Doğuda askerlik yapmış arkadaşlar

bu kadar olay oluyor aslını bilmeden yorum yapıyoruz belki orada durum çok kötü, gidip görmediğimiz için bilmiyoruz. öğrenmemize yardımcı olur musunuz ?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Acemi birliğim 6.jandarma komando er eğitim alayı kırkağaç manisa,usta birliğim jandarma komando tabur komutanlıgı tunceli ovacık 3 aydır tezkere aldım ...dostum 64 görev 3 operasyona çıktım biz 15 kişi tim olarak gitti,timdeki görevim mayın dedektörcüsüydü,en önde giderdim arkamda uzman erbaş olurdu yol tarifi için,27 aralık 2011'de rabat vadisinde başlayan operasyonda 6 tane kelle aldık,çatışma çıktıgında ilk 5 dakika şok geçirdim biran öldüm zannettim( zaten komutanlarda demişti ilk çatışmada 5 dakika şok geçirirsiniz diye ölede oldu) ondan Sonra tabi ya Allah diyip çarpışmaya başladık ve çatışma bittiğinde,dua ettim rabbime allahım arkadaşlarımdan birisine bişi olmuşsa burda canımı al diye,göreve çıktıgımızda 4 gün 5 gece veya 5 gün 6 gece kalırdık arazide(15 kalma hikayeleri yalan) geceleri arazide intikal eder gündüzleri hakim bir tepeye çıkar gözetleme yapardık görüntü vermeyelim diye,gündüzleri dağın başında 35 derece sıcaklıkta güneş sana bakıyor sen güneşe bir bulut arıyosun gölgelik yapsın diye ama nafile,komanyan patlıcan kızartma ve barbunya bilaki yanındada bir baş soğan,çantadaki sular sıcaktan okadar ısınıyorduki sallama çay alırdık yanımıza çay içmek için,suyuyosun bir yudum su içiyosun,bi yudum daha içmek istiyorsun amaya görev uzarsa ? ya suyum biterse diyosun ve içmeden ped'i çantana koyuyosun,gece oluyor intikal öyle sarp yerlerden geçiyorsunki bir ters adımda parçalarını bulamazlar,arkaşın dere yatagına düştüğünde halatla bir cansız varlıgı yukarı çekiyormuşsun gibi acımadan çekiyosun,çök yok,teröristler takip ediyosa yorgun oldugumuzu zannetmesinler diye,önündekini kendinden daha biliceksinki teröristler sızmasın tim'in arasına diye ve bunları yaparken 25 kilo sırt çantası ile 3,5 kiloluk hk33 piyade tüfeği omuzlarını ve kollarını hissettimiyor ama olsun vatan için çiğ tavuk bile yenir! ama biz bunları yaparken medya antalya,bodrum,çeşmeyi gösteriyor,ali taran,ayşe özyılmazel evliliğini konuşuyordu...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 6

• kayseri 1.komando tugayında asteğmen olarak 1997 yılını çukurca şemdinli yüksekova geçirdim.

yurtdışı olarak ta toplam 3 ay kuzey ırak dağlarında yaşadım.

97 mayıs ve yine 97 eylül olmak üzere 48 saatten fazla yaya intikalle2 kez pkknın zap ve şivi kamplarına girdim...

ben vatan borcumu fazlasıyla ödedim.

1|1
    0|0
    • Helal olsun!

• soran;oda benim şansızlığımdı kardeşim..biz bolu komando tugayıyla ortak yapıyoduk operasyonları genelde..uçar birlik hiç olamadık..hep dağ taş tepe bayır,yardır evladım yardır..pusu baskın yılan akrep stresiyle yürü babam yürü..bolu kuzey ırağa skorskylerle gelmişti.

• anladım.

• büyük abim hakkari çukurca'da, küçük abim hatay il sınırında yaptı askerliklerini, ikisinden de çok şey duydum.

Hakkari'den halk korkusundan pkkya haraç veriyor, bunun herkes farkında rte dahil, ama ses çıkaramıyorlar, 100er lira verip halka taş attırıyorlar, halk geçim sıkıntısından kabul ediyor.

Hatay'da komutanlara 1 karton sigara vererek kaçak sigaralar getiriliyor ülkemize..

0|1
    0|0
    • sigara falan vardır da asıl sorduğum terör olayları medyaya yansıtılmayan neler var ?

• tehlike var bide karkoldaysa ama vatan vatan deyip sonra askerliği doğuya düştüğende yusuf çekenler vardır bn öyle düşünüyorum ama vatan borcu paran varsa yapmassın o ayrı konu

0|1
    0|0
  • Ben muşluyum sen sor özelden ben sana anlatayım :)

0|1
    0|0
  • askerde anlatılanlara göre tezkere bekleyenlerden ziyade rütbelilere daha fazla kin besliyorlar

0|1
    0|0
    • iyi de tezkere bekleyen haklı konumdadır bence yapmış askerliğini tamam ona neden sinir olsunlar ki

• tezkere bekleyen dediğim normal askerler, öyle son bir iki ayı kalanlar değil

• teyxemin oğlu yaptı teyzem hergün ağlıyordu

0|0
    0|0
Yükleniyor...