Latin dansları ile ilgilenen var mı? Hangi dans erkeği bozmaz?

Dans etmeyi seviyorum, bir kursa gideyim diyorum ama hangi dansı öğreneyim karar veremedim. Geçenlerde tango yapan bir arkadaşımla bir milangoya gittim, tango bana uymadı çalan başka haraketler başka.

Latin danslarına bakıyorum erkekler bacaklar kapalı dans ediyor, biraz feminen geldi. Bütün latin dansları mı böyle? Ben dans ederken bacaklarımı açsam n'olur? Hangi dansı önerirsiniz?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Latin danslarını, veya genel anlamda dans sanatını cinsiyetçi ve/veya homofobik bir bakış açısıyla değerlendirdiğiniz sürece mutlu olamazsınız. Daha en baştan bu konuya yaklaşımınızı ve ana dünya görüşünüzü değiştirmemeniz halinde size sadece zeybek veya kasap havası yakışacaktır.

0|0
    0|0
    • Homofobik? Tespitiniz latin dansı yapan erkeklerin homoseksüel olduklarını düşündüğüm mü? Yoksa bacaklarım kapalı dans edersem maazallah bir erkek benimle dans filan etmek ister diye mi korkuyorum?

• @hasret87
      Bence dans sanatından haberiniz yok. Yine de yanılıyor olabilirim diye bir saatten uzun bir süredir makale okuyorum ve video izliyorum ama görüyorum ki yanılan sizsiniz. Maalesef sadece iki makaleye rastladım, biri bir doktor diğeri ise Psikoterapist ve Dans Eğitmeni, her ikisi de dans ve cinsellikten söz ediyor. Bence daha önemlisi dans öğrenen bir hanımefendinin anıları, şöyle bir cümle geçiyor "Birlikte paylaştığımız kuvvetli dans akşamına dönüp düşününce, aklımda her şeyin üstünde ayağa kalkan şey, bazı yakın danslarımızda bana doğru hareket eden cinsel enerji şokuydu". Demek ki dansta cinsellik var ve cinsiyetçi yaklaşım o kadar korkunç değil. Ayrıca baktım Küba'lı erkekler benim feminen bulduğum bacakları kapalı dans etmiyorlar, demek ki bu bakış açıma rağmen (ki homofobik olduğunu hiç sanmıyorum) mutlu olabilirim.

Fakat bunlar önemsiz, siz benim kullandığım ağızdan hoşlanmadınız "Hangi dans erkeği bozmaz" ve kötü niyetle bu görüşü yazdınız. Devam edecek...

• Sizce usturuplu olan ilk cümlenizden sonra gelecek ve benim mevcut dünya görüşümle bana zeybek ve kasap havasını yakıştırabilmekti amacınız. Mutlu musunuzdur bilmem, değilseniz mutluluk dileyeceğimi hiç sanmıyorum. Bence siz bir aspidontus taeniatus müsveddesisiniz.

Kızlar Ne Diyor 2

• Maskülen danslar istiyorsan baştan Latin danslarına bakmayacaksın bunun için genetik kodlarına uygun yöresel danslar var. Paso doble bak derdim ama ona da feminen dersin. Tango adımları erkek partner için o kadar feminen değildir aslında neden böyle düşündün anlamadım.

0|0
    0|0
    • Böyle düşünmemin sebebi senin de gözlemlediğin, erkek rolü için latin dansları mesela merengue ile tango arasındaki fark, sen de farkı görmüşsün. Erkek rolüne soyunup kadınsı haraketler yapmak bana uymuyor. Paso doble'ye baktım şimdi, erkeğin hareketleri kadınsı değil, kıvrak. Teşekkür ederim.

• Haklısın, yaygın olduğu için Latin dedim. Araştırmaya devam. Teşekkürler.

• Rica ederim.

• Ben salsa kursuna gidiyorum erkeklere de yakışıyor, bacakları kapalı demişsin hiç dikkatimi bile çekmemişti.

0|0
    0|0
    • İyi niyetli yorumun için teşekkür ederim. Bir saattir youtube'da latin dansı videolarını izliyorum. Şimdi salsa videolarını izliyordum, Küba'lılar bacaklarını kapamıyor ve gerçekten yakışıyor. Biraz daha araştırma yapmam lazım. :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...