İnç hesaplama ve cm çevrimi nasıl yapılır?

Arkadaşlar yapmak istediğim bir projede mesela 1 7/8" - 2 3/8", 11 1/16" gibi değerler var, bunlar nedir, metrik birimlere nasıl çevrilir, bu bölülü rakamlar neyi ifade ediyor bilen varmı?

Güncellemeler:
teşekkür ederim

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Google'da "2 3/8 inç", "11 1/16 inç" yazarsan santimetre cinsinden değerlerini gösteriyor.

1|0
    0|0
    • Çok sağolun bende googlede aramayı denemiştim ama inc yazmadığım için adresler yada abuk subuk şeyler çıkıyordu rakamın sonuna inç yada inch yazınca sonuç verdi.

Erkekler Ne Diyor 9

• birimcevir. com/uzunluk-birimleri/uzunluk-birimleri. aspx

biltek .tubitak. gov tr/sandik/birimcevir. htm

adreslerine girerek birimleri birbirine çavirebilirsin. (xper 4 olmadığım için direk link koyamıyorum. Bu linkleri azcık düzenlemen lazım :)

0|0
    0|0
  • Allah belasını versin bu İngilizlerin bütün ünv hayatım bu çevirmeler ile geçti sizde efendi gibi Sı birim sistemini kullansanıza.Sı soruları çöz İngiliz birim sisteminden fiyatlandır.

link burası belki yardımcı olur sana

0|0
    0|0
    • ingilizler metrik sistemde diye biliyordum ben yahu, bu garip şeyleri kullananlar kuzey amerikalılar değil miydi...

• metrik uzak doğu da kullanıyor diye biliyorum ben...

• mesela boy hesaplamalrı olur 6/1 inç diye bu aslında 6 foot 1 inç tir yani 1 foot 30 cm dir 1 inç te 2.54 cm düz hesap 3 de yani 183 cm boyundaymış

0|0
    0|0
  • 1 inç = 2,54 cm

inç olarak gördüğünüz sayıyı 2,54le çarparsanız santimetre cinsine döndürmüş olursunuz

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • 2 cm = 1 inç diye biliyorum. yanlış biliyor olabilirim

0|0
    0|0
  • 2.5 cm 1 inch yaklaşık olarak.bunu genelde x birşeyleri çevirirken hesaplıodum :)

0|0
    0|0
  • 2.5 çarpılıyor diye biliyorum...çıkan sonuç ekran sayısını gösteriyor

0|0
    0|0
  • Cep telefonlarında bile çeviriciler var aslında...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Amerikaya giderseniz kendinize veya hediye olarak bir başkasına ayakkabı almaya kalktığınızda yandınız.. Ayakkabı numarasını oradaki birimlere uydurmak zorundasınız.. Mesela, 37 numara bir bayan ayakkabısının oradaki karşılığı 6.5'dur..

Erkek ayakkabılarında ise mesela 41 numara ayakkabının ABD'deki karşılığı 8 numaradır... Ayrıca, kız çocukların numarası ayrı, erkek çocukların numarası da ayrıdır..

İngilterede ise bambaşka bir ayakkabı numara sistemi var..Bayan ayakkabı 37 numaranın karşılığı 4'tür.. Erkek ayakkabı 41 numaranın ise 7.5 numaradır..

Birimleri çevirmek için şu siteden yararlanabilirsiniz.. link

1|0
    1|0
Yükleniyor...