Reenkarnasyona inanır mısınız? Yoksa inanmaz mısınız?

İnanıyorsanız neden? İnanmıyorsanız neden? İnançlarınızı belirterek cevaplarsanız makule geçer... Allah inancı olmayan, hristiyan, yahudi, müslüman vs gibi...

Güncellemeler:
Ama NEDEN!!!

0|0
6|26

En İyi Erkek Görüşü

• İnsann herseyn bitecegine inanmak istemedgi icn ortaya ckan bir inanc dogru da olablr yanls da ama neden ortaya cktigini dusununce pek mantkli gelmio

0|1
    0|0
    • ama bir hayat varsa bu haksızlık değil midir? sen zenginsin ben fakir senin işleyebileceğin günahlarla benimki bir olamaz ki.. bir de sen fakir ben zenginken bakılmalı karnemize desek çok mu mantıksız olur?

• Hayat bu bu kadari verldi bize bunu yasyoruz adaleti kendn. yaratacan kendnn savasacan beklenti sahibi olmican

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 25

• İnanmıyorum. Yüce Allah ilk peygamber Adem aleyhisselamdan beri ahiret inancını tastikleyici peygamberler göndermiştir. Ruh göçü denilen bu olay ne zamana kadar devam edebilir ki ahiret yoksa. Bilime göre dünya bir gün yok olacak nerede bu ruhlar.

Bakara 86. Bunlar ahireti, dünya hayatına satmış kimselerdir. Onun için bunlardan azap hafifletilmez ve kendilerine bir yerden yardım da gelmez.

0|0
    0|0
    • Reenkarnasyon sonsuz bir dongudur demedim ki ben. Belki iki belki iki milyon belki ikiyuz milyon hayat yasadiktan sonra sonun ahiret olamaz mi

• reenkarnasyonda ahiret yoktur sonsuza kadar devam eder

• O onlarin reenkarnasyonu demekki. Buna da reenkarnasyon v2 mi diyelim yani. Benim ne demek istedigim gayet acik

• Yaşayan hiç bir canlı ölmez, bedenini bırakarak ruhu sadece boyut değiştirir ve o boyutta yaşamaya devam eder, biz o boyutu tanımadığımız için ona ölüm diyoruz ve cennet cehennem olarak yorumluyoruz.
    Fakat giden o ruhun o boyutta da bir hayatı olduğu için zamanı geldiğinde yine başka boyuta geçecektir.

0|1
    0|0
    • Ben seninle ayni fikirde degilim. Ahiret yasantisi vardir ve sonsuzdur. Bunun aleni kanitlarini da inandigim kitapta gorebiliyorum

• ewet inaniyorum, 5 6 yaslarimda kendi bedenimde olmadigimi saniyordum, ölünce hemen baska bir bedene gececegimi sanirdim, reankarnasyonun ne oldugunu bilmeyen bir cocuk neden böyle birsey dusunsunki? tabi daha önce ayni seyleri yasamissa bu baska birsey!!!

0|1
    0|0
    • Acaba icgudu denen seyin olasi bir reenkarnasyon durumuyla ilgisi olabilir mi diye de dusunuyorsun oyleyse ;)

• Selaam üzerinize olsun. Reenkarnasyonun olmadığını düşünüyorum. En doğrusunu (C. C.) Allah bilir. Eğer reenkarnasyon olsaydı peygamberimiz tekrar geri gönderilirdi. Ayrıca reenkarnasyon'nun olmadığını bir kanıtı şu ayet-i kerimdir:Şûra 44. ayet: ''Ve Allah kimi dalâlette bırakırsa, o taktirde onun için, bundan sonra bir velî (dost) yoktur. Zalimleri, azabı gördükleri zaman: “(Dünyaya) geri dönüşe bir yol var mı?” derken görürsün.''

0|0
    1|1
    • Bundan reenkarnasyonun olmadigi anlami cikarmamiz imkansiz. Dalaltte birakmak son yasamindan sonra ki gercek olumu kastediyor olabilir eger reenkarnasyon varsa...

• (c. c.) Allah önce yaratır.'' dünyadaki bedeni yaratır ve ruh verir. Daha sonra bizler '' dünyada yaşayan canlılar ölür.'' Berzah aleminde bekletiliriz (kıyamet gününe kadar) fakat ölüm alemi ile dünya arasında zaman farkı vardır. Yani şu an ölsen ve dünyada 1000yıl geçse sana diriltileceğimiz gün 1 gün beklemiş gibi gelicek. Kıyamet günü (c. c.) Allah tekrar dünyada bütün ölüleri diriltir. Ve Hesaplar görüldüğünde tekrar herkez ölür ''vefaat'' eder. Sonra dönüş ahiret yurdunadır. Bu dünyaya herkes 1 defa gelir.>> BU benim düşüncem en doğrusunu (c. c.) Allah bilir.

• Tabiki allah bilir ama aciz kullarina muhakkak hakikate ilermememiz icin birseyler gostermistir her konuda oldugu gibi...

• Müslümanım Allaha şükür. Bir kere doğdum bir kere ölürüm. Saçma birşey. Soran kişi reenkarnasyon inancı dünyadaki çoğu inançtan saçmadır. Hristiyan, yahudilerin tanrıları falan var onlarınki bildiğimiz inek. Bu nasıl birşey? Eğer gerçekten onlar can-ı gönülden tapsalardı dinine bizim kurban bayramımıza kesinlikle karşı çıkıp savaş bile asarlardı. En az 1.5 milyar kişi yani. Mantık almıyor

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • Ne guzel geldi sabah sabah...

• @escobar15 en iyi goruste son soran yorumunu okur musun? Bide ne zaman yazildigina dikkat et istersen. Ilk insanlarin mevzudan bir haber olmasindan bahsetmis ya cem yilmaz...

• Hahaha çok güldüm yaaaaa var demekki hakkaten. Bir dahakine kralsın be oğluuuummm hahahaha

• Ben reenkarnosyon yapabiliyorum ve mutluyumda başkalarına gostrmedgm içn

1|0
    0|0
  • inanmıyorum
    dini inancım bende kalsın..

benim ruhum neden bir başka vücutta olsun?

0|0
    0|0
    • bu vücut senin mi ki? ''mülk Allah'ındır'' düşüncesiyle tekrar yorumlamanda fayda var bence...

• Ölenler ölmüyorsa nerdeler?

0|0
    0|0
    • Ben reenkarnasyon vardir diye direten biri degilim olup olmadigina hep beraber karar verebilmeyi amac edindim. once bunu belirteyim. Sorunun cevabi cok basit. Reen. varsa ruha var. Bedenleri toprak olanlar simdi baska bedenlerinde :)

• Bugüne kadar kaç kişi gelip sana önceden yaşadım diye idaada bulundu onu söylesene bir sen

• Soylemesi beklenen birsey degil ki ama az asagiya bakmani oneririm :)

• inanmam

0|0
    0|0
  • Palavradan başka bişey değil inanmıyorum bence islam dininde birçok delil vardır ama reenkarnasyonda bulamanız neredeyse imkansızdır

0|0
    1|0
    • Tekrar dirilttik diye kac ayet var bir arastir derim.. yoklugu acikca belirtilmemis bir seyi inkar etmek yaraticinin gucunden suphe ettigimiz anlamina gelir ki buna sirk denir.

• Sonucta reenkarnasyon denen seye allah in gucu yeter mi kardesim yeter. Sen allahin gucunun yetebilecegi (herseye yeter) bir seye nasil yok diyebilirsin ki. Diyorsan olmadigina kanitin olmali anlatabiliyor muyum?

• Orası öylede o kabulde ne biliyim benim mantığıma yatmıyo

• ataist bir insanin verecegi cevapi bilirsindir

0|0
    0|0
  • agnostisizm

kanıtı olmayan şeylere inanmayı ya da inanmamayı tercih etmem.

1|0
    0|0
  • Müslümanım, inanmam.

0|0
    0|1
  • Agnostik
    Reenkarnosyan varsa ne iyi ya la çok isterim :)

0|0
    0|0
  • olmasını isterdim aslında ya düşünmüştüm. ama yok öyle bişey inancımıza göre

0|0
    0|0
  • İnşallah yoktur yaa dünyaya tekrar tekrar gel git yoruluruz valla :)

0|0
    0|0
  • xperrr

0|0
    0|0
  • ben bizim mahalede tanık olduktan sonra inanmamak elde degil inanmıyorum diyenlerede saygım var

0|0
    0|0
  • saçmalık müslümanım ve inanmıyorum allaha sükür

0|0
    0|1
  • Müslümanım ama inanıyorum

0|0
    0|1
  • İnanmıyorum.

0|0
    0|0
  • saçmalık müslümanım ve inanmıyorum allaha sükür

0|0
    0|1
  • İnanıyorum hatta eski hayatımda ne olduğumu da biliyorum. Ben bir kurtmuşum kaybetmediğim bir sürü özellik var kulaklarımı mükemmel derecede oynatabiliyorum sadece yukarı aşağıda değil istediğim yöne ikisini ayrı oynatıyorum bir sese odaklanınca kendiliğinden dikiliyorlar dünyada benim kadar iyi kulak oynatabilen olmadığına bahse varım. Gözlerim geceleri daha iyi görür. Mükemmel koku alırım kokuları ayırt ederim. Sisli ve dolunaylı geceleri severim

0|0
    0|0
    • makara yapmıyosun dimi :)

• ama önceki hayatımda kurtmuşum dedin çelişik bir durum değil mi 'inanmamak' ve 'önceki hayat'

• Yok artık. Dolunaylı gecelerde napıyosun mesela farklı şeyler oluyor mu

• ne karnosyon ne karnosyon ben bilmem müslümanım :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...