Kitap tavsiyeleri olan var mı? Bu sıralar kitap okumak istiyorum,.

Kitap tavsiyeleri olan var mı? İşyerimde yoğunluk azaldı bu sıralar. Okuduğunuz ve hayatınıza katkısı normalden fazla olmuş bir kitap önerebilir misiniz?

NOT: Mümkünse macera vs. olmasın. Hayatın anlamını keşfedebilmemi sağlamalı bu kitap.

Güncellemeler:
Arkadaşlar, hepinize tek tek teşekkür ederim. Listenin hangi ucundan başlarım bilemiyorum. Bu liste benim ve bu sayfaya girenler için büyük bir kaynak olacak. Hepinize benden +1. Tekrar teşekkürker :)

0|0
23|13

En İyi Kız Görüşü

• - irvin yalom - divan. hayatın anlamını keşfetmesen de kendin ve çevrendeki insanlara dair pek çok ipucu bulabileceğin bir kitaptır.

- eğer felsefeden hoşlanıyorsan walter benjamin'in pasajlar'ına bir göz at derim, gerçekten çok keyiflidir.

- schopenhauer! aşkın metafiziği başta olmak üzere ona ait olan tüm denemeler, kadın düşmanı olduğunu bilip yine de sempati duyduğum ender isimlerdendir.

- gündüz vassaf; cennetin dibi ve cehenneme övgü. okunmalı, okutulmalı...

- yeraltı edebiyatı ile aran iyi ise, ya da en azından kötü değil ise, parfümün dansı. kitap bittiğinde hayata daha huzurlu bir yerlerden baktığını hissedeceksin.

şimdilik aklıma gelenler bunlar, başka bir şeyler hatırlarsam eklerim yine:)

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• 0|1
    0|0
  • Adam Fawer OLASILIKSIZ

0|2
    1|1
  • Küçük Prens. Bir çocuk kitabı olmasına rağmen her yıl defalarca okurum.

2|1
    0|0
    • Nette gördüm, online yayınlıyorlar. Gerçekte de o kadar az mıdır sayfası.

• Evet online yayınlanan kitap kitabın tamamıdır. O kadar az sayfası.

• Elif Şafak - Firarperest ( arkadaşım önermişti bu kitabı bana onun hayatına katkısı olmuş ama ben daha okuma fırsatı bulamadım )

0|1
    0|0
  • Kitab-ı Aşk İskender Pala

1|1
    0|0
  • Drina Köprüsü-Ivo Andriç - 60 lı yıllarda nobel odülü kazandıran kitap

Toprak Ana- cengiz aytmatov - malum ünlü kırgız yazar bu kitap 120 sayfaydı kısa ama bir o kadar da güzel sıkılmadan okuyabileceğinizi düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Robin SHARMA - Koza Kelebeği Bilmez

Sinan YAĞMUR - Aşkın Gözyaşları 1, 2

2|1
    0|0
  • P*ç güveysinden hallice(çok komik)Erkekleri anlatıyor

Sorun bende değil sende(kadınları anlatıyor)

İki cami arasında aşk(tarihi bir kitap ama aşkta var)

Kafası güzel filler en acayip deneyler

0|1
    0|0
  • Piraye

0|1
    0|0
  • gönülçelen'i oku:) J.D salinger'ın.ama gönülçelen adıyla bulamazsan çavdar tarlasında çocuklar adıyla bulabilirsin:) tekrar tekrar okumak istersin o kitabı:)

0|1
    0|0
    • J. D Salinger - The Catcher in the Rye; orjinal adı.

• Dünya üzerinde dil, üslup ve konu itibariyle üzerinde oynanmış kitaplardan biri. Bende 1951 İngilizce baskısı var ve YKY'nin çevirisiyle karşılaştırdığımda bazı kısımların sansürlendiğini ve çevrilmediğini gördüm. Güzel kitaptır yine de.

• evet bende de var.ayrı ayrı okuduğumda ikiside farklı tatlar veriyor.güzel ama farklı.

