Kültürsüzlüge bir care :(?

kultursuz hissediyorum kendimi yani oyleyim :( ne gecmisdeki taninmis kisileri bilirim nede zamanimizdaki dünya starkarini. Film ve kitap hic aram yok :( konsantre olamiyorum kafamda birsey kalmiyor ogrendiklerimi hep unuttum. Dil bile ogrenemiyorum. Sohbet etmek icin beynim bos espiri zaten hic yapamam Heykel gibi biriyim bombossss:(
Napcammmm ben lütfen yardim :(((
Beynimi nasil Kultur ve sohbet konularla doldurup aklimda tutucam?

Güncellemeler:
Kitap ve Film önerilerinizi bekliyorum

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

• Kültür kavramı antropolojideki teknik anlamıyla İngilizce’de ilk kez 1865 yılında E. B. Taylor tarafından kullanılmış, sistematik olarak tanımlanmış ve yine Taylor tarafından temel bir kavram haline getirilmiştir. Taylor’a göre “kültür; toplumun üyesi olarak, insanın öğrendiği, edindiği bilgi, sanat, gelenek-görenek ve benzeri yetenek, beceri ve alışkanlıkları içine alan karmaşık bir bütündür” (Güvenç,1996:273). Taylor’un tanımında kültürün öğrenilen bir değer, üst kuşaklardan devralınan bir miras olduğu vurgulanmaktadır. Kültür tanımlarını incelediğimiz zaman, üç ortak yönün varlığına tanık olmaktayız: Kültür üst kuşaklardan miras olarak devralınır, miras yaşanır ve sonraki kuşaklara yine bir miras olarak devredilir.

yani sen kültürlüsün korkma ama biraz kitap oku ;)

0|0
    0|0
    • Kopyala yapıştır terk :SD

• Haha cok kulturlusun :P :D vallah okuyorum skliyorum yarida birakiyorum aklimdada birsey kalmiyor

• çok kültürlüsü diye birsey yoktur antropolojide kültür doğumundan itibaren edindiğin tüm işleyiş hareket davranış ahlak yasa gibi belli başlı şeylerin tümü kültürü oluşturur yani doğuştan ailemiz tarafından bize empoze edilen çevresel bir yasayış tarzı kültürümüzü oluşturur

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir hobi edin o konuda araştır imdb. com da top 250 var ordan filmleri seç seç izle kitap okumaya da akıcı kitaplardan başla

0|0
    0|0
    • Tesekkurler sayfada Virus var mı

• Söylediğim site film izleme sitesi değil dünya üzerinde ünlü bir film ansiklopedisi gibi bir site ordaki top 250 sayfasında en çok beğenilen klasikleşmiş filmler var ordan seç film internetten bul filmi izle

• Oku ikraaa

0|0
    0|0
  • yapacak bişey yok aynı sey bendede oyle yaşamana keyif almaya bak

0|0
    0|0
  • kalp kırma yeter yav. en büyük kültür o

0|0
    0|0
  • Benim umrumda degil kültüR

0|0
    0|0
  • realkarnasyon inanırmısın ilk hayatında ağaç olma ihtimalin yüksek :D ama sana tavsiyem belgesel izle tarıh uzay bılım bıografı belkı gorduklerını unutmaz rahat hatırlarsın sımdı burdan cık cosmos belgeselını ızle 10 bolum falan :D

0|0
    0|0
  • bol bol kitap ilk olarak sunay akın kitaplarıyla başlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • Kitap okursan zihnin açılır. Gazete, dergi, v. s sürekli okunacak şeyler işte.

0|0
    0|0
    • Sklip yarida birakiyorum kitaplari :/

• alışkanlık yok sende , boş vakitlerinde otur al ilgini çekicek kitaplar , sürekli oku alıştır kendini. Bende sen gibiydim çok faydasını görürsün emin ol.

• Onerebilecegin kitap var mı peki? Keyifle okunulan

• Eskilerin kitaplarini okusan ama dunya sadece turk diil dunya hakkinda bilgi hepsi kitapdadir kitap okusan super olur

0|0
    0|0
  • * et olmayınca olmuyor.

0|0
    0|0
  • Çok film, belgesel izle. Ve bence yeni bir dil öğren.

0|0
    0|0
    • Ogrenemiyorum iste kafada kalmio cok istedigim halde sklyorum

• O zaman sende benim gibi maymun iştah sahibisin :) O zaman doktora git yapıcak bişey yok

• kültürü de çok yanlış anlamışsın dünya starlarını bilmek kültür değil özentiliktir

0|0
    0|0
    • Yok yani genel dedim mesela tek picasoyu bilirim eskileride demek istedim

• Friends te joey vardi onu hatirlattin :)

0|0
    0|0
  • Amaaan bilmeyiver nolacak sanki ya

0|0
    0|0
  • Kendine zaman ayır

0|0
    0|0
  • hiç mi ilgi alanın yok?

0|0
    0|0
    • Yok vallah kitap okurken yarida birakirim mesela

• önce küfür etmeyi öğrenmekle başla bizim baş kültürümüz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...