Biraz da edebiyyat yapsak siir sair kokusu siir sokak?

edebiyatımıza tanzimat edebiyatından gelen bir cok isim ve akımlardan etkilenen yazarlarımız var evet bunlar cok fazla hatırlanmıyor dili agır oldugu içindir belki de ama su anki sairler de iyi bence şiir okumak ruhun gidasıdır. sizde hangi sairı seviyorsanız secin lutfen onmeli olan genel kültürü görmek benim için simdiden tesekkurler

• nazım hikmet
    0% (0)62% (5)45% (5)Oy Ver
  • cemal süreya
    33% (1)12% (1)18% (2)Oy Ver
  • necip fazıl kısakürek
    33% (1)26% (2)27% (3)Oy Ver
  • ahmet hamdi tanpınar
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • özdemir asaf
    34% (1)0% (0)10% (1)Oy Ver
  • iclal aydın
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
su an yorumlar ve bana gelen mesajlara göre şiir seviyemizi iyi oldugunu ama gereken önemi verilmediği gibi bu ulkeye bir daha bir nazım bir cemal sureya gelmicek ancak bazı sairler bırakmlıyız sahsi fikrimdir
ahmet hamdi tanpınarla ilgilenen yok mu dur bir bakın internetten guzel sözleri vardır
aşk dediğin nedir ki
histen nefesten bir varlık
umutsuzluk içinde
karanlığa son ıslık

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• kimi insan otların kimi insan balıkların çeşidini bilir
    ben ayrılıkların
    kimi insan ezbere sayar yıldızların adını
    ben hasretlerin

hapislerde de yattım büyük otellerde de
    açlık çektim açlık gırevi de içinde ve tatmadığım yemek yok gibidir

otuzumda asılmamı istediler
    kırk sekizimde Barış madalyasının bana verilmesini
    verdiler de
    otuz altımda yarım yılda geçtim dört metre kare betonu
    elli dokuzumda on sekiz saatta uçtum Pırağ'dan Havana'ya

Parmaklıkların dili olsa "Nazım Hikmeti" anardı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir Fuzuli ye bir Necip babaya şairlerin sultanı denmiş. Odamda resmi vardır. Bazen rast gele açıp çileden oturup ezberlerim. Şiir ve söz. Allah bir insana böyle bir yetenek zor verir. Ama orada seçeneklerde sezai karakoç da olmalı bence.
    Necip Fazıl demişken yazalım bir tane
    Ne hasta bekler sabahı
    Ne taze ölüyü mezar
    Ne de şeytan bir günahı
    Seni beklediğim kadar.

0|0
    0|0
    • kusura bakma aklıma cok fazla gelmedi özür dilerim biraz yanlış bir anket oldu aslında yabancı da yazacaktım da baska zaman artık

• ben o adamı unutmamalıydım hata benim saygısızca oldu

• mona roza ne güzel bir şiirdir öyle. Hikayesi ayrı güzel şiiri ayrı güzel

• Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur
    Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur
    Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur
    Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur
    "Yavuz Sultan Selim Han"
    Neresinden okursanız okuyun hep aynı cümle çıkar ama her cümlenin anlamı farklıdır

0|0
    0|0
  • İclal Aydın'ı şair diye seçeneklere eklediysen, senin ruh gıdanda bir arıza var demektir.

1|0
    0|0
    • o kadın da yazıyor kitaplrında siirleri var senin genel kültürün yoksa onu bilemem artık

• sen benim ne genel kültürümle ne de edebiyat, felsefe, sosyoloji. pbikoloji. güzel sanatlar vb. kültürümün yanına yaklaşamazsın bu kafayla. benimle tartışmaya girme. her kitap çıkaran şair olsaydı... bu arada bu genel kültür düzeyinle şıklarına posta şairlerini de ekleyebilirdin...

• seksi ve havalı hatundan da başka şey beklenemez zaten...

• Kişi değil de aşka dair her şiir içimi yakar !!!

0|0
    0|0
    • zaten bu gibi sairler asık olmasaydı cıkmazdı bu sözlr o dudaklardan ask herseyi yaptırır bir de siir yazdırır

• ama unutma bugun içtiğin su yarın seni boğabiliri

• İşte o zaman tek başına bir aşk yarattıgını ve tek başına yaşadıgını anlarsın !!!

• Necip fazil ustadin yeri farklidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Üstat Necip Fazıl Kısakürek... Düşüncelerini muntazam biçimde anlatması eserlerinde bunu fevkalade işlemesi kelimelerinin tesirliğine hayran kaldığım şiirin ve insanlığın hakkını fazlasıyla veren şairdir benim için...

0|0
    0|1
    • evet ama ask şiirleri sanki az biraz onun ki daha cok vatan askı ilahi aşk bunlarla duygusal yazar onun yeri bneim için ayrıdır sakarya şiirini ezbere bilirim :)

• Vatani ve ilahi aşkı yeter ama.. sadece aşk şairi olarak düşünürsek Cemal Süreyya şiirlerinde ki o derin yarayı aksettiriyor okurlarına;)

• necip fazıl ı çok severim d:DD:

0|0
    0|1
  • necip fazıl kısakürek

0|0
    0|0
  • özdemir asaf

0|0
    0|0
Yükleniyor...