Bir bayanın erkek arkadaşından daha tahsilli olması (önlisan-lisans) bayan için kabul edilemez bir durum mudur?

Özellikle bayan arkadaşların yorumunu bekliyorum, kabul edilirse neden? Seviyorsam neden sorun olsun denmesin lütfen :) kabul edilemezse neden kabul edilemez?

Bir bayanın erkek arkadaşından daha tahsilli olması bayan için kabul edilemez bir durum mudur?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• insanlar karşılarındakini dış görüntüleri ya da gelişim statüleriyle denkleştirmeye çalışırlarsa elbette sorun olur aşkın yaşı dili olmamalı saygı ve sevgi ve uyumu öncelik alırsa iki tarafta öğrenim akla bile gelmez bence ve insanlar kendilerini yaşayışlarıyla geliştirir okulda zorunlu öğretilen ve sonucundada ezber karşılığı verilen bi kağıt parçasıyla değil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Bu hayatta hangı pozısyonlarda olacagımıza göre degısır...

Onlısans ve lısans arasında fark az olabılır ama ılerde kı karıyerler acısından barız fark ıse sorun çıkar

ve bu sorunları nedense hep karıyer olarak kadından aşagıda olan erkekler cıkarır...

0|0
    0|0
  • Nasıl ki sırf çok tahsilli diye onu seçmez isem, benden daha altta bir eğitimi olmasını da yadırgamam.Kafaca uyuşmaktır herşey.

0|2
    0|0
  • Eğer kültür farkı yoksa bu sıkıntı yaratmaz.Her okuyan kişi kültürünü geliştiriyor diye bir şey yok okumayanda kendini çok iyi bir şekilde geliştiriyor bence.Bu konuda fikir çatışması olmazsa bence sorun olmaz diye düşünüyorum önemli olan kaliteli bir yaşantımızın olması kendimize karşı ve karşımızdaki insana karşı.

0|0
    0|0
  • Danışanlarımdan pek çoğu örnek verdiğiniz durumda ve evliliklerindeki temel sorun, kadının daha üst mevkide olması, kadının daha çok para kazanması, kadının daha yüksek bir eğitim alması... Evlilik için Türkiye şartlarında önemli bir sorun bu çünkü Ataerkil bir toplumda yaşıyoruz...

1|0
    0|0
  • kabul edilemez denmese de yasayan biri olarak zamanla sorunlar cıkacagına inaniyorum.erkeğin özgüveni çok üst düzeydeyse sorun olmayabilir.ama bi de şöyle bi durum var kadın da zaman içinde farkında olmadan küçümseyici tavirlar içine girebilir farkında olmadan.burda da yine sorun sinsilesi!

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz bu gayet normal yani.Evet eğitim önemli ama çokta farketmez kendini geliştirmiştir okumamıştır olabilir.

Erkek arkadaşm yerine cevplarsam onn içinde sorun değil hatta daha çok oku diyo :)

0|1
    0|0
  • ilişkinin ilk zamanlarında pembe gözlükler takılıyken sorun olmayabilir fakat zaman ilerledikçe ve kusurlar görünmeye başladığında kadın erkeği her konuda kendinden bir adım önde görmek ister diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Neden sorun olsun ki eğitim çok önemlidir ama herşeyde eğitim değildir

0|1
    0|0
  • önlisans lisans çok sorun olmaz şahsım adına söylüyorum ama lisans mezunu olarak bir lise mezunu ile düşünemem. denklik önemli her açıdan .

0|0
    1|2
    • üniversite 4. sınıf terk olan bir lise mezunuysa? ve ayrıca devlet memuruysa?

• mevlananın bir sözü var çok hoşuma gider ""ayakkabının biri dar gelirse,diğeri de işe yaramaz " yine söylüyorum her zaman söylücem denklik önemliii gönül bağlarındaki hassasiyetten tutun da (aşktan bahsetmiyorum ) politik görüşe kadar

• Eğitimli insanlarıda görüyoruz:)..

• kadın için sorun olmyor ama sorunu erkek çıkarıyor benimde böyle bir ilşkim olmuştu ben umursamıyordum ama o sürekli bir kompleks içindeydi.ufak bir bilgisel tartışmada benden daha iyi bi yerden mezunsun diye dediklerini kabul ettirmeye çalışıyorsun diyordu kısaca erkekler çok kompleks yapıyor oysa bazı şeylerden gurur duymaları gerekir bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• okumak veya kültürlü olamak hiç fark etmiyor biliyormusunuz çevremde okadar çok varki okumus odunlardan ne konusmasını biliyor ne de bulundugu ortama ayak uydurmasını biliyor ama adam okumus kardesim borumu... kendini geliştiremedikten sonra odun gibi yasadıktan sonra okumusun veya en üst makamlara gelmişsin ne yazar ... anlaşa bilicegim fikrime düşünceme uygun birisi olduğu müddetçe hiç proplem olmaz okumus okumamıs yeterki anlasa biliyim kalben ve ruhen ...

0|0
    0|0
  • İs basvurusu mu yahu onemli olan diploma degil genel kulturdur hayata bakistir diploma sadece kariyer aynasidir ben esimle oturup mesleki ogreti yarisi yapmayacagimki tabi ilkokul mezunu olmasin ama kafasi calisan muhabbeti guzel okuyan arastiran bir lise mezununu unv mezununa degismem Egitim olarak benden yukarda olmasi benim icin gururdur ki ondan asagi egitim seviyesinde oldugum halde onun kalbni kazanabilmisim

0|0
    0|0
  • Önemli olan ruhtur, lakin statüsü yüksek insanda bunu partnerine bir koz olarak kullanmayacak erkek kadın farketmez...

1|0
    0|0
  • değildir ben 2 yıllık uni okudum ama sevgilim 4 yıllık okuyordu ama bilgi acısından hep bana sorardı derslerine ben yardım ederdim bazı derslerde ondan yuksek sonuc aldıgım oldu hocalarını tanıyordum sınava giriyordum onla beraber sırf ondan yuksek alıp uyuz olsun diye :)

0|0
    0|0
    • medya mensubları oldukça bilgili oluyor :))

• bende zekisin demedim bilgili dedim bunun herkesin antenler kapalı heralde

• ya bende bilgili yazacagıma zeki yazmısım anlarsın sandım hani o acıdan demek istedigimi neden aksi cevap verdinki simdi kusura bakma genede

• bayan için kabul edilir de erkek için değil kardeşim... hani baya geniş olması lazım:) çünkü doğum ve yemek hariç hiç bir erkek eşinin kendinden üstün olmasını istemez...

0|0
    0|0
Yükleniyor...