Stephen King kitapları önerileri neler?

Stephen King okuyan, bilen, seven var mı? Kitapların çevrildiği birkaç film ve diziyi izledim, hepsini de beğendim, ama kitapları nasıldır acaba? Başlamam için bir tanesini önerir misiniz?

0|0
30|35

En İyi Kız Görüşü

• göz, karanlık çökünce, karanlık öyküler, kara kule (seri), hayvan mezarlığı, yeşil yol, kujo, kemik torbası, öldüren sis bu kitaplarını okudum ki ben hayatımda bu kitaplar dışında anca 5 kitap daha okumuş biriyim kitap okumayı sevmiyorum ama göz ile başladım dedim işte bu, bu adamın kitaplarını okumalıyım :) bazılarının sıktığı kısımlar oldu fakat kurguları çok iyi tavsiyem içinde kısa hikayeler olanları oku mesela karanlık öyküler kitabı kısa hikayelerden oluşuyor o yüzden kitabı eline alınca en az 1-2 hikaye bitiyor sıkılınca ara varebiliyorsun kitap yarım kalmıyor çünkü ama tek konu üzerine ilerleyen kitaplarda ara verince okuduğun kısımları net hatırlamakta zorlanabilirsin en azından ben de nadiren de olsa oluyor bu durum. zaten bir çoğunu filmi var, dizileri var. açıkçası carrie filmi göz kitabının filmi oluyor evet güzel işlenmiş ama kitaptaki heyecanı alamadım mesela acayip sıkıldım ama kitabı elimden bir an bile bırakamamıştım.

2|1
    0|0
    • Sıkıldığım kitapları bırakamama gibi bir huyum var, isterse esnemekten gözlerime yaşlar getirsin yine bırakmıyorum :) Ben de Göz ile başlayabilirim o zaman, çok teşekkür ederim :)

• aslında en çok şu kitabı diyemem fakat karanlık çökünce kitabı kısa hikayeler üzerine beni en çok etkileyen ise o kitaptaki bir hikaye oldu biraz fazla fantastik ama sanırım ilgim olan bir konu olduğu için cazip gelmişti bana kitaptaki diğer hikayeler çok ilgi çekici değil onu söylemeliyim yani sırf bir hikayesi için kitabını al diyemem.:)

fakat ilk okuduğum kitabı göz olduğu için onun yeri başka ama en iyisi demiyorum hayvan mearlığı çok iyiydi. kusura bakma fazla havada bir yorum oldu bu netlik olmadı yani ama düşündüklerim bunlar.

ama şöyle bir şey yapabilirsin neredeyse kitapların çoğunun filmi var imdb puanlarına bakarak en iyi senaryo hangisinde az çok bir şeyler çıkarılabilir.

ama yeşil yol filmi oyunculuktan çok kazanmış bir film olduğu için onu e diyebilirim. ama söylediğim şekilde bakmanda fayda var mutlaka faydası olur diye düşünüyorum.

• son paragrafta yazım hatası olmuş.

ama yeşil yol filmi oyunculuktan çok kazanmış bir film olduğu için onu es geç diyebilirim. ama söylediğim şekilde bakmanda fayda var mutlaka faydası olur diye düşünüyorum

Erkekler Ne Diyor 35

• Kubbenin Altında'yı tavsiye ederim ama başlangıç için uzun gelir diyorsan eğlence parkı'yla falan başla. Kubbe için söylüyorum; 1040 küsür sayfanın hiçbirinde sıkılmadım, king farkı :) buick 8, mahşer, kara kule serisi, gece yarısı serisi de devamında gelir zaten. Keyifli okumalar :)

1|0
    0|0
    • Under The Dome'un dizisini izliyorum, dizi sıkıcı değilken kitabın sıkıcı olacağını hiç sanmıyorum zaten. Teşekkür ederim :)

• Ya 2. Sezon bitti ya da ara verdiler tam bilmiyorum. Bazıları abarttılar artık diyor ama ben seviyorum.

• Rica ederim. Julia varken izlenmez mi o dizi:) dizinin kendisine ve konusuna bayılmıştım, o şekilde kitaba başladım ve kitap çok daha sürükleyici. Dizi normalde tek sezon 13 bölümde bitecekti, sevilince 2 sezona çıkardılar, aynı şekilde de 3'e çıktı. Haziran-Eylül arası yayınlanıyor tek kötülüğü orası, 9 ay bekliyosun sezonu. Uzatmasalar iyiydi.

• gece yarısını 2 geçe ve gece yarısını 4 geçe romanları var. ayrıca yeşil yol filmi de stephen king'in romanından uyarlamadır belki biliyorsundur zaten ama yine de yazayım dedim

1|0
    0|0
  • Sis, Dijital kale, Melekler ve şeytanlar.. Bunlarla başla.

1|0
    0|0
  • Şuna emin ol kitapları daha güzel.

Şeffaf , 11.22.63, Silahşör, Karakule serisi, Mahşer okuduğum kitaplarıdır.

Fakat yeterince ingilizcen varsa orjinal dilinde okumanı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Makale falan okuyabiliyorum ama kitap denemedim, ağır gelebilir sanki. Kitapçıya gidip okumayı deneyeceğim, teşekkürler :)

• Yani ben de denemedim açıkçası. Fakat okuyan arkadaşlarım çok iyi olduğunu söylüyor.

• E tabi öyledir orijinal dil daha edebi oluyor.

• Seri olarak kesinlikle kara kule... biraz ağırdır ve sağlam bir disütopyadır ama türü seviyorsan sürüklenirsin kitaplarla... Yok kaldıramam diyorsan da Karanlık Öyküleri oku kısa kısa... Hmm neydi.. dört numaralı otopsi odası falan süper hikayedir...

1|0
    0|0
  • en iyi görüşteki arkadaşın açıklaması gayet yeterli ama kara kule serisi benim de hoşuma gitmişti ; )

1|0
    0|0
  • Filmeri kitabının fragmanı gibidir. kitabını mutlaka oku

2|0
    0|0
  • önermeye gerke kalmamıs gizli söylemiş zaten ama favorim göz ve hayvan mezarlığıdır

1|0
    0|0
  • kara kule serisi çok güzeldi lisede okumuştum. çok hatırlamıyorum ama kitap içine çekiyordu seni

1|0
    0|0
  • Deli mi desem , korku üzerine master yapmış bir psikopat - göz, mahşer , hayvan mezarlığı, sadist, çağrı, kemik torbası bir çok kitabı daha var sayamadığım

1|0
    0|0
  • Aziz Nesin oku.

2|0
    0|0
  • Sevmiyorum ben o adamı

1|0
    0|0
  • Rosered

1|0
    0|0
  • ben hayvan mezarlıgını okudum gercekten cook guızel bır kıtap

1|0
    0|0
  • ateş yolu kitabını okuma da hangisini okursan oku. en kötü kitabı bence.

1|0
    0|0
  • kara kuleyi övüyorlar bir dene derim

1|0
    0|0
  • Stephan king ney yeniyormu?

1|0
    1|0
  • tess gerritsen dışında korku gerilim okumadım

0|0
    0|0
    • Tüm kitapları aynı konu hakkında gibi geliyor bana. Hoşlanmıyorum pek.

• Ateş Yolu

1|0
    0|0
  • Cep telefonu diye bir kitabı vardı o güzeldi

1|0
    0|0
  • Kara kule serisi baya surukleyicidir

1|0
    0|0
  • kitapların çevrildiği filmlerden sana ölüm kitabı adlı filmi önerebilirim izledin mi bilmiyorum

1|0
    0|0
  • okumadım ama adamı tanıyorum yani hayatını okudum :D

1|0
    0|0
  • hanıma sormam lazım :D :D

1|0
    0|0
  • Başlangıç Olarak Kubbenin Altında ve Mahşeri Oku Gerisi Gelir Emin Ol

1|0
    0|0
  • kitap okumayı sevmem

1|0
    0|0
  • ben severim sis o carrie gibi kitapları iyi

1|0
    0|0
  • Kar kuleyi önce bir oku. Guzel seri.

1|0
    0|0
  • çok gerilimli eserler.
    bir esrini okuduktan sonra ilgilimi çekmedi maalesef.

1|0
    0|0
  • Ben kitap okumuyorum ki

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 29

• Kitaplari daha guzel flmlerden. Ben cok kitabini okudum buyuk hayraniym ama goz rahatsizligmdan kitap okuyamiorm biraktim. "O" kitabini tavsiye ederim ilk onu okuyup hayran olmustm cnku.. kujoyu okumustm bide medyum ve kemik torbasi sanirm.. ay unutmuşm kitaplarn isimlerini :dddd baya vardi okudugm ama kesinlikle tavsiye ediyorum mukemmel hepsi

1|0
    0|0
  • Kitapları muhteşem. Bana kitap okumayı sevdirdi. Ha genel kültür vs hiç bir faydası yok. Ama Roman okumak istersen tavsiye ederim. 20 yi geçmiştir kitabını okumuşmudur. Hayatımda ilk okuduğum kitap yeşil yol du.
    Hayvan mezarlık
    Kujo
    Kemik torbası
    Tom Gordon a aşık olan kız
    Çorak topraklar ve kara kule serileri
    "O"
    Rüyalar ve karabasanlar...
    Uykusuzluk diye bir kitabı var onu tavsiye etmem.
    Şimdilim aklıma gelenler bunlar...

1|0
    0|0
  • Cep diye bir kitabı vardı. Lanet olsun ya o kitaba. Benim de senin gibi başladığımı bitirmek gibi bir huyum var ama o iğrenç kitabı okurken kendime de bir küfür savurdum. Ya kitaptan bahsediyorum, bir kitap iğrenç olmamalı. Ben nir kitaba iğrenç dememeliyim ama bu adam onu eliyle değil de kıçıyla yazmış sanki. O derece iğrençti. Herhalde filmi de çıkacakmış ya da çıkmış bilemedim. Ama afişinin yanından bile geçmeyi düşünmüyorum. :D

1|0
    0|0
  • Deneylerle zekileştirilmiş köpekle maymunun hikayesi yani romanı vardı onu okumuştum insanların gözlerini oyuyordu maymun köpek çok zekiydi aralarında bir tür telepati vardı sürekli köpeği dolayısıyla köpekle yaşamaya başlayan aileyi takip ediyordu ama adını unuttum yıllar önce okumuştum yeşil bir kabı vardı güzeldi o yaşlar için gayet iyiydi.

1|0
    0|0
  • Hayvan mezarlığını kesinlikle okumalısın ;)

1|0
    0|0
  • Tom Gordona aşık olan kız ve ejderhanın gözlerini okudum. Değişik bence akıcı ve farklı. Keyifle okuyabilirsin ama korkunç bir tarafı yok.

1|0
    0|0
  • Bütün kitapları enfes. Hepsini okumalısın

1|0
    0|0
  • O, hayvan mezarlıgı, yeşil yol, kujo, mahşer, kara kule serisi, medyum, göz, kubbenin altında, duma adası, tılsım, falcı, kemik torbası... nerdeysr her kitabini okudum da aklima gelenler simdilik bu kadar :D

1|0
    0|0
  • Hayvan mezarlığı göz mahşer daha bissuru bissürü her kitabini oneririm

1|0
    0|0
  • Hayvan mezarlığı mükemmel kesin okumalisin bende okuyalı oldu baya ama. cidden mükemmeldi

1|0
    0|0
  • Kesinlikle Göçebe adlı kitabı okumalısın

1|0
    0|0
  • Günah tohumu

1|0
    0|0
  • En begendigim filmi de gizli pencere

1|0
    0|0
  • Günah tohumunu okudun mu?

1|0
    0|0
    • Ben daha hiç okumadım Stephen King'ten.

• Oku oku güzel kitapları ama filmlerini çok kesiyolar kitaplara nazaran.. Önce kitaplarını okuyup filmlerini izlemek ayrı keyif veriyo öneririm ;) :)

• Genelde öyle yaparım zaten, izlediğim film/dizilerin Stephen King imzalı olduğunu öğrenseydim izlemeyip kitabını okumayı beklerdim zaten. :)

• hayvan mezarlığı güzel bir kitap tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Hayvan mezarlığı çok güzel:)

1|0
    0|0
  • Ben bayılıyorum onun kitaplarına bence hayvan mezarlıgını okuyabilirsin hatta filmide var gayet güzel izleyebilirsin tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Kara kule cok surukleyiici ve illgincti. tavsye ederim

1|0
    0|0
  • Göz ilk kitabı ondan başlayabilirsin

1|0
    0|0
  • bu adamın bütün kitapları ve filmleri mükemmel hangisini söylesek ki, hepside birbirinden güzel.

1|0
    0|0
  • Jcok severim benm en etkilendigim kitabi

1|0
    0|0
  • Maça kızı

1|0
    0|0
  • The hunger games serisinden başlayabilirsin

1|0
    0|0
    • Stephen King?

• Açlık Oyunları-Melekler ve Şeytanlar'ı okudum. Ben Stephen King'den istemiştim ek olarak. Teşekkürler cevap için.

• rica tatlımm

• Yokkkk

0|0
    1|0
  • Kemik Torbasi ni öneririm kesinlikle 👍👍

1|0
    0|0
  • Göz, ve karanlık çökünce kitabı en sevdiğim hikaye kitapları. Kesinlikle okumalısın

1|0
    0|0
  • Kara Kule

1|0
    0|0
  • Göz'ü öneribilirim. :)

1|0
    0|0
  • Sıra kimde kitabı. Kıng'in kendisininde beğendiği bir kitaptır tavsiye ederim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...