Osmanlıca zorunlu ders oldu. ne düşünüyorsunuz?

Osmanlıca dersi artık liselerde zorunlu oldu. bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? bunu destekliyor musunuz?

• Desteklemiyorum
    33% (4)21% (3)27% (7)Oy Ver
  • Destekliyorum
    42% (5)36% (5)38% (10)Oy Ver
  • Seçmeli ders olsaydı daha iyi olurdu
    25% (3)43% (6)35% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle desteklemiyorum. Nerede ne işimize yarayacak..

Önce doğru dürüst bir İngilizce öğretsinler. Yabancılar şubesine gidiyorsunuz ingilizce bilen tek bir allahın kulu yok. Çalışanlar öküz gibi bakıyorlar avrupalının suratına.. Diğer ofislerde de aynı durum söz konusu.

' Dünya dili olan ingilizce' yi hallettik de osmanlıcası kaldı !

0|0
    1|2
    • 8 yılda ingilizce öğretmiyorlar. çok kalan olur bu dersten çok

Kızlar Ne Diyor 6

• Siz olaya ders yönünden bakıyorsun fakat bence kesinlikle gelmeli. İnsan kendi öz kültürünü dilini öğrenmeli asıl. Dünya savaşını kazandığımız halde anlaşmada ne hikmetse fransızlar ve ingilizlerin kültürünü dayattılar bize. Şapkamış, latin alfabesiymiş. Eğer latin alfabesi yerine osmanlıca görmeye devam etseydik şu an osmanlıcayı biliyor olurduk latin alfabesi garip gelirdi.

1|2
    0|0
    • Ayrıca ingilizceyi öğretemediler gibi yorumları çok saçma buluyorum benim sertifikam var ingilizce dersinden. Okulda öğretilen ingilizce eğitimi sınırlıdır sana 4 4 lük öğretemez bunu. Özel bir kurs almalısınız. Başlangıç seviyesini öğretiyor okul size daha başlangıç seviyesini bilemeyen üst düzey ingilizceyi bilmesine imkan yok. Geçmişte asıl latin alfabesi bize zorla dayatıldı kendi kültürümüz ve dilimiz olan osmanlıcayı unutmamız sağlandı. Umarım şu latin alfabesinden kurtuluruz kendi dilimizi ve kültürümüzü istiyoruz. Atalarımız Osmanlı Devletidir ve tarihime kültürüme saygım sonsuz.

• dönemin halkıda bu dili konuşuyormuydu onlar gibi yazıyormuydu kaç kişi okuma yazma biliyorduda bir gecede cahil kaldık diyebiliyorsunuz

• Tamam geçmişimizi unutmayalımda ingilizceyi düzgün öğretsinler ve işimize yarayacak dil dersi koysunlar yurt dışındakiler anadili gibi 2-3 dil biliyor bizim ingilizceden anladığımız van tu turi :D:D:D asfghjlkşnlşo

0|0
    0|0
  • Latince kadar saçma bir şey.
    Madem yapıyorsun seçmeli yapta niyetini bu kadar belli etme

1|0
    0|0
  • hersey olur bize mustahak :)

0|0
    0|0
  • Desteklemiyorum

0|0
    0|2
  • Amaç ne çok merak ediyorum osmanlıca dedikleri dil = 5% Türkçe % 50 arapça % 50 farsça Türk düşmanı ****ler

0|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu mustafa kemal denilen sahisin yaptigi inkilaplardan kaynaklaniyor , adam resmen atalarimi kökünü kazidi sözde Türkiye kurdu ben osmanli torunuyum ve osmanli topraklarinda yasiyorum elbette osmanliyi bilmemem benim ayibim hic bir zaman kokeninizi unutmayin benim atalarim bellidir , atatürk degil. Ben destekliyorum

1|1
    1|1
    • Bende destekliyorum. Zaten saçma olan asıl savaşları kazanan devlet yenilen devlete kendi kültürünü dayatır ama biz kazandığımız halde yenilen tarafların kültürünü aldık. Şapkaymış, latin alfabesiymiş. Yıllardır bu şekilde büyüdük haliyle osmanlıca garip gelir ve zor gelir. Osmanlı torunuyuz biz atalarımız osmanlıdır !

• @Merve1902 bu durumdan utanan örümcek beyinliler var ama :)

• Ne yazık ki öyle bunlar böyle, biz gene seçimlerde ağlatırız onları :) Başlarlar burada anket yapıyoruz chp daha fazla çıkıyor seçimde az çıkıyor hile var diye :D

• Destekliyorum. Şayet artniyet güdülmeden yapılmışsa iyi olmuş özellikle de tarih bilimi için. Türkiyede belgeye dayalı araştırma yapmak isteyen bir tarihçi osmanlıca bilmeli. Edebiyat zevkine ve anlatım gücüne de katkı sağlar osmanlıca bilgisi. Mısırdaki cocukların da hiyeragrif bilmesi zorunlu mesela ama dediğim gibi bilinçlice öğretilmelidir. Osmanlıca öğrenen her insan biraz zekiyse osmanlıda özlenecek özenilecek bir şey olmadığını kendisi de kavrayacaktır

0|0
    0|0
  • işin ilginci zorunlu yabancı dil ingilizce olunca kimsenin sesinin çıkmaması

1|1
    0|0
  • Seçmeli dil olsa çok daha iyi olurdu.

0|0
    0|0
  • zaten her şey zorunlu zaten bu ülkede anlamadım gitti

0|0
    0|0
  • Osmanlıca güzel bir dildir fakat zorunlu olması çok saçma. Seçmeli olmalı bence..

0|0
    0|0
Yükleniyor...