Kapat

Sizce Osmanlı Padişahlarının Çoğu Neden Beyaz Avrupalılarla Evlendi?

Sizce Osmanlı padişahları neden hep beyaz Avrupalılarla evlendi? Balkanlardan olsun, Güney Avrupa'dan olsun, Ukrayna taraflarından olsun?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• adamlar akıllı kadının iyisinden anlıyorlar :)

1|1
    0|0
    • Elit olan erkekler değerlendiriyor eline geçen fırsatları :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 3

• Beyaz seviyorlardır

0|1
    0|0
  • bence güzeller beyaz tenli gözü güzel yüzü güzeldir ondan
    keşke bende güzel olsam öyle

0|1
    0|0
  • hala yok mu bir rus ukrayna hayranlığı. hala yabancı gelin diye deliriyo türkler.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Osmanlı hanedan yapısı gereği sınırları içinde herhangi bir grubu güçlendirmek istemiyor. Ailesi güçlü olmayan biriyle evlenmesi lazım padişahın. İyi güzel de Müslümanları köle yapamıyorlar, bu yüzden devşirme gelinler çoğunlukta. İstisnalara bakarsak II. Osman Türk gelini aldı, sonrasında gördü karşılığını.

0|2
    0|0
  • Bu konuda şöyle bir şey duymuştum. Ankara savaşında Timur Yıldırım Bayezid'in kumandasınındaki Osmanlı ordusunu mağlup edip Sultan 1. Bayezid'i kafese kapatmış ve karısını da dansöz olarak oynatmış. o günün açtığı yaralar onur kırıklığı o kadar büyük olmuş ki o zamandan beri Osmanlı padişahları doğuştan türk ve müslüman olan bir kadınla evlenmemişler hatta kimseyle de evlenmemişler Osmanlı padişahlarının annelerinin çoğu padişahların nikahlı hanımları değil cariye statüsündeki hristiyan asıllı kadınlardı. Osmanlı padişahları bayezid olayından sonra nikah kıyıp evlenmeyi bile bırakmışlar. Kanuni hürrem'e olan aşkından bu geleneği bozuyor sonra ama

1|0
    0|0
  • Ele geçirdikleri derebeylerin asil soyuna sahip kadinlari devsirmislerdir. Güçlü gen esastir

0|1
    0|0
    • Osmanlı Devleti devam etseymiş çoktan kabul etmiş olacaktık evrim teorisini galiba :)

• Dostum onu kastettim zaten. Bizim memleketi fransizlar isgal etmis rahmetli dede babane fransizca biliyordu.
      Benim laf attigim nokta osmanli devam etseydi demen. Surekli bunu ulusumuz uzerine ekiyorlar ya

• Milyonlarca insan fantezi dünyasını yaratmış, takılıyorlar işte :)

Yükleniyor...