Sevdiğiniz insanla evlenmenize aileniz karşı çıkarsa ne yaparsınız?

Biri var çocukluk aşkınız ikinizde birbirinizi çok seviyorsunuz ama aileniz onu size uygun görmüyor.

İyi bir insan ama maddi ve eğitim farkı var ne yaparsınız, ayrılır mısınız, yoksa ailenize karşı çıkıp evlenir misiniz?

0|0
77

En İyi Erkek Görüşü

• ben olsam ailemi dinlemezdim. şöyle bak olaya aonun yada senın ailenin dediği biri ile evlendin. mutsuz oldun diyelim hep aileni suçlayacaksın. ama biribirinizi sevip ailenizi dinlemediniz mutlu yada mutsuz oldunuz burda kendinizi suçlarsınız. ha kendimizettik kendimiz bulduk dersiniz. ailenizde demiş der durur. ama en azın denemiş ve sonucunu görmüş olursun. belli yaştan sonra kendimiz için yaşıyoruz hayat böyledir. aileler bizle yaşamıcak evlenince. ben karışılmasına karşıyım. anne baba elbette çocuğunun kötülüğünü düşünmez ama düşüncesi yanlışda olabilir işi gücü varsa düzgünde bir adamsa biribirlerinide seviyorsa karışılmamalı. maddi manevi eğitim farkı olunca ne oluyor evlenince eğitim farkı ilemi geçiniliyor. kendini geliştirmiş olamazmı. ne ınsanlar var eğitimsiz. ama bir çok eğitimliden öndeler. bunlara alaylı deniyor. para önemli ama geçinmeizde sorun olabilir ama tetecek kadarsa yaşam standardınızı korumaya sende içinden ne geliyorsa onu yap. aileler kabullenır. senin anlattığın şuna benziyor yada ben öyle süzdüm mesela sen öğretmensin eğitmli o değil senin maaşın yüksek onun değil. aileler illede kendine denk biri ile evlensin derler herzaman. asıl sen sorun etmıceksen bu önemlii. tabı genede aileni çinermisin bilmem kesin birkaç yıl konusmazlar senle

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• maddi ve eğitim farkı varsaa baştan beli inan hiç bir zaman daha aşağıdakını yukardakı cekemez herzaman asagıdakı yukarıdakının sevıyesını dusurur ve bır gun bu elbet problem yaratır kı yasadım biliyorum..tabı genelleme yapmam sacma gelebilir ama gorudklerm yasadıklarm hep oyleydı..Aıleme karsı cıkıp evlenmeye gelınnce yarın bır gun bırsey oldugunda dönüp dolasacagım yer aılemın yanı ayrıca en ufak bı tatsızlıkta yaa bırbırlerını severek evlendler aılelerı ızın wermedı demıyolar kendın geldın kendın sectın bunu derler..bılmem ben ıkı kere düşünürdüm ailem bır tane ama insan defalrca aşık olabilir olcak kişide bulabilir...

1|0
    0|0
  • Ailemin ne sebple karşı çıktıgı çok önemlıdır...

egıtım farkımız barızse ve ayrı dunyaların ınsanları ısek zaten ben o ınsanla aşk yaşamam...

Evlenmek demek ıkı aılenınde evlenmesı demektır...

1|0
    0|0
  • Arada çok fazla bir kültür farkı eğitim farkı yoksa bu sorun olmazdı benim için ama her ne olursa olsun ben ailemin sözünü dinlerdim çünkü hayatta zarar görmeni istemeyecek tek insanlar anne ve baban.Bu durumu iyi düşün bence.İnsan elbette sevdiği insanı seçmek ister ama bazen mantıklı düşünüp hareket etmek lazım.Bir insan iyi olabilir ama iyilik karın doyurmuyor bu dünyada malesef.Zor bir durum madidyata hayatımda hiç değer vermedim ama şu hayatta yaşamak bedava değilki arkadaşım.

0|0
    0|0
    • gizemli7 ye çok katılıyorum ben buna benzer bir soru sormustum ama ben yaş farkı ile alakalı senınkıne yakın. eğer sız ıkınızde işiniz gücünüz iyiyse evliliği yürütebilecek maddi manevi şartlara sahip ve bunun bilinciydeyseniz en önemlisi bu işten emimseniz. tr şaretlarında evinize 3000-3500 girsin maddi problem yaşamassınız3 sen fazla 5 o fazla almış farketmez. sırf sevipte yola çıkmayın.

• tşk ederim.

• Kimse kimseden üstün değildir... ben sana işin ucunu bırakma sonuna kadar git derim...

eşim faslı ve ailelerimiz evlenemize karşı çıktılar ama sonunda biz kazandık.

Ben annem ve babamla hiç konuşmadım, yemedim içmedim, işten gelip odama kapandım, yüzlerine bakmadım, annem olacak karı (annecimmm benim seviyorum vallