Semah donmek sadece alevilerde mi var?

Alevilerden baska semah donen varmidir? ben aleviyim ama benim bir tanidigim kisi alevi degil ama sanirim onlardada semah varmis. bilginiz var mı bu konu hakkinda?

1|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• yok dönmek ibadet değildir. ibadetin kuralları belli namaz oruç zekat hac insan oğlu kolayına hangisi gelirse onu uygulamış bazı kitleleride kendisine çekmişdir? tabi bur da kimseyi inancını eleştirmiyorum biz alevi den kız alırız ama kız vermeyiz? nedeni şudur erkek otoriter olduğundan kadını bir şekilde yönlendirebilir...

0|0
    0|0
    • dönmek ibadet degildir derken , Allahtan vahiymi geldi , Kuranda´mi yaziyor , Allah adina yorum yapmissin ,

• vallahi ismini de bulmuşsun hakikat den gülüyorum sana tatlı kız :) sana özelden yazdım gerekeni biraz daha net olursan sana daha iyi yardımcı olacam tabikide allah yer yüzünü bizlere ibadet kılmışdır ama nereye dönüyoruz kıbleye sen şimdi bunu da taş mı diyeceksin...

• Cem evi veya Cami mana olarak ayni ise üstünlügü nedir peki , ikiside tas yapi , ikiside kapali mekana sahip ve ibadet edilmesi icin uygun ortam olusturuyor, Kuran´da ikiside gecmez derken arastirabilirsin , sadece kimileri savunmak icin cami ve mescit ayni sey demek zaten derler oysa anlamlari bile farklidir , kible ile cami´ veya cem evinin alakasida yoktur buarada

Erkekler Ne Diyor 3

• Hz. Mevlanadan bilirim sadece semahı, onunda alevi olup olmadığı hep tartışılmıştır.. Büyül alim çevresine göre alevidir..

0|0
    0|0
  • Semah alevilerde değil mevleviler de vardır yani hz. mevlana tarikati aleviler cem eder

0|0
    0|0
  • İşte bu yüzden ilkokula din dersini zorunlu kılıyorlar.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• semah değildir o
    mevlevilerinkiyle karıştırıyodur

0|0
    0|0
  • Ben alevilerde biliyorum sadece

0|0
    0|0
Yükleniyor...