Çizim yapabiliyorum, bunu nasıl değerlendirebilirim?

Çizim yapabiliyorum, gayette güzel yapıyorum. Ama bunu değerlendirmek istiyorum. Instagramda mesela kişiye özel çizim yapıp satıyorlar. Bende yapmak istiyorum ama fikir lazım. (Mesela Manga tarzı kişiye özel çizim yapıyorlar, gelin ayakkabısını çizip satıyolar vs vs.)

Fikirleriniz varsa söyleyebilirmisiniz 😊

1|0
17|22

En İyi Erkek Görüşü

• portre çizimin de çok iyi kâr elde edebilirsin.. bende resim ile uğraşıyorum fakat sipariş çok almıyorum daha çok kendi çalışmalarımı belli sayılarda tamamlayıp sergi ve yüksek lisans için referans olması için uğraşıyorum.. eğer fan sayfası tarzı bir sayfa veya grup açmak istiyorsan facebook ta çeşitli çizim ve eskiz gruplarına üye olup çalışmalarını o gruplarda paylaşarak üye toplaman lazım hem çalışmanı paylaştıkça reklamın ve çevren olur hemde sipariş alırsın ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• keşke çizdiğinin örneğini ekleseydin. manga tarzı çizimler uzakdoğuda sağlam sektör. manga-ka asistanları iyi para kazanır. bizde ne yazıkki manga tarzı dergi çıkarmıyoruz ya da çıkanlar japon mangası cevirilerinden. bize özgün bir manga tarzı yaratılsa bence iyi olur diye düşünüyorum. ozaman tamamen hayatını çizerek kazabilirdin.

0|0
    0|0
    • kimse satın almazdı bence türkiyede fazla rağbet görmüyor o tür şeyler.

• @gerired aynı fikirde değilim okuyucu kesmi olurdu belki haftalık karikatür dergisi takipçine nazaran çok daha az olurdu ama inan fazlasıyla kendini çevirecek kadar en az 3 manga dergisi işletme maliyetlerini kurtarıp yayını sürdürebilir. ayrıca bunlardan biri haftalık diğerleri 2 haftalık ya da tam cilt aylık sayısında 12 seri bulunan tokyo jump tarzı aylık olabilir. olurda olur yani. ama kim çizecek? bir ara manga meraklılarının çalışmalarını haftalık dergi olarak çıkarırız diye düşündük çizen amatör ya da pro bulamadık :(

• Kendi çizimlerini pazarlamak için bir web sitesi oluştur. Ardından bunun tanınması için web site işlerinden anlayan biri veya birilerini bul. Sonrasında zaten siparişlerin üstesinden gelemezsin.

0|0
    0|0
  • öncelikle tanınman lazım

0|0
    0|0
  • stilistlik kursuna git. Meslek hakkında azda olsa bilgi ve fikir sahibi ol. Ve kendini geliştir. Gerisi gelir.
    Grafik programları öğren özellikle photoshopu.

0|0
    0|0
  • dcergiler. gazeteler veya kendini çalışma yapıp il kültür müdürlüğü ile çalışa bilirsiniz

0|0
    0|0
  • Doğuştan mesleğin var ya sanat oku ya da mimarlık işine yarar ayrıca kendi serginide alabilirsin bulunduğun yerin belediyesine başvur sergi aç

0|0
    0|0
  • Eğer kara kalem yapıyorsan youtube ta kanal açıp herhangi bir şeyin nasıl çizileceğini atabilirsin bu sayede aboneliğin artar haftalık 50 dolar falan alırsın ya da mimar olursun :D:D:D manga seviyosan bana iki üç tane çizip atabilirmisin özelden :D

0|0
    0|0
  • Beni çözebilirsen yetenekliyim diyorsan sana yardimci olurum 😂

0|0
    0|0
  • Ankaranın terminali Aşti de adamın biri kişilerin yanına gidip portrelerini çiziyo. On lira. Mantıklı bence

0|0
    0|0
  • Bence bir moda evine girip tasarim yapabilirsin hemde para kazanirsin

0|0
    0|0
  • Çizerek:)))

0|0
    0|0
  • Bana mutluluğun resmini çizebilir misin? :P

0|0
    0|0
  • Bana da bir çizim yapabilir misin?

0|0
    0|0
  • Önce bir çizimlerini göreyin

0|0
    0|0
  • Ayakkabı çizimi yapabiliyormusun?

0|0
    0|0
  • Halk eğitime git eğitim al sonra sergi aç

0|0
    0|0
  • Eğer yetenekliysen ve gerçekten hayal gücünde iyiyse çok iyi işler yaparsın

0|0
    0|0
  • ankaradaysan ders verebilirim

0|0
    0|0
  • Makina ressamligi okuyabilirsin bişey tasarliyosun 10 15 bin alıyorsun

0|0
    0|0
  • kagıtları israf etme :D şaka şaka

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Çizdiklerini görmem gerek ona göre karar kılalım.
    NOT: Resimciyim.

0|1
    0|0
  • Ben portre çiziyorum, ve oldukça iyi bir gelirim var. Fakat portre çizip satabilmek için kuru fırça tekniğini bilmen gerekir. Bunun için de yağlı boya kullanıyorsun :) Gölgelendirmelerini ise fırçayla yapıyorsun. Portre çizen çoğu kişi bu tekniği kullanır. Araştır bence, ya da bana mesaj atabilirsin yardımcı olurum :)

0|0
    0|0
  • Beni ciplak cizer misin

0|0
    0|0
  • :) bende yapiyodum eskiden bikac ayligina annemin bir modaci arkadasi satn aliyodu. Ama artk brktm. Sende denemelisin. Terziler falan

0|0
    0|0
  • Çık dışarı iş ara:)

0|0
    0|0
    • işim var zaten çalışıyorum ☺

• grafikerlik kurslarına git bende grafikerim ilerde bilgisayrdan programlarıda öğreneirsin ama sen moda tasarım üstüne çizim yapıyorsun galiba

0|0
    0|0
  • Seni yansıtan bir şey yap. Ama sana tavsiyem ilk bir çizim kursuna git sertifikanı al ondan sonra bu işe başla.

0|0
    0|0
  • GSF okuyan öğrencilerle iletişime geç facebook grupları v. s üzerinden çok rahat özel ders verebilirsin, hatta bazı yeteneksizlere projelerini yapman karşılığı iyi para kazanırsın.

0|0
    0|0
  • kendine güveniyosan üniversitelerin yetenek sınavlarına gir, grafiker ol mesela ya da iç mimar. öyle şey pek kaliteli değil çizmek satmak felan

0|0
    0|0
  • O tarz şeyler yerine bir kursa başvurup geliştir ve eğer gerçekten yetenekliysen fark edilirsin.

0|0
    0|0
  • Modalist ol

0|0
    0|0
  • Çizimini atar mısın ben de çizimle uğraşıyorum yardımcı olabilirim?

0|0
    0|0
  • sertifika al kurslara gidip

0|0
    0|0
  • Kursa yazıl.

0|0
    0|0
  • Cizim yap ve saat? Mesela bir insanin yuzunu yap sokakta onlarda begensinler alsinlar

0|0
    0|0
  • Grafik kursuna git.

0|0
    0|0
  • Etrafında sesini duyurabilecek insanlar varsa sergi açabilirsin. Sen nasıl geliştirdin resmini?

0|0
    0|0
Yükleniyor...