Satranç oynayanlar...

Satranç oynayan ve bunu benim gibi bir tutku ,bir yaşam biçimi haline getiren var mı aranızda?

Güncellemeler:
Arkadaşlar bir de satranç oynamanın hayatnızda ki etkilerini nasıl görüyorsunuz? Mesela önceden şöyleydim sonradan böyle oldum diyebildiğiniz şeyler var mı? MEsela ben takıntılı değilimdir, hayatta çok ince eleyip sık dokumam. Ancak bazı hayati konularda duygusal değil çok daha mantıklı ve stratejik kararlar aldığımı farkettim...

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Satranç benim için çok ama çok önemli bir yere sahip.. Öyle ki daha ilkokuldayken benim gibi satranç takımında ki arkadaşlarla her fırsatta her tenefüste sürekli oynardık ve en büyük zevkimizde satranç oynamaktı.. o zamanlar o kadar çok oynardık ki artık 5 hamle bazen 6 hamle sonralarını düşünürdük ve turnuvalarda da en iyi okul bizimki olurdu.. Satranç tahtası belki de kendimi en iyi gösterebildiğim yerdir.. Hayatı da satranç oyunu gibi düşünmeyi ve hayata karşı attğım adımları, aldığım kararları düşünerek ve duygularımdan ziyade mantığımla almayı öğrendim.. Bu bence çok önemli birşey..

Ve böyle bir konu açtığın için de teşekkür ederim ayrıca çünkü satranç ile ilgili bir yerden beklenmedik bir şekilde yazı okumak hoşuma gidiyor ve insanların satrancı oynadığını görmek de ayrıca hoşuma gidiyor.. Dilerim herkes bir gün satrancı sever ve oynar :)

0|0
    0|0
    • kesinlikle aynı düşünüyoruz:) insanın içinden gelen engelleyemediği bir duygu

• Aynı düşündüğümüze de sevindim zira şu zaman da zor buluyorum böyle düşünen kişiler :) ortaokuldayken milli eğitim sınavının olduğu gün arkadaşlarla okula gizlice girip satranç oynamıştık :) engellenemez bir istek satranç benim içinde :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Zihin açıyor öncelikle.

İlkokul-ortaokulda turnuvalarda 1.liklerim mevcut. Severim..

0|1
    0|0
    • süpermiş tebrik ediyorum:) evet benimde okul birinciliklerim ve ilçe derecelerim vardı...

• bir sitede takımım var diğer takımlarla oynarak satrancın daha zevkli olmasını sağlıyorum. Gelin siz de buyrun takıma beraber oynayalım

• satranç oynamayı sadece severim..

0|1
    0|0
  • oynarım ama amatörce. hatta baya amatörce.

0|0
    0|0
  • ilkkulda çok başarısız bi çocuktum gercekten ortaokulda satranç kursuna başladım derslerime iyi geleceğini söylemişti öğretmenim.. annemde yazdırdı beni, derslerim düzeldi snra teşekr taktir almaya başladım ve satranç turnuvalarına katıldım ankarada.. benim hayatımda özeldir satranç

0|1
    0|0
    • adına çok sevindim:) tebrik ediyorum...

• bir sitede takımım var diğer takımlarla oynarak satrancın daha zevkli olmasını sağlıyorum. Gelin siz de buyrun takıma beraber oynayalım

Erkekler Ne Diyor 10

• İşte o ben oluyorum. Yaşam biçimi demeyelim de oyunların içinde en değerli olanı diyelim. Tutkuluyum satranca.

0|1
    0|0

• eskisi kadar olmasa da sevenlerdenim

0|1
    0|0
    • neden peki ne değişti de soğudun?

• sağol kardeş ama ben gerçekte oynamayı severim

• öyle satranç dehası felan değilim sık sık oynayamıyorum ama çocukken babamdan öğrenmiştim sebeb sonuç ilişkisi kurmamı sağlamıştı farklı düşünmeyi öğrettiğini düşünüyorum ama bir tutku olmak için yeterli değil benim gözümde

0|0
    0|0

• lakin ben yeterince iyi değilim

• her kesimden oyuncu kabul etmekteyim. Takımdaki oyuncularım da iyi değiller ama karşılarına da kendilerine göre oyucular koymaktayım

• o kadar yetenekli değilim.

0|0
    0|0
  • satranç saturanga:D oynamayı çok severim. ah ! ama oynayacak birilerini bulmak mesele. bir de vakit ve mekan...

0|0
    0|0
    • evet ama nette iyi bir yer var flyordie.com burdan satranca gir.. cidden dünyanın her yerinden çok sağlam oyuncular var:D

• çok sağol kardeşim benim. hemen ajandama not ettim :))

0|0
    0|0
  • Severim zevkle oynarım. orta okulda çok sarmıştım marangoza kocaman yaptırmıştım bütün harçlıklarımı vermiştim :)

0|0
    0|0
    • ehueheu bi de o vardır değilmi. eşantiyonlar ilgi çekici ürünler:))

• www.chessmoon.com

• Buldum fotoğrafını gördüm ekleyemedim.

• çok severim

0|0
    0|0
  • Rakip tanımıyorum.. ciddiyim

0|0
    0|0
    • satrançta bence bakış açısı "rakip tanımıyorum" olmamalıdır. Ozaman tavla pişbirik muhabbetine döner. Satrançta kazananda kaybedende bence oyun kariyerinde yeni bir deneyim sahibi olur

• estafırlah her fikir ve düşünce değerli

• Bir zamanlar çok abartmıştımda rus bir ustaya bir kaç parti yenilince soğudum.

0|0
    0|0
    • neden ya aksine yenilmek, o tür ustalardan taktikler almak bence daha zevkli...

• Chessmoon sitesinde Sevgi Kardeşliği diye taratırsanız gelir.

• www.chessmoon.com

Yükleniyor...