Vallahi Billahi Tallahi diyerek yemin ettim ama yeminimi tutamadim. ne yapmaliyim?

Sevdigim adamla cok ciddiyiz ama ailem istemiyor asla vermem diyor. bir ara fazla ustume geldi gider once onu sonra seni vururum dedi yemin et bir daha gorusmeyeceksin dedi ve b yemini ettim. hala gorusuyoruz. bu yeminimi bozdm ve vicdanen duramiyorum akibetim kötü olur diye. ne yapmaliyim?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç birşey olmaz. Kalben yapmamışsın. Zorla yemin mi olurmuş.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bende ortada kaldim bu durumda.

0|0
    0|0
  • İçten yemin ettiysen ya bırak ya da değersiz yemin etmeye alışacağın günler için hayıflanma.

1|0
    0|0
  • Cevabını bu linkte bulabilirsin..
    http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3520

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey. Mecburiyetten etmişsin.

0|0
    0|0
  • Biraz ailenin bakış açısından bakmayı dene belkide gerçekten mantıklı bir seçim değildir. Bu zamanda kızlar çok kolay kandırılabiliyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Yanlış olmasın sanırım içinden yemin ettiysen sorun yok ama dediğini duyduysan vallahi billahi tillahi için 9 gün oruç tutulması gerek diye biliyorum

1|0
    0|0
  • Ailen neden istemyr

0|0
    0|0
    • Ayni memleketliyiz ama alevi sünni mezhep farki yuzunden

• Bska hc br nedeni yok yani bn bu meseleye brnumu skamam kusura bakma iyi geceler

• ailenin bir bildiği vardır.
    ailene güven aik kı bir kenara bırak mantıkmen düşün.

0|0
    0|0
    • Biz ikimizde ayni memleketliyiz ama o alevi ben sunni. ailem mezhep farki yuzunden istemiyor. babam ben aleviye kiz vermem dedi.

• Senin durumun da mi ayni?

• evet ben aleviyim babam sunni erkek istemiyor kesinlikle.

• baskıyla edilen yemini tutmayınca günah olmaz birbirinizi çok seviyorsanız sunni olsun belki o şekilde verirler

0|0
    0|0
  • 3 gün oruç muydu ne bir arastir

1|0
    0|0
Yükleniyor...