Neden hep şaban?

Çocukluğumuzdan bu yana 7 den 70 e şu an hala Rahmetli Kemal Sunal ın filimlerini izleriz izlemesineden bu şaban takıntısı nedir

filimlerinin 100/99 neden şaban ismi kullanılmış merak eden araştıran oldumu

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• Kıymetli kardeşim,

Şimdi ben Yeşilçam - İslam Düşmanlığı konulu uzunca bir yazı yazarım, irticacı - gerici diyen çağdaş gençlerimiz üzerime çullanır maazallah.

Ben Şaban ve Ramazan karakterlerinin yanında bir hakikati daha terennüm edeyim:

-Hiç düşündün mü neden bu filmlerde ağzı dualı, başı sarıklı insanlar hep kötü ve ahlaksız karakterler?

Gören gözler için her şey aşikar.

Vesselam

0|0
    0|1
    • soruyu gördüm benzer bişi yazacaktım. ama önce davranmışşın.

• evet buda mantıklı görünüyor
      bir nevi 25 kare tekniğimi kullanılıyordu acaba ya da Türkiyede o yılarda Subliminal tekniği kullanılıyormuydu

Kızlar Ne Diyor 4

• Araştırmadım gerek yok bence, ayrıca filmleri çoğunda şaban ismini kullanmamıştır. Hababam serisi dışında bir kaç filmde kullanmıştır sadece. Sevgi ve rahmetle anıyoruz, seni çok özledik bize gülmeyi öğreten adam

0|0
    0|0
    • 1 i yasaklı 81 filmi 4 de dizisi vardı ve bunların 68 inde şaban ismini kullandı ezbere konuşmasak iyi olur

• O topluma vermek istediği mesajları verdi, güldürdü de ağlattıda bunu yaparken filmde kullandığı ismin bir önemi yok

• yoksa tamam neden şaban ozaman neden selale ya da alkan değil
      şaban ismini bitiren yazar olarak netde aratırsan tuaf birşey çıkıyor
      bu haberi yapanlar haklımı sence

• -şabaaaannn
    +neeee :D ulan ne güldüm yaa

0|0
    0|0
  • Olmadıııııııııı sen araştırdın mı?

0|0
    0|0
  • Hiç merak edip araştırmadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Araştırmadım ama bazı oyuncular öyle bir role bürünüyo ki çizgisi belli yani. Kemal sunal. Hiç bir zaman kötü role girmemiştir filmlerde hep saf, temiz, çocuksu rollerdedir. Şaban ismi hem karekterine hemde rolüne uyduğu için olabilir mi? Mesela tarık akan birden çok filmde ferit karekterini canlandırıyo. Münir özlul mesela. Hep yaşar usta 😊 bir çok filmde yaşar usta olarak seyircinin karşısında çıkıyo. Bu yüzden olabilir.

0|0
    0|0
  • merak etmedim araştırmadım da ama tahmının şu yönde bır defa tanındıktan sonra karakter degıstırmek mantıklı gelmemıs olabılır

0|0
    0|0
Yükleniyor...