Filmlerde izlemekten sıkıldığınız, klişeleşmiş sahneler neler?

Bazi filmler var ki, sahnelerini iyice ezberletmistir. Hep ayni senaryolar, bilindik sonlar.. Heyecanlanipta "aa nolucak acaba" dedigim filmler gerçekten azinlikta. Mesela örnek verelim buna "esas oglan ile esas kiz basta kavga ederler, nefret ederler birbirinden ama sonra asik olurlar", ya da "tam öpüseceklerken telefon çalar, kapi çalar" vs, vs..
Var mi sizinde bildiginiz böyle sahneler?

0|0
7|44

En İyi Erkek Görüşü

• bende bizim dizilerden bir klişeye değineyim. her zaman ekran başında alay ettiğim bir durum :) evin hizmetçileri ev ahalasinden daha aktif bizim dizilerde. her halta karışıyorlar. bazı dizilerde evle ilgili kararlarda bile söz hakkı almaya çalışıyorlar (bknz:çocuklar duymasın) neyse tamer karadağlı ayar çekiyordu da, çenelerini kapıyorlardı :) harbiden bu durum nedir yahu.. ulan direkt başrole koyun evin hizmetçisini de bitirin bu işkenceyi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Baba ölür Amca-Anne evlenir cocukta intikam icin amcayi vurur. Klasik Türk filmi. Senin annen bir melekti yavrum..

1|0
    0|0
  • Dizilerde de var mesela. Biri birinin çocuğunu kaçırır ya da çocuklar karışır. Kötü olan sürekli bir şekilde olayın üstünü örter. "Devlet"in yaptığı DNA sonuçlarını değiştirir falan.

Tam Türk dizi klişesi.

1|0
    0|0
  • Mesela Biri birseyi itiraf edecekken kesin ölür. Ya biri vurur, Ya araba carpar, ya kafasina uçak duser. O dizi uzar gider

2|0
    0|0
  • Okul merdivenlerinden inerken erkek ve kız çarpışır, kızın kitapları yere düşer. Telaşla yerdeki kitapları almak için eğilirler ve tam kalkarken göz göze gelirler. Böylece yeni bir aşka yelken açarlar.😊😊

1|0
    0|0
  • aktör kaza geçirirve kangren olur. sevdiği kişiden kolunun kesilmesini ister. yaz sıcağında plajda ceket giyerek kol kısmı salıncak gibi sallanarak milletin gözüne sokulur. ağlatmayın artık

1|0
    0|0
  • Biri birisini Kovalarken Tam yakalayacağı sırada Araba çarpar :))

1|0
    0|0
  • kızın gelinin bir şey araması müziğin yükselmesi yakalancak gibi olup son reklama girmesi
    reklam bittikten sonra aynı yerde bitmesi

1|0
    0|0
  • Zengin oğlan fakir ama namuslu kuz. Akabinde de soteye yatmış zengin cocuğu kendine layık gören zengin vede şımarık kızın hikayesi.

0|0
    0|0
  • Nayır
    Nalan
    Nolamaz
    Naşkımız

1|0
    0|0
    • Nühühühü 😭

• Tamam bu bahsi kapatalim nalan...
      Bu arada Nalan da en sevdigim isimdir. .

• Güzel ama biri tutup L harfini kalin telaffuz ederse tüm inceligi kayboluyor :))

• birileri koşarken hep bir manav arabasına vurur meyvalar dökülür
    hep arkadaşının sevgilisine asılan çirkef bir kadın vardır
    ve en sık olanı bütün korku filimlerinde karga vardır ve nedense hep kızın biri evde tek başınayken elektrikler kesilir pencere açılır mutfaktan sesler gelir kız kim var orda diye salakça sorular sorar

0|0
    0|0
  • Amerikanın gelişmemiş ülkelere demokrasi götürmesi olsa gerek:))

1|0
    0|0
  • aşık olurlar birbirlerine sonra bişeylerolur araları açılır ama yine birbirlerini sevmeye devam ederler bir küsüp bir barışırlar felan anlıyacagın boktan şeyler yaratıcılık kalmamış.

