Bir senarist olsanız ne yazardınız?

Hiç senarist olmak istediniz mi? Bir film yazma şansınız olsa neyi konu alırdınız?

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bir senarist olsaydım,aşkın ve sevginin başlangıcından sonuna kadar geçen güzel anlarını yazardım,senaryonun adınıda aşkın hayat çizgisi koyardım,

0|0
    0|0
    • teşekkürler,

• aşkı ve sevgiyi de filmde ayrı ayrı anlarla dile getirebilseniz o zaman çok başarılı olur.

• Aşkın başlangıcı sevğidir,sonrasında tuzu baharatıdır,sevği ve saygı olmadan aşk yürümez,aşk yolunda bunlar yoksa aşk hayatının çizgisi sapar,yolu bozulur,

Erkekler Ne Diyor 23

• Yaşandığında, tebessüm ettiren güzel ve kısa anlar..

Basit ama güzel enstrumental parçaların bir anda ısıtan melodileri eşliğinde, insanların aynı anda aynı şeyleri düşünüp göz göze gelmeleri, iç ısıtan belli belirsiz samimi tebessümleri, iç gıcıklayan ve yarıda bırakılamayan öpüşmeleri, kumsalda ellerine ayakkabılarını alınıp, çıplak ayakla gezinmeleri, hamak, deniz kabukları, taze çiçekler ve üstü açık, klasik ingiliz arabaları..

Hepsinden birer birer demet. Senaryo yok, diyalog-konuşma yok..

Ayrıca siyah-beyaz..

link

2|0
    0|0
  • eski cevabımdan copy paste;

Şöyle bir hikaye var kafamda. İlerde senaryoya dönüştürebilirim.

Günümüzde geçiyor olay.

Esas adam elini attığı her şeyi kötü etkiliyor. Mesela kardeşinin uçak yolculuğunu bir hafta erteletmesine sebep oluyor ve kardeşinin bindiği uçak düşüyor. Acaba ben ertelemesine sebep olmasaydım yine uçak düşecek miydi, kardeşim ölecek miydi tribine giriyor falan.

Buna benzer bir çok kötü duruma (kendisi müdahele ettiği için) sebep olduğunu düşünmeye başladığından, kendini bir odaya kapatıp hayatının sonuna kadar çıkmamaya karar veriyor..

Sonra gelişen olaylar falanlar filanlar..

Kader, zaman kavramı üzerine farklı bir inceleme olabilir.

1|0
    0|0
  • İnsanların doğarken her şeyden daha şerefli bir canlıyken zamanla nasıl hayvandan bie daha aşağılık olabildikleri üzerine.

1|0
    0|0
  • aşk için insanların kendini yıpratmasına değmeyeceğini, bir çeşit hastalık olduğunu...

insanlardaki hırsı ve hırsları uğruna hayatlarını nasıl boşa harcadıkları...

kent hayatındaki yalnızlığı...

tüketim toplumu ve düzenin hayatlarımızı nasıl etkiledği...

vs

vs

1|0
    0|0
    • hepsi bir filmde olsa güzel olurdu. Peki yanlışların göstterileceği bu filmde doğrular nasıl ifade edilebilir?

• ben elestiririm herkes dogru yolu kendine gore kendi bulur

• Çok fazla aşk filmi var,bilim kurgu falanbda var.Ancak ben dünya politikasını anlatan ve Türkiye'yi konu alan bir film yapardım.Bundan başka aslında sağlam bir savaş filmi de yok Türkiye'nin.Şöyle ileride gerçekten olması ihtimali olan sağlam bir savaş filmi yapardım.Ama öyle Yunanistan ile falan değil.Bizzat büyük devletler ile.Savaşın gerçektende ne kadar kötü ve aslında hiçte kahramanı olmayan birşey olabileceğini göstermeye çalışırdım.

1|0
    0|0
  • Kızların Neden Çok Konuştugunu...Neden Trip Atmayı Çok Sevdiklerini,Neden Kendilerini Çok Begendiklerini Konu ALırdım Kesinlikle...

1|0
    0|0
  • Uzayda yaşama dair izler hakkında olurdu sanırım

1|0
    0|0
  • kendi hayatimi okadar bol konusu varki :) izleyici olarak bile yasanmis senaryolar herzaman daha cok ilgimi ceker..

0|0
    0|0
  • senarist olsam kurtlar vadisini tekrar adam ederim ayrıca aklımda çok güzel aksiyon sahneleri var.

1|0
    0|0
  • Yazıyordum lakin yarıda kestim vazcaydım

0|0
    0|0
  • aklıma gelse yazıcam zaten :/

0|0
    0|0
  • aşk veya sevgi ile ilgili olmazdı sanırım ,zaten bunlar güzel şeyler bırakalım yaşayıpta öğrensinler.. genç kızlara karşı kurulan tuzakları anlatan bir senaryo olurdu veya uyuşturucunun gençler arasında nasıl yayıldığını ve nasıl kurtulacaklarını anlatan bir senaryo olurdu.

0|0
    0|0
  • istemedim ama içimde senaristlik ruhu var

bi film yazma şansım olsaydı, para getirisi olması için, dramla bi aşk hikayesi, argo kelime küfür içeren, ve +18 tarzında yazmayı düşünürdüm çünkü bunlar para ediyor

filmi film için yazacak olsam, aile hayatını anlatan acıklı ağlamakla film yazardım.

0|0
    0|0
  • senarist olsam bir seri katilin hayatını konu olarak alırdım,bu adam çocukken neler yaşamış,bu adamı seri katilliğe iten nedenler nelerdir vs vs

0|0
    0|0
    • psikolojik korku...harika fikir, az çok bu söylediğinizi yapıyorlar ama tam konu olarak bunu tercih etselerçok sevilir.

• Uzayla ilgili bir şey olurdu.. İçinde Kara delikler, solucan delikleri, takyonlar, karanlık madde, beyaz cüceler daha sayamadığım bir çok şey. Bu konuda hayal gücümün sınırları yok. En gerçekçi uzay filmini yapardım kesin :)

0|1
    0|0
    • bence siz başlayın, harika bir şey çıkacağından eminim, fantastik kurguların hayran kitlesi çok.

• Evet zaman ve boyutla ilgili bu tarz fikirlere ben de katılıyorum ama beyaz cüceler ...hiç görmedim gerçekte de beyazlar mı?

• Evet. Çok ilginç yıldızlar. Çok küçük olmalarına rağmen güneşimizden kat ve kat ağırlardır.

• Bilimkurgu...

0|0
    0|0
  • haksızlıkları konu alan bir film yapardım..senaryo sıkıntısı çekmezdim..o kadar çok haksızlık yapılıyor ki.. :(

0|0
    0|0
  • aşk ya da korku

0|0
    0|0
  • öğrencileri

0|0
    0|0
  • Duygusal ve dramatik bir film olurdu.

0|0
    0|0
  • Kendi aşkımı...

0|0
    0|0
  • osmanlı zamanı film çekerdim ama muhteşem yüzyıl gibi*i boktan kendi ülkemizi batıran film olmazdı bence fetih 1453 filmide güzel değil ! ya arkadaşım osmanlı filmi çekiyorlar tüm kızlar açık saçık memeler dışarda bu ne amk ! osmanlı filmi çeker dünya da Türkiye'de Osmanlıyı tanırdı ve o kadınların hepsi kapalı olurdu kesinlikle!

0|0
    0|0
  • ben öyle bir hikaye yazmıştımki okulda birinci olmuştum enteresan bir aşk hikayesi yazmıştım okul çalkalandı

1|0
    0|0
    • nasıl? biraz anlatır mısınız?

• biraz uzun bi hikaye facebookta bi oğlan kız olarak hesap açar belli bi süre görüşülür aslında oğlan bi zaman sonra kız olarak konuştuğu kıza aşık olur teyzesinin kızını devreye sokup rolleri değişir kız olarak ne konuştuysa teyzesinin kızına anlatır gerçekte teyze kızı olan benim kıuzenim seni eklemek istiyomuş zaten kız olarak konuştuğu içinde büyük bi fırsattır bu çok karışık demi sonu çorap söküğü gibi geliyor

• olayın anlaşılması için bu senaryonun en az 20 bölümü var çünkü sonu evliliğe doğru gidiyor tesadüfde bu ya evlilikte tam bi yalan rüzgrarı oluşuyor kızda akraba çıkıyor uzaktan oğlanın babasının üvey kardeşi neyse fazla detay vermeyim heycanı kaçmasın ben bunu bi yazı olarak yazıcam zaten

Kızlar Ne Diyor 6

• Bol entrikalı, tutkulu, kavgalı dovuslu, psıkopatca seyler yazardım..

1|0
    0|0
  • Kendi hayatımı :)

0|0
    0|0
  • kendi hayatımı ne kadar fırtınalı olduğunu tahmin bil edemezsin tam dizilik

0|0
    0|0
  • gerçek saf ve öz korkuyu çünkü bu türde hiç güzel bir filme rastlamadım.

0|0
    0|0
  • kendi hayatımı yazardım zaten edebiyatım güzel olsaydı hayatımı kitap yapardım :)

0|0
    0|0
  • Film yazardım

0|0
    0|0
Yükleniyor...