• Amin Maalouf-Semerkant

0|1
    0|0
  • huzur sokagi -----bayilacaksinnnnnn

1|1
    0|0
  • şizofreni yalnız oynanmaz rahmı vidinlioglu manyak bı kıtap

0|1
    0|0
    • oyle boyle dııl 400 mu 600 kusur mu neydı 4 saatde yemedım ıcmedım bıtrdım kıme versm aynı sekılde bıttı en az 20 kısıye okuttum bak bana dua edıcksın :)))

• ölü ruhlar ormanı

sudaki mucize

öneririm..

0|1
    0|0
  • The Secret .

0|1
    0|0
  • Gece Evi Serisi .

0|1
    0|0
  • Sil baştan- Ken Grimwood Mutlaka internetden bakmalısın buna :) Beğeniceğinden eminim.

0|1
    0|0
  • The Kite Runner-KHALED HOSSEINI

0|1
    0|0
  • secret

1|0
    1|0
  • gece evi serisi

0|0
    0|0
  • Kadınsan: Kurtlarla Koşan Kadınlar-Clarissa Estes hayat değiştirir gerçekten

Onun dışında:

Tanrılar Okulu-Stefano D'Anna

Robert A.Johnson-Romantik aşkın psikolojisi

Joseph Campbell-Mitolojinn gücü(okunması kolay ve çok değerli bilgilere sahip, klişe değil)

Baskısını bulabilirsen Olga Kharitidi, şimdilik aklıma gelenler

2|1
    0|0
  • Hayatın anlamını tek bir kitaptan keşfetmek vay canına. Bir yaşıma daha girdim. Her neyse kitap okumaktı amacın. Robert M. Pırsıng Zen ve Motosiklet Bakım Sanatı+Lila.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Kuran-ı Kerim.

2|2
    0|0
  • Yaşar Kemal- Demirciler Çarşısı Cinayeti

Buket Uzuner- Kumral Ada Mavi Tuna

Machiavelli- Prens

Marquez- Yüzyıllık Yalnızlık

Orhan Pamuk- Kara Kitap

0|1
    0|0
  • sofinin dünyası :P

0|2
    0|0
  • Nazan Bekiroğlu - La Sonsunluk Hecesi

Sadık Yalsızuçanlar

Mustafa Ulusoy

Leyla İpekçi

yukarıda adı yazılan yazarları çok seviyorum.

İncelemenizi dilerim.

0|1
    0|0
  • Nikos Kazancakis - Zorba

0|1
    0|0
  • tutunamayanlar-oğuz atay

0|1
    0|0
  • Ve Çeliğe Su Verildi Nikolay Ostrovskiy'nin en önemli yapıtlarından biridir.

bulabilirmisin bilmiyorum ben lise de okumustum simdi tekrar okumak icin arıyorum bulamadım

0|1
    0|0
    • ha bide Aldatma Sanatı - Kevin D. Mitnick ' in kitabını oku derim burdaki aldatma karını falan aldatma degil baştan söyliyim ama elinden düşmez dunyanın en ünlü hacker ' ını anlatıyor gerçek bir hikayedir.

• Her Temas İz Bırakır - Emrah Serbes

0|1
    0|0
  • Hayatımda en çok etki eden kitap, john gray - erkekler mars'tan kadınlar venüs'ten kitabıydı.

0|1
    0|0
  • Turgenyev babalar ve cocuklar

0|0
    0|0
  • Neva :)

0|0
    0|0
  • emine şenlikoğlu- çin işkencesi

0|1
    0|0
  • Emre Yılmaz - Genç bir işadamına

Yanlız, bu kitabı okuduktan sonra, farkında bir hayatın olacak ve yer yer mutsuz olacaksın bu yüzden.

0|1
    0|0
    • Başucu kitaplardan biridir, bende tavsiye ederim

İş dünyası değilde ilişkiler /evlilik/yaşamla ilgili ayrıca yine aynı yazarın "Şeytanın Fısıldadıkları" var

Yükleniyor...