0|0
    0|0
  • deliha filmi varya aynı bu tarz bir klişe fiyasko

1|0
    0|0
  • Nalan bılıyorum sevıyorsun benı

:D

1|0
    0|0
  • POLİS SUÇLUYA "DUR KAÇMA" DİYE SERZENİŞTE BULUNMASI

1|0
    0|0
  • Ben biraz daha genelleme yapmak istiyorum ;
    kötü karakterlerin filmlerin sonunda hep ölmeleri kaybetmeleri yenilmeleri vs istisnalar elbette var ama niye kötüler hep kaybediyo gerçekte böyle olmuyo sonuçta :D

0|0
    0|0
  • Turk dizilerinin %90 i filmlerinin %60i bu ozelligi barindirir. Tabi dusuk maliyetle cekilen yabanci filmlerde de var bu durum. Benim asil nefret ettigim sey bunlardan cok yapmacik oyunculuktur. Sokaktan gecen birine soru sorulunca ankarali namik tipli abimizin adeta bir İstanbul beyefendisi gibi konusmasi, sanki normal hayatta herkes r harflerini duzgunce soyluyormus gibi napiyorsun burada gibi sozler kullanilmasi vs vs.

0|0
    0|0
  • En başında taa biyerlere gidito yaşadıklarını anlatıyo ya oralar biraz sıkıcı ve kötü karakter kimim olduğunu çözemeyipte kesin şu kesin bu dedğm zaman çok skıcı oluyo :-)

0|0
    0|0
  • Ben söyleyeyim. Hani şu bilimkurgu kiyamet filmlerinde falan hep sonunda dunyayi amerikanin kurtarmasi ve kahramanin "ben kurtardim, ben yaptım" bakisi atmasi, sevgiliyle öpüşme ve kapanış. ...

0|0
    0|0
  • bana göre kahraman önce dayak yer sonra döver hemen her filimde vardır bu ve artık kendin bile izlerken sen döv döv biraz sonra ananı belleyecek dersin

0|0
    0|0
  • Başrolün öl-e-memesi. :D

0|1
    0|0
  • Zengin kız fakir oğlan ya da tam teersi senaryolardan ya da zenginlerin yaşantılarını anlatan holdingler yok villalar lüxs arabalar kolejde okuyan kızlar pufff

0|0
    0|0
  • Özellikle gerilim filmlerinde eleman en bilindik yerlere saklanır. Onu arayanlar da onu bulamaz ^^

0|0
    0|0
  • Korku-gerilim filmlerinde arkası dönük kişi tam önüne dönünce katille ya da katil sandığı kişiyle ansızın yüzyüze kalması ( bunun sonucunda ya ölür, ya da o sahnede büyük bir şaşkınlık yaşar ) Bence bir kilisedir artık..

0|0
    0|0
  • korku filmlerinde gereksiz kapı pencere gıcırtıları. bişey olacak sanarsınız ama bir b*k olmaz. doğal olarak artık tepki verilmez.

0|0
    0|0
    • Cok izlemesem de korku türünü, hemen hemen hepsinde vardir bu.

• Patlamanın içinden çıkan cool

0|0
    0|0
  • hep tam zamanında yetişmelerinden bıktım bir kere yetişeme ölsün şu kız.
    Mesela burada spidey yetişemiyor (Buna çok üzüldüm ama :( :( )
    youtube. com/watch? v=8gg9pGooLcM

0|0
    0|0
  • Cüneyt Arkın'ın ordan oraya sıçraması bide emrahın anlamsız anlamsız bakışları

0|0
    0|0
  • İyilerin hep kazanması

0|0
    0|0
  • Arka sokaklar başta o silahı yavaşça bırak evlar ya da adam pisliğin teki çıktı tıza baba

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 7

• sezon finalleri haep hastanede çekilir

0|0
    0|0
  • Adam ya da kiz digerinin arkasindan bakar. Ama sevdigi ona bakmiyordur. Tam kafasini cevirip yoluna devam eder. Bu sefer digeri onun arkasindan bakar.
    Korku filmlerinde gece yarisi mutlaka telefon calar.
    Katil hep en yakinlari olur.

0|0
    0|0
  • Amerikan filmlerinde bir yakınını kaybettiğini söyleyen kişiye sahteden , sıkıcı ve gereksiz bir şekilde ''ben çok üzgünüm'' demeleri. hiç söylemeseler, duymazlıktan gelseler daha iyi.

0|0
    0|0
    • Samimiyetsizler, en azindan bir mekani cennet olsun desinler :))

• Tam mutlu oldum derken ikisinden birisinin eski sevgilisi bir anda donmesi. veya yeni biri gelip aralarina girmesi

0|0
    0|0
  • Olmaz mı

0|0
    0|0
  • sonu ölümle bitince hasetleniyorum resmen!!!

0|0
    0|0
  • Sokakta tartışırken yagmur yagması öpüşmeleri vs :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...