Özde değil sözde bilim hakkında ne düşünüyorsunuz?

Arkadaslar sözdebilim sıklıkla bilimsel tınılı terimler kullanarak bir bilimsellik kisvesi yaratmaya çalışıyor yok çekim yasası yok kuantum fiziği yok evrenden isteyelim vb gibi. Bu başlıklar kuantum çekim yasası enerji gibi bilimsel kavramları kullandıkları için bilimsel bir temele dayandirdiklari izlemini uyandırıyor. Oysa incelendiğinde fizik le hiç bir alakası olmayan insanlar çıkıyor karşımıza her yerde bilhassa kitapçılar da satılan bu tür kitaplar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilim safsata olmamalı

Güncellemeler:
Arkadaşlar abuk kitaplar almayın boşuna paranız gitmesin demek istedim ben böyle kitaplar okumuyorum

0|1
2|25

En İyi Erkek Görüşü

• Parapisikoloji kuantum cekim yasasi kisisel gelisim kitaplari yayinevlerinin kitaplarini daha cok satmak icin uydurduklati yontemler.

1|0
    0|0
    • Hoşgeldin nerelerdeydn bir akıllı cevap daha geldi bende bunu anlattm :)) teşekkür ederim

• Eic icin tesekkurler :)

• Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 24

• aslen fizik ve kanunlarının bulunmasına
    Fizikle alakası olmayan insanlar sebebiyet vermiştir.
    Fakat bunu onlar sayesinde keşfeden kişi fizikçilerdir.

Şöyle düşünelim

Kristoph Coloumb Bermuda şeytan Üçgeni adı verilen oluşumu keşfetti ve oradaki anlamsız tekrarlayışı günlüklerine yazdı ve fizikçilerde bunu kanunlara döktü oysa
    Kristo sadece bir denizci ve iyi bir pusula ustasydi

Lakin güniümüz şartarı için bu mümkün değil
    Yani nöroloji nörobilim olarak bir üst basamağa taşnmş

Fizik Atom fiziğine kadar ulaşma ise
    Alakası olmayan insanların kitapları okunmamalı bilgi sapkınlıgına sebebiyet verir.

1|0
    0|0
  • bırak konuşsunlar takmam
    herkez kendi seviyesini kendi koyar
    ya kendini vezir edersin ya da rezil
    kendi seviyeni dilin ayarlar böyle konuşan insanlar
    emin ol kuantum un sadece adını bilirler
    bazen insan duyduğunu duymamalı gördüğünü görmemmeli böyle yap

1|0
    0|0
  • Sen de benim gibi farkında olmanın verdiği huzursuzlukla mücadele içindesin. Geçer yakın zamanda, diğerlerinin sıradan zekalarıyla senin kadar düşünemeyeceklerini farkettiğinde, geçer...

1|0
    0|0
    • Neden böyle

• Zihin hazzı arıyor aristoya göre, ama unutulan bişiler var, acısı devam eden ama unutulan. Dertlerle dolu zihin nasıl bilime yönelebilir ki, refah düzeyiyle alakalı biraz yani. Kaldı ki, narsistik bozukluklarının farkında bile olmayan bireylerle bilim filan konuşamazsın. Onlara göre aptalsın, aptalız, malsın, malız... ;)

• Safsata değil aslında bir çoğu ce evrende istemek diye bir şey var.

Dua teknolojisi doğru yani var.

Fizikçi filan dediğiniz adamlar bilim adamıdır. Bilimini yapar kenara kor.

Misal o zaman elektriği Edison buldu ama faturayı Ayedaş kesiyor.

Demek istediğim bilim adamı bulur. Başkaları ticaretini yapar.

Bu böyledir.

0|0
    0|0
  • daha çok anlaşılamayanın daha çekici olması durumu bu kitapları okuyan insanların kendini kolay yoldan bilime yakın hissetme arzusundan besleniyo güzel bir ticari hamle demogoji ve safsata ama katılıyorum sana

1|0
    0|0
  • Ciddiye alınacak tek bilim , materyalist bilimdir, gerisi safsata

1|0
    0|0
  • Sahtekarlar para kazanmak için bu yola başvuruyor.. :)

1|0
    0|0
    • Nihayet akıllı bir yorum geldim heh ya benden bu mesajı vermeye çalıştım abuk kitaplara para vermeyin diye bkz asagida keko saldırdı.:)

• Bizde okumayan insan çok okuduğunu anlamayan da çok..
      Sen sakal dersin adam bıyığa bakar.. :)
      Algıda sorun var..

• Aynen ya

• bu konuda kitaplar olduğunu, bu tarz yazarlar olduğunu ilk senden duyuyorum, demekki kitabı araştırmadan kapağından ya da isminden alıp okuyosun, sen okursan o yazar kendini bilim adamı sanar elbet.. bilimde safsata olur çıkar.

0|0
    1|0
    • Ben alıp okumuyorum bu tür kitaplar

• Boşlukda kalmış kendini entel (kültürlü) zanneden insanların kafa taslarının içindeki boşluğun farkında olmamalarını ve kendilerini dolu zannetmelerini sağlamakdan başka bir işe YARAMAZ bu dediğin kitablar bilim kirletiyorlar

1|0
    0|0
    • Aynen sonunda nerelerdeydin doğru yorumlar çoğalsn :)

• Teşekkürler ama ne yazık ki insanlar her zaman her konuda doğru kararlar alamıyor... ne yazık ki

• Bir bilim olarak aydınlatmalıyım ki, bu tür söylemler ile cahilleri ve eğitimsiz kitleyi kandırırlar. Lise düzeyinde fizik bilen birisi bile bunu söyleyenlerin k. çını açıkta bırakır. Yani yemezler, yedirmezler...

1|0
    0|0
  • en bı fılme gıttı hayatımda 2. kez dır bılım kurgu ızledım. yorumlara baktım uzay fılmlerı arasındakı en ıyı sımlasyon olarak gorulyo. yanı daha gercekcı yasananlar falan. ama sana anladıgımı aktaryım bak ana fıkır. fılmın ıcerıgı de sey yasancak yenı bı gezen ve gercek bılgıler ele alınarak yaplmıs bı fılm. benım anladıgım ; evet bılım buralara kadar geldı son nokta ıste bu yanı yenı yasancakl yerler var ama gnderdıgımız bı adam gerı dönmuyo. kara delıkten sonrası bılınmıyo. bılınmesıde ımkansız. bak colugumdan cocugumdan vazgectım uzaya sperm bıle gönderdım ama ımkanı yok yanı dunyanın kıymetını bılın o yuzden cok zekısenız flozof olun ınsanlara yararınız olsun deglsenız sıradan olun kendınıze yararınız olsun :)

0|0
    0|0
    • Sorumu anlamadn galiba bu tür kitapları okumayn mesajı vardı

• ben sosyolojı okumadım ama ders verebılırım :) :P tamam sen sonunda bılım safsata degl dedn ya bende ona ıtırz ettm brazcık. bıde bence o kıtaplar sana olmayanı sevdıryo medıtasyon bı nevı yanı bende okunması lazım cnku olmayanı sevmek gercekten zordur sevgıyı anlarsın ozman. nacızane

• Gene anlamadn tamam ondan :)) oldu

• özde bilim malesef kayıptır, kelimleri süsleyip bilim diye ortaya atıyorlar

1|0
    0|0
  • gayet açık ve net anlatmışsın sana katılıyorum dostum :)

1|0
    0|0
  • Katılıyorum

1|0
    0|0
  • Maalesef alemde şarlatan çok... Kuranı bile bir bilim dalı diye lanse ediyorlar.

0|0
    0|0
  • Kuantum sarmalında iyi kötü dogru yanlış guzel çirkin kimi kavramlar yoktur. Özde birlik ve bolunmemislik vardır...

0|0
    0|0
  • halksın safsata olmamalı bilim.

0|0
    0|0
  • öğrendimiz şeylerin bilimle alakası yok demek çok salakça olur aslında az çok var ama öğrendiğimiz şeylerin amacı bize zaten bilimi öğretmek değil ne kadar geri zekalı olup olmadığımı ölçmek için uygulana eğitim sisteminin bir parçası teşekkür öd

0|0
    0|0
  • Bosver bunlari

0|0
    0|0
  • Kuantum fiziği dışında katılıyorum.

0|0
    0|0
  • Onu bunu bilmem ama tr de bilim milim yok bunu iyi bilirim

0|0
    0|0
  • Kuantum fiziği dışında katılıyorum