|0
  • mahmut tuncerle çiftelli keyfi :D

0|0
    0|0
  • valla ben genellikle italyan kültüründe yaygın bir şekilde bilinen le italiano şemmame dansını severim

0|0
    0|0
  • valla hepsini izlemekten büyük hazım duyarım :DD

0|0
    0|0
  • Halay

0|0
    0|0
  • horonn :D

0|1
    0|0
  • horon...

0|0
    0|0
  • tango :) 4 yıldır yapıyorum

0|0
    0|0
  • tango tabikikide 2 yıl aktif olarak yaptım üniversitede şimdi işlerden dolayı pek ilgilenemiyorum..

0|0
    0|0
  • harmandalı

0|0
    0|0
  • Hiç biri

0|0
    0|0
  • salsa bachata benim tercihim

0|0
    0|0
  • bachata

0|0
    0|0
  • Mistek gözünü seveyim salsadan tangodan ne anlarız

0|0
    0|0
  • Bachata.. daha slow daha tutkulu

0|0
    0|0
  • SALSA.

0|0
    0|0
  • tango

0|0
    0|0
  • bence tangoo

0|0
    0|0
  • Bence tango daha iyidir:)))

0|0
    0|0
  • bachata biraz daha önde olmasına rahmen tangoyu daha çok beğeniyorum.

0|0
    0|0
  • kucak dansı yaptırmayı seviyorum bunlarla aram yok.

0|0
    0|0
  • direk dansı izlemeyi severim sadece.

0|0
    0|0
  • hiçbiri

0|0
    0|0
  • Dans kursuna başladım salsa ve bachata öğretiyolar bachatayı baya sevdim salsa biraz zorluyo tangoyu çok seviyorum ama izlemeyi:)

0|0
    0|0
  • Tango

0|0
    0|0
  • salsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Tango bence çok başka, estetiğe çok uygun bir dans. Salsa eğlenceli ama çok duygu yoğunluğu yok bence. Eğlenmek için ideal ama. Vals beğenmezdim ama biraz bakınca estetiğe uygun bir dans aslında ve duygu yoğunluğu da benim için tatmin edici. Bachata beğenmiyorum. Yapana saygı duyarım, izlerim de ama yapmak isteyeceğim bir dans değil.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
  • soru başlığınauygun bir giriş düşünüyordum lakin içine etmiş içeriğin. ne demek estetiği yok. bir harmandalı bir karadeniz bir erzurum... nasıl estetik değilmiş.

0|0
    0|0
  • Bachata

0|0
    0|0
  • Tango-Salsa vazgeçilmezim mutlaka kursada gidicem inş.:)

0|0
    0|0
  • Mesajlaşma uygulamaları oldugunu sandım:D

0|0
    0|0
  • Salsa ya da bachata ama tangonun da yeri ayri

0|0
    0|0
  • Hiçbiri

0|0
    0|0
  • Salsa kursuna gidiyorum ama halayı tek geçerim bir artvinli olarak :D

0|0
    0|0
  • Bachata favorim yalnız tango da bilinmeli.

0|0
    0|0
  • Bachata.

0|0
    0|0
  • Bachata

0|0
    0|0
  • Tabiki tango

0|0
    0|0
  • Salsaa.

0|0
    0|0
  • Bachata.

0|0
    0|0
  • hepsini biraz denedim en iyi bachata bırakmadım zaten:)

0|0
    0|0
  • Tango ve vals👍👍

0|0
    0|0
  • tango tabi ki..

0|0
    0|0
  • Tango çok seksi bir dans. Severim.

0|0
    0|0
  • Tango ögrenmeden ölmeyi düşünmüyorum da tangoyu seven bir kocayla evlenmem gerek.

0|0
    0|0
  • Salsa

0|0
    0|0
  • Bachata müziği bile güzel Ama Salsa dans olarak hoş hoş

0|0
    0|0
  • Salsa :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...