• Sor
  • Bence

Türk sinemasının en iyi filmi hangisi?

Türk sinema tarihinin en iyi filmi sizce hangisi? Anketle kısıtlamak istemedim.

Güncellemeler:
En iyi film şu demek çok zor elbette. Çok güzel filmler var Yavuz Turgul-Şener Şen filmleri, Tatar Ramazan, Vizontele 1, Yılanların Öcü, Üç Maymun alttaki listelere eklenebilir bence.
Sinema tarihimiz için yeterli midir bu kadar güzel filmlerin sayısı o tartışılır.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• ço güzel filmler var aslında en güzeli seçemem ama..duvar y.güneyuçurtmayı vurmasınlareşkıyahoşçakal yarınkibar feyzo(film türkiyede işçi köylü sınıfın ayaklanmasını işleyen önemli filmlerdedir aslında)var aslında yine hatırlayamıyorum kürt filmi de kabulünse "min dit" de güzeldir..

• Min dit bilmiyorum da, "kaplumbağalar da uçar"ı seyredemedim.Kısa bir bölümünü seyrettim ( çena zalime). Seyretmek istiyorum.

• Öncekileri Göster
    • baktım şarkı güzelmiş..

• evet.

Kızlar Ne Diyor 10

• selvi boylum al yazmalım aşk tesadüfleri sever

• Ankaralımısın Aneksenamun?

• hayır ..izmirliyim

• Aşk tesadüfleri sever'i beğenince... yanlış tahmin:)

• Hababam Sınıfı.Yeni versiyonu da eski versiyonu da bir harika.Okulda geçen filmleri oldum olası severim zaten.

• Selvi Boylum Al Yazmalım..Duvar..Eşkiya..Yol.....

• Sarı Mercedes'i de ekleyip en iyi cevap seçelim mi?

• Öncekileri Göster
    • Çok incesin:)

• Çok teşekkür ederim.. Bu iltifat her şeyden daha güzel geldi.. :))

Ayrıca, en iyi cevap da gerçek sahibini bulmuş.. :) Ciddi söylüyorum. Ben de o cevabı seçerdim..

• Gece, Melek ve Bizim ÇocuklarTartışmasız en iyi film budur, İstanbul'un arka sokaklarındaki, bilmediğimiz bir dünyayı ve hayatları anlatır.

• tosun paşa olabilir ya her seferinde bu kadar mı güldürür bi film

• Eşkıya, selvi boylu al yazmalım, mustafa hakkında herşey..

• Mum Kokulu KadınlarZampara SeyfettinMuhallebicinin OğluYürek ÇığlığıKabuslar Evi SerisiMasumiyet

• Kibar Feyzo...

• TAKVA ve MUSTAFA ICIN HERSEY filmlerini izlemedim...ORGANIZE ISLER haricinde hepsi süper benim icin... Eski türk filmlerine hasta oldugum,neredeyse senaryolarini ezbere bildigim icin asla ayirim yapamam...Ama secenekler haricinde etkilendigim diger bi filmse KOMISER $EKSPiR..O filmde cok agladigimi hatirliyorum..

• Mustafa için değil, mustafa hakkında herşey.

• sağol doğruladığın için

• hababam sınıfı izlemekten hiç bıkmıyorum.selvi boylum al yazmalım

Erkekler Ne Diyor 20

• Sevli boylum al yazmalımDönüşBu iki filmi vakit buldukça izlerim.. Hatta profilimde 2 filmden birer sahne var..

• Yılmaz Güney - Yol

• babam ve oglum

• hababam sınıfıselvi boylum al yazmalımeşkıyababam ve oğlum

• 1)Masumiyet - Zeki Demirkubuz //Ayrıca ters seri olarak 2cisi 2006 yapımı olan Kader filminede hastayım.2)Eşkiya - Yavuz Turgul3)Gişe Memuru - Tolga Karaçelik // görüntü yönetmenine ayrıca hayranım.4)Kaybedenler Klübü - Tolga Örnek // ayrıca yeniden yayına başlayan tolga ve mete abileride çatır çatır hala dinliyorum, filme gidip coşup 2 günde etkisinden çıkanlar gibi değil yani ;)5)Gemide - Serdar Akar // serdar abinin Barda filminide çok sevmişimdir, Nejat işleri o filmle tanıdım. Gemide filminin bağıntısız olarak çekilen birde Lalelide bir azize diye ters serisi var ama onun yönetmeni Kudret Sabancı üstad tır.Şu filmlerin üzerine ben sayamam. Sayacak olan beri gelsin.

• Erken bastım gönder tuşuna Yılmaz Güneyi unutmuşum Yol ve Duvar filmleri 2ci sırayı hakedediyorlar. İzlemeyenler için liste öneridir...

• Masumiyet üzerine katılmak istiyorum. Gerçekten çok iyiydi.

• zeki demirkubuz sadece yarattığı reaksyonla dahi saygıyı hakediyor. filmler için tonla tartışma yürütülebilir.

• turk sinemasında iyi film mi var ?

• Ucurtmayi Vurmasinlar

• Cem Yılmaz'ın ilk filmi herşey çok güzel olacak

• 1- eşkıya 2 - kabadayı 3 - incir reçeli 4 - ısısz adam 5 -kemal sunalın tüm fılmleri

• Eşkıya, Kabadayı, Gönül Yarası, Pardon hepsi güzel en güzelini seçemiyorum :)

• vurguncular ,y. güney,

• tabiki de selvi boylum al yazmalım

• Babam ve OğlumEşkiyaHababam Sınıfı Serileri.. :)Selvi Boylum Al yazmalım kadınım asyam ...

• tosun paşa!Şener Şen, Kemal Sunal, Adile Naşit üçlüsünün tüm filmleri güzel bence.son dönemde en güzel film Pardon!

• Auf der anderen Seite

• Arabesk'tir bence...

• Neşeli Günler (Vecihi)

• hababam sınıfı, seven ne yapmaz,selvi boylum al yazmalım,

• Kısıtlanamayacak kadar çok eser mevcut. Bir gün hobi işine girersem bütün eserlerin klasiklerini toplayacağım.Ama biri var ki hala tv de denk gelmek için can atıyorum (son 2 yıldır tv izlemeyen adam. Bir arkadasına gidince ordaki tvde ras gelme durumu ve muhabbet ortamının olması :)) 1-2 ayda 1 izliyorum kısa videolarını.Vecihi :)

• Pilot Vecihi'nin hikayesini Sunay Akın'dan dinlemelisin.

• Öncekileri Göster
    • Gösterisinden link bulamadım.Küçük bir şey buldum ama onu da gönderemedim 4+ seviye olmam gerekiyormuş:)

• Tamam ben biraz anahtar kelimeler ile bakayim teşekkürler :)

• eşkiya

Yükleniyor...