Silgi kafa isimli filmi izleyen va mı?

bir b*k anlamadım ben filmden zaten 1978 yapımımı ne film. izleyen var mı

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• David Lynch'ın bana göre en iyi filmi. Eraserhead demeye alıştığım için silgi kafa tabiri biraz tuhaf geldi doğrusu

0|0
    0|0
    • Neye göre en iyi filmi?

• Sinema perdesinde gördüğümüz her şeyi mizansen olarak adlandırırız. Ve senin izlediğin sana gerçeği yansıtmak zorunda değil, mizansenin böyle bir amacı yoktur ama inandırıcı olmak zorunda. İyi bir sinemacı şunu da bilir: Eraserhead; yorumlanamaz. Çözümlenemez. Her ne kadar sürrealist filmler içinde barınsa da çok ayrı bir dünyadır o film. İzleyen her kişiye farklı düşündürür, çoğu sinemacı bunu bildiği için bu tarz bir soruya yanıt vermez. Sinemacı kimliğimi bir kenara bırakacak olursak; Lynch'ı severim ama ilk izlediğimde beni acayip rahatsız etmişti. Belki amfi ortamından kaynaklanıyordu bilemiyorum. Ama ikinci kez izlediğimde tamamen farklı düşüncelerdeydim. Daha önce izlediğim sahneyi bambaşka bir şekilde yorumluyordum kafamda. Mesela filmin başında; John Nance sağ ayağını suya sokuyor ama bir sonraki sahnede sol ayağındaki çorabı çıkarıyor. Bu işte sürrealizmin ta kendisi! Biraz kafa ve zaman gerekiyor sanırım yorumlamalar için.

• Bir de Silici Kafa diye tercüme edilmiş olması gerekmiyor mu? Öyle hatırlıyorum.. Silgi Kafa nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...