Paralel evren nedir bilen var mı

biri bana paralel verenin açıklamasını yapabilir mi acaba

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Paralel evren sicim teorisiyle ilgili biraz.Önce biraz sicim teorisi bilmelisin.Sicim (tel,iplik vb..demek) dediğimiz bu gözle değil şuanki hiçbir teknolojik aletle algılanamayacak kadar küçük ölçekli şeyler bir gitar teli gibi titreşirler.Bu titreşimlerden tıpkı bir müzik notası gibi farklı atomlar meydana gelir.Bu sicimlerin bazılarının bir ucu diğer ucu ile birleşiktir.Bu 2 ucu birbirne bağlı yani kapalı sicimler büyüyerek genişleyerek membran(zar) dediğimiz şeyleri oluştururlar.Şuan ki sicim teorisine göre evrenimiz böyle büyük bir membran gibidir.Paralel evrenlerin ortaya çıkışı ise yerçekiminin bizim evrenimizden dışarı kayıyor olmasının düşünülmesidir. (yer çekimi çok zayıf bir kuvvettir şöyle düşün basit bir mıknatısla bir metal saç tokasını yere düşürmeden tutabilirsin.Koskoca tüm dünyadaki yerçekimi bile küçücük bir mıknatıstan daha zayıf etkidedir.) İşte yerçekiminin bu zayıf gücü insanlara paralel evrenler fikrini aşıladı.Bu fikre göre yerçekimi paralel evrenler arasında dağılır.Bizim evrenimizden bir sürü olduğunu düşün ve matematiksel olarak çok düzgün bir teoridir. Zaten en büyük özelliğide budur deneysel olarak gözlemlenemez ama matematiksel olarak kesinlikle tutarlı olduğu düşünülüyor.Hatta bazen bir olayı sanki önceden de yaşamış gibi hissedersin bazı felsefeci ve fizikçiler senin aynı olayı baska bir paralel evrende önceden yaşamış olduğun için hissettiğini söyler. Yani 1 tane sen yoksun sonsuz tane sen var ve bu sonsuz sen sonsuz tane paralel evren arasında dağılmıştır :) biraz uçuk birşey ama şuanki fizik ve felsefe akımı böyle diyor :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bu soruyu sorduğun için cidden seni tebrik ediyorum.Böyle konulara ilgi duyan insan çok az bulunur. Kesinlikle merak etmeye ve araştırmaya devam et , bu konular hayatın boyunca unutamayacağın şeyler öğretir sana. Bu konuları takip edersen çok değişik uçuk insanlarla tanışırsın. Gerçeknte de ben ilk kez duydum bi kızın paralel evren nedir diye sorduğunu, keşke benim arkadaslarımda senin gibi merak etse.Konuşulacak üstüne düşünülecek böyle önemli şeyler bulmak çok hoş.Buraya milyonlarca aptal soru yazabilirdin ama sen gerçektende sorulabilecek en ilginç en sıradışı sorulardan birini sordun cidden de tebrik ederim seni .Ben fizikçiyim benim arkadaslarımın çoğu bilmezz paralel evren desen belkide ilk kez senden duyarlar ...

0|0
    0|0
  • Şöyle bir açıklaması var mesela burda bu soruyu yazıp cevap bekliyorsun ama sorunu silebilirdin o zaman farklı bir sonuç ortaya çıkabilirdi. Yada sorduktan sonra gidip yatabilirdin cevaplara bakmazdın. Yani değişik olasılıkları düşün hepsinde de farklı sonuçlar ortaya çıkacak diye paralellik olasılıklar arasında mevcut. bu durumu evrenin her yeri ve evrendeki her ihtimaller için düşünelim. Biz sadece yaşadığımız ya ni gerçekleşen evren olaylarındayız ama diğerleri de olabilirdi ve o zaman da farklı sonuçlar oluşacağı için paralellik oluşacak hem de sonsuz defa.

Bu durumun matemetiksel olarak kesinliğini tartışmaya gerçek yok. işte bu yüzden bazı bilim adamları matemetiksel gerçeklik varsa paralel evrenler de vardır diyorlar. Ancak dikkat etmeleri gereken şey evet gerçekten de var ama var olan farklı seçeneklerin kesinliği. Biraz da gerçekçi olalım yani.

İnsan zihni kendisi kandırabilir insanların gerçek olarak kabul ettiği gerçek olmayan veya gerçekliğini kabul etmediği gerçekler var. Bu içinde bulunmayı tercih edilen durumla ilgili yani rüya gördüğünüz sürece rüyanızda yaşadıklarınız gerçektir ama uyanınca tek yaşadığınız rüya görmüş olmaktır. Yinede insan onu gerçeklemeye uraşırcasına gerçekte de bazen rüyasının etkisiyle bağırır, terler, hareket eder.

0|0
    0|0
  • olmayan birşey

0|0
    0|0
  • Tam adamına geldin gizli kardeşim. Bu evrenin nasıl meydana geldiğine dair bir teoridir paralel evren teorisi. Teoriyi savunanlara göre 2 farklı evrenin birbirine teması Bing Bang' ı (Bizim evrenin başlangıcı) yaratmıştır. Bizim evrenimizde başka bir evren ile çarpışıp yeni bir evren meydana getiriyor. Bu şekilde sonsuz evrenler dizisi meydana gelmiş oluyor. Paralel evren teorisi budur kısaca.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • hayata alternatif tepkiler verseydin olacağını varsayıldığın yer

0|0
    0|0
    • yani mesela benden 2-3 tane daha var ama onlar benim seçimlerimden daha farklı seçimler yapıyolar ve daha farklı şeyler yaşıyolar öyle bi şey mi

• Bizim evrenimiz sebep sonuç ilişkisine göre şekillenir.Paralel evren(yani bizim evrenimizin simetriği-tersinde ise) sonuç-sebep ilişkisi vardır.

0|0
    0|0
  • Sen burda iyi bi aile çocugusun ama paralel evrende senin aynın bi suçlu veya başbakan ... Veya maymun ... Tabi paralel evren kimin uydurması bilmiyorum ama filmler falan çekildi... Örnek Bkz. Jet Lee Tek..

0|0
    0|1
  • Arog

0|0
    0|0
  • Lost dizisi

farklı hayatlar farklı seçimler ama aynı kişiler

0|0
    0|0
  • Felsefe sonrası fizik kuramlarıyla olay ayrı boyutta 'tartışılır' durumda..

0|0
    0|0
  • ÇOK DERİN BİR KONU

Fringe dizisini izlemenizi tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Biz Kendimizi Çözelim Arkadaşım Onlara Kafayı Yorarsan Bidaha Kafanı Kullanamazsın...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...