Resim yapmak öğrenilebilir mi?

Yoksa doğuştan gelen bir yetenek midir?

0|0
21|33

En İyi Erkek Görüşü

• kız arkadaşım yurtdışında tanınmış bir ressam asla sonradan öğrenilmez sadece ufak tefek teknikler gelişir en geç yaş 4 5 yaştır resime başlamak için sonrasında asla tam verimi alamazsınız karakalem vs bilmiyorum ben kız arkadaşım yunan olduğu için mitolojiden tasvirler , ülkelerin önemli simgeleri , ve frank gutierrez tarzı çizimler yapıyor gutierrez tarzı çizimlerinin birtanesini 7bin dolara satmıştı ve hayatı çok değişik her odada bir tuval var ve geceleri bazen uyanıp direk başlıyor çizmeye sonra boyalı boyalı uyuyor tekrar tatlı şey :D bana yaptırmaya kalktı olan yeteneğimde gitti asjkdlaskdasdasd

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Resim yapan insanların daha iyi cizdiği değil, daha iyi gördüğü ıspatlandı. Yani hem doğuştan gelen bir yetenek, hemde değil. Görme tekniklerini geliştirebilirseniz bir seyler cizebilirsiniz...

1|0
    0|0
    • Görme tekniğimi geliştirmek istiyorum. Nasıl geliştirilirki?

• Bir kursa gitmelisiniz bununla alakalı. Ayrica netten veya kitaplardan arastirmalar yapabilirsiniz. Benim fazla bilgim yok bu konuda..

• Resim çizerek, kursa giderek yalnızca bazı teknikler öğrenilir veya yetenekli insanların doğal gözlem gücünde olan bazı noktalara senin de dikkat etmen sağlanır. Ama bu konuda yeteneksiz birini kimse iyi duruma getiremez. İyi olan çok iyi olur, kötü olan çöp adam çizmekten kurtulur, o kadar

0|0
    0|0
  • Öğrenilerek yapılabileceği aşikar ama yetenek olmalı kesinlikle. Yetenekten kasıt (resim için) farklı görebilme yetisi, kimsede olmayan perspektifleri anlama becerisi var o insanlarda. Ve bu da beynin çalılmasıyla alakalı, yani çok fazla öğrenilebilecek birşey değil. Uzattım, yetenek de lazım kısaca.

0|0
    0|0
  • Bence doğuştan gelen bir yetenek olması çok saçma. Çünkü herkes doğduğunda Pablo Picasso veya Leonardo da Vinci gibi resim mi çiziyordu? Tabii ki de hayır. Güzel resim yapmak, doğuştan gelen bir şey değil, sonradan öğrenilen, geliştirilen bir yetenektir. Resim yeteneğinizi alıştırma yaparak, destek alarak, ya da hayal gücünüzle geliştirebilir, ortaya çıkarabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • tekniği öğrenilebilir ama özünde o yeteneği gerektirir sanırım. zira ben her türlü ortamın geometrisini 3d sini kağıda çizip bakanda derinlik hissini oha dedirtecek kadar aktarabilirken bir insan sıfatı çizemiyorum bir elmayı gerçeği gibi boyayamıyorum.

1|0
    0|0
  • öğrenilebilir. ama yinede doğuştan gelen bir yetenek. şöyle ki.. evet çok güzel resim yapabilirsin iyi bir eğitim sayesinde. Ama doğuştan gelen bir yetenek yaratıcı, ilginç figürler çıkarabilen bir yetenek olur. Ama sonradan öğrenilende sadece çizersin.. Aradaki farkı bu..

0|0
    0|0
  • 13 yaşında tuvale karakalem çizmiştim... eğitim almadan... yetenek meselesi sanırım... hayal gücüyle de alakalı...

1|0
    0|0
  • Doğuştan bir yetenek olması şarttır ama yinede birçok ünlü ressam, başka ressamların yanında yetişmiştir

0|0
    0|0
  • Doğal bir yetenektir resim çizme ama emekle öğrenilebilir. :)

0|0
    0|0
  • Özendiğin değil de çok sevdiğin bir şeyi yaparsan mutlaka çok başarılı olursun, Bir işi severek yapmak mutlak başarı getirir.

0|0
    0|0
  • bence doğuştan , ben doğuştan nefret ederdim resim çizmekten zorla çizdirdiler tabi zorunlu dersken :)
    bazıları ise doğuştan sever bir icraat olur ondan :D

0|0
    0|0
  • Aslında evet biraz yetenek ama her işin olduğu gibi bu işinde teknikleri var ki bu teknikler de çok etkiliyor..

0|0
    0|0
  • Öğrenilmese Kursları Olmazdı. Resimde Doğaçlama Yapmak Yetenektir. Resim Yapılamıycak Bişiy değil .

2|0
    0|0
  • Sonradan geliştirilebilir bir özellik..

0|0
    0|0
  • Bazilari dogustan bilir bazilari sonradan ogrenir bazilari hic yapamaz.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • tabı kı ogrenıle bılır ama bıraz zmn gerekır

0|0
    0|0
  • Bence doğuştan gelen bir yetenek bu, sonradan kazanıldığını düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Çalışılınca herkesin öğrenebileceği bişeydir bence...

0|0
    0|0
  • tabıkı bu bır yetenektır ama kısının kendını gelıstırmesıde zamandır.

0|0
    0|0
  • bence doğal yeteneğin yoksa biraz zor

0|0
    0|0
  • Yetenek aslında senle vardır öğrenilemez bence sadece geliştirilebilir ;)

0|0
    0|0
  • Öğrenilebilir bence örneği benim :) İlk başta cin ali çizebiliyodum şimdi makina ressamıyım :)

0|0
    0|0
  • Evet :)

0|0
    0|0
  • Yetenek cok tuhaf bisey ögrenilerek yapılmıyo ressamlık büyük yetenek gercekten helal olsun adamlara

0|0
    0|0
  • Geliştirilebilir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yetenek

0|0
    0|0
  • Mina bile kor :)

0|0
    0|0
  • gerçek bir sanat eserinin onda 9 uçalışmak onda 1 i de yetenektir

0|0
    0|0
  • doğuştan gelen bir yetenek...
    tabi kendini geliştirirsin...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 21

• Öncelikle şunu söyleyim resim yeteneği nadir bir şey değildir , insanların %70 hatta %80ninde bulunan bir yetenektir. Önemli olan keşfetmek lazım. Ben normalde çöpadam bile çizemezdim sonra kuzenimin cesaretlendirmesiyle küçük kolay şeyler çizmeye başladım farkettimki yeteneğim var, ve hiçbir yardım olmadan, kursa gitmeden kendimi geliştirdim ve portreler yapıyorum gayet güzel hemde, imgesel çalışıyorum hatta iç mimarlıkta okumayı planlıyorum (yaşım 18 yanlış anlama) yani diyorumki eğer yeteneğin varsa küçük küçük çalışmaya başlayıp bunu görüp yeteneğini üst sınırlara ulaştırabilirsin yeterki iste

0|0
    0|0
  • Öğrenilir

0|0
    0|0
  • Teknik öğrenilebilir her şeyde olduğu gibi. Ama resim çizmek tamamen teknik meseleler değildir, o da öğrenilemez bence.

0|0
    0|0
  • eğitim alarak muhteşem resimler yapabilirsin. ama doğuştan gelen bir yeteneğe sahipsen, hayal gücünle olağanüstü başarılar çıkarırsın ortaya. aradaki fark bu. herkes resim yapabilir ama özgün olamaz.

0|0
    0|0
  • Doğuştan gelen bir yetenek olmalıdır. Onun üzerine ancak geliştirilir.

0|0
    0|0
  • Yetenekte çalışmakta seni bir yere kadar götürür yalnızca yeteneği olan bir insan çalışmazsa gelişemez aynı şekilde çalışarak gelebileceğin nokta çokta yüksek değil ne tarz çalışacağına da bağlı aslında

0|0
    0|0
  • Teknikleriyle gayet güzel çiziliyo bence. Hiç insan vücudu çizemezemezdim, tekniğini öğrendim ve gayet güzel çizebiliyoruö. Sadece yeteneği olmayan arkadaşın daha fazla çalışması gerek, o kadar.

0|0
    0|0
  • Sanmyorm doğuştan gelyo bence

1|0
    0|0
  • Ogrenilir tabi. Ancak yetenek olursa daha anlamli olur. Yetenegin olan bir sanata kendinden cok sey katarsin cunku. O sanatin altina imzani atarsin. Ben ressamim bu arada sorularin olursa yardimci olmak isterim;)

0|0
    0|0
  • Ögrenirsinde bir yere kadar

0|0
    0|0
  • Öğrenme ile hayal ettiğin bir resim çizilmez bence ancak bakarak çizilebilir yetenek başka bişey

0|0
    0|0
  • resim yapmak sonradan öğrenilir ama cok güzel olması veya olmamasi el yakınlığına bağlı

0|0
    0|0
  • Eğitimini alabilirsin

0|0
    0|0
  • Teknik gelistirebilirsin sadece.. Yetenek yoksa yok

0|0
    0|0
  • öğrenilebilir.

0|0
    1|0
  • Biraz yetenek biraz bilgi.

0|0
    0|0
  • evet öğrenilebilir.

0|0
    0|0
  • Geliştirilebilir

0|0
    0|0
  • öğrenebilrsin ama birazda yetenekde önemli

0|0
    1|0
  • yetenek doğuştan gelir bunu ortaya çıkarabilmek içinde eğitim alınabilir

0|0
    0|0
  • Dogustandir, ancak gelistirilmesi de gerekir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...