Beğendiğiniz, okuduğunuz kitap alıntısı sözler var mı?

Arkadaşlar beğendiğiniz kitap alıntıları var mı? Buraya yazarsanız kitap ismiyle beraber sevinirim :)

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• tanrım, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasında ki farkı anlayabilme sağduyusu ver.
    Marlo Morgan - bir çift yürek

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Bir papaz, dua kitabını okuyarak ağır ağır ilerliyor. Ara sıra başını kaldırıp denize beğenerek bakıyor: Deniz de bir dua kitabıdır. Tanrı'dan söz eder. Hafif renkler, hafif kokular, ilkbahar ruhları. "Hava güzel, deniz yemyeşil. Bu kuru soğuğu nemli havalara tercih ederim." Hepsi şair bunların. İçlerinden birini eteğinden yakalayıp, "Bana yardım edin!" desem, "Bu yengeç de nereden çıktı?" der ve paltosunu elimde bırakarak kaçar.

Sırtımı dönüyorum onlara. İki elimle parmaklığa dayanıyorum. Gerçek (vurgulanmak için eğik karakterle yazılmış) deniz soğuk ve karadır, içinde hayvanlar kaynaşır, insanları aldatmak için yapılmış şu incecik yeşil zarın altında sürünerek ilerler. Çevremdeki şu hava perileri, kendilerini bu aldanışa bırakmışlar, yalnız ince zarı görüyorlar; Tanrı'nın varlığını bu ince zar kanıtlıyor. Ben altını görüyorum.

Kitap ismini yazmayacağım, lanet olası bencilliğim tuttu. (tutmak lafı klişe, ben her zaman bilgiyi kıskananlardanım, onu benim için hiçbir özelliği olmayan sıradan insanlara dağıtmam)

Bu erdemden eksiğim. Çare yok.
    Tanrı'ya sövün; beni böyle yarattığı için. Bana kızmayın, ben onun yapıtıyım.

0|0
    0|0
  • hayat; ancak bir kere oynanan bir kumardır, ben onu kaybettim. ikinci defa oynayamam..

- kürk mantolu madonna -

2|0
    0|0
  • ''tüm günahlarım bir görevi yerine getirmekten çok, onu ihmal etmekten doğan günahlardır.''

yalnız gezenin düşleri - jean jacques rousseau

1|0
    0|0
  • iyi bir adam olamadım ama kimsenin de adamı olmadım

1|0
    0|0
  • - Önder sakat, Lugano sakat, Kezman zaten kafadan sakat.

kitap falan okumam da ben, fotomaç'daki Gökmen Özdenak'ın bir yazısı işte :D

0|0
    0|0
  • "Ayaklarını görebiliyordum. Kot pantolonunu değiştirmişti. Üzerindeki daha eski, yıpranmış, yumuşak ve çok yıkanmış bir pantolondu. Tanrım. Bu pantolon cidden seksiydi. Kapıyı kapattı ve arkasına birşey astı."

&

annesi, 'salgı salamaz ol!' diye beddua eder yavru örümceğe. küçük örümcek ağ yapamayınca ölüme kurban gider.

0|0
    0|0
  • kitap değil. beğendim bir söz.

SöyIedikIerinize dikkat edin; düşünceIere dönüşür.. DüşünceIerinize dikkat edin; duyguIarınıza dönüşür.. DuyguIarınıza dikkat edin; davranışIarınıza dönüşür.. DavranışIarınıza dikkat edin; aIışkanIıkIarınıza dönüşür.. AIışkanIıkIarınıza dikkat edin; değerIerinize dönüşür.. DeğerIerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür.. Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.

0|0
    0|0
  • Paranın egemen olduğu bir toplumda, emekçilerin yoksulluk içinde kıvrandığı, bir avuç zenginin de onların sırtından asalaklık ettiği bir toplumda gerçek özgürlük olamaz. (LENİN)

0|0
    0|0
  • Danabaşköyü

0|0
    0|0
  • bu yirmi sana Caine var mısın yok musun?

0|0
    0|0
  • anlatsam roman olur...

0|0
    0|0
  • Elif gibi sevmek gercekten harika bir kitap

0|0
    0|0
  • çoook var

0|0
    0|0
  • bir önyargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan güç...

0|0
    0|0
  • Önsöz kelimseni okuyup atıyorum kitabı

0|0
    0|0
  • cin ali okulda :)

0|0
    0|0
  • yazardım da üşeniyorum şimdi. kız olduğun halde yazmıyorum bak o kadar üşeniyorum, erkek sorsa hiç yazmam:)

0|1
    0|0
    • Bu cevabı yazacağına üşenmeden istediğim cevabı yazaydın iyiydi :D

• hayhay efendim:)

• puhahahahahaha :D bu iyiydi

Kızlar Ne Diyor 7

• Değişimler üst üste birikiyorlar, yavaş yavaş birikip bir anda patlayıveriyorlar. Bir anda insan, çevresindeki halkayı kırıp, başka biri olmaya karar veriyor. Alın yazısı, kalıtım, eğitim bunların biri nerede bitip, öteki nerede başlıyor. Bir an için durup düşündüğünde bütün bunların içinde saklı olan gizem insanı korkutuyor.
    -Yüreğinin Götürdüğü Yere Git

1|0
    0|0
  • ''Sana ihtiyacım yok ki benim. İnsan yalnız da mutsuz olabilir çünkü.''

-Sabahattin Ali..

3|0
    0|0
  • -seni öpmemi de arzuluyor muydun?
    bu soruyla başımı kaldırdım.'' Majesteleri, gitmem gerek'' , dedim çaresizce.'' Kraliçe beni görevle dışarı gönderdi ve nerede kaldığımı merak edecektir.''
    ''Nereye gitmeni istedi?''
    Boleyn kızı

0|0
    0|0
  • Size okurken ağladığım tek kitabın birkaç sözünü paylaşayım. Tavsiye ederim, mutlaka okumalısınız.

Ahmet Çopur'un Son Nefeste Yaşamak kitabı. Aşağıdaki aralardan aldığım sözler bu kitaba aittir.

Kim vardı ki bizi ayırmalara hasret?
    Şunu kabul et ki, bensiz dönmez dünyan yangın yüreklim.
    Benim kül olmakta olan mutluluğum sna mutluluk getirmez !
    ..
    ..
    (Başka)

Gitme demem bittim demekle eşdeğermiş meğer,
    Dünyamı unutacak kadar ne kadar çok sevmişim seni.
    Sendizlikte be kadar çok bitmişim ben,
    İnsan akıl sır erdiremiyor yokluktaki varlığına.

Bole düz yazı, araları şiirlerle süslemiş,

0|0
    0|0
  • Ayn Rand öyle güzel bir yazar ki ne desem bilmiyorum... Atlas Vazgeçti'den bir alıntı yapayım:
    "Hayatım ve hayatıma olan sevgim adına yemin ederim ki, hiçbir zaman bir başka insan için yaşamayacağım ve hiç kimseden benim için yaşamasını istemeyeceğim."

0|0
    0|0
  • Her sabah özel banka hesabına 1440 YTL yatırıldığını düşün. Gün boyu bu paranın istediğin kadarını harcamakta veya harcamamakta, kullanmakta ya da kullanmamakta serbestsin. Bu parayı istediğin herhangi bir şekilde değerlendirebilirsin;sadece bir koşul var:Kullandığın miktar ertesi güne devretmiyor. Ama ertesi gün hesabına yine 1440 YTL yatırılıyor.

Bu mucize bankanın adı, Zaman.

Nil ÜGN'ün 1440 DAKİKA (1 Gün) Adlı Kişisel Gelişim kitabından...

0|0
    0|0
  • 'İnsanlar zulmeder. Kader adalet eder.

0|0
    0|0
Yükleniyor...