Yurt dışından araç getirme prosedürü nedir?

Yurt dışından araç getirmeyi düşünüyorum. İstediğim araç RX-8 ve Türkiye deki RX-8ler full seri değil. Ayrıca orada araçlar baya ucuz. Acaba yurtdışından araç getirme şartları nasıldır?

0|0
3|14

En İyi Erkek Görüşü

• gümrükte geçiriyolar bu sefer aynı hesaba geliyor kardeşim. biz de supra getirtmiştik 10 bin dolarlık araba 100 bin dolara geldi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ben yurtdışında yaşıyorum, arabamla beraber türkiyeye dönüş düşündüm :D ama bana verilen bilgi şu ki getirmem icin bir dünya vergi ödemem gerekiyo ya da 6 ayda bir tr sınırından cıkıp almanyaya sonra tekrar türkiye vs vs :/ net bilgisi olan varsa bende yardım isterim :D

0|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|3
  • O tipe araba vermezler

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Birader ben yurt dışından araba getirme olayını çok araştırdım
    Herkes ayrı bir şey söylüyor
    Bende Bulgaristan'dan getirmek istiyorum, dediğin gibi araba fiyatları çok komik
    Arabayı sınırdan geçirirken sınır polisi mesela Bulgar polisi soruyor sana, çok iyi bir nedenin olması lazım, burada arabayı daha fazla tutabilmen için, bulgar polisinin sorusu şudur; ''Arabayı ne amaçla getiriyorsun?'' eğer o soruya tatmin edici cevap verebilirsen adam sana 6 ayda verir, 8 ayda. Eğer ki tatmin edemezsen herifi 1 ayda verir, şerefsiz herif.
    Binim bildiğim bu ama herkes ayrı bir şey söylüyor, bakalım...

0|0
    0|0
    • yurtdışında iki sene kalman gerekiyor falan diye yazılar okudum ama pek güvenemedim açıkcası

• Türkiyeden çok ucuz ama sınırda istenmedik durumlarla karşılaşmak istemem. hayırlısı..

• Ne zaman getirmeyi düşünüyorsunuz birde hangi ülkeden?

• Normal presedur şu: y. dışında altı ay yasaman gerekli ve aldığın arabayı 6 ayda bir giriş çıkış yapman lazım. Gurcistanda bu işi hallediyorlar bir arkadaş 14000$ a E 270 aldı tr piyasası 100-120 bin tl. Ayrıca y. dışında bir şirket acarsan şube gösterip arabayı şirket üstüne getirebilirsiniz

0|0
    0|0
  • Aracı uygun fiyata alırsın vergiden muaf olursun konforlu bir aracı uygun fiyata almış olursun ama dezavantajları sunlardir 6 ayda bir arabayı aldığın ülkeye arabayla birlikte gitmelisin plaka değiştirmek için yüksek mevla ödeme yapman gerekir bide bizim insanımız yabancı plaka adam gördüğünde trafikte baskı yapar sürekli korna selektor gibi şeylere maruz kalabilirsin

0|0
    0|0
  • Gümrük vergisiyle ası astarını geçer. Ama yabancı plaka alırsın 3 ayda bir aldığın ülkeye gir çık yaparsın skıntı kalmaz ;) bizede free shoptan absinthe alırsı artıkn gelirken :))

0|0
    0|0
  • Geçici plaka al 6 ayda bir gir cik yap ucuza gelir 2 3 sene bin sonra git sat :D

0|0
    0|0
  • AYnı hesaba geliyor ama gürcistan dan alırsan 6 ayda giriş çıkış yaptırmak şartıyla kullanabiliyorsun sanırım o süre 2 yıla çekilecekmiş ama araç gürcü plaka ayrıca çok ucuz. Ayrıca wankel motor tavsiye etmem s2000 tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • MİLLET GÜRCİSTAN DAN GETİRİP EKMEĞİNİ YİYORLAR AMA EŞ DOST YOKSA SIKINTI ÇIKARTIRLAR Bİ KAMYON EVRAK PROSEDÜR VIRT ZIRT

0|0
    0|0
  • avrupada arabalar ucuz ama turkiyeye getrimek cok pahali. cok paran gider bence yapma

0|0
    0|0
  • gürcistan muhabbetini aynen bir araştır istersen ;)

0|0
    0|0
  • ilk 5 yıl satamazsın TR de

0|0
    0|0
  • Kolay olsaydi herkes yapardi

0|0
    0|0
  • ben getirtiyorum kardeşim ithalat ihracat yapıyorum özelden konuşalım

0|0
    0|1
    • aracı ben getircem ama gümrükte falan nasıl uygulamalar oluyor onu bilmiyorum. internette okudum çok uçuk vergiler yazmışlar. %110 falan yazıyordu

• bilader benim arkadaşın bir tanıdığı getirmiş yurtdışından sonra olmadık işler çıkmış. araca devlet el koymuş geri gidip almış faln. yani bana kesin bir şey lazım

• sıfırsorun sıfır prüz okey devletten emniyetten ruhsatıyla neyse yormak istemiyorum kendimi sen el arabası alamazsın

• ben de merak ediyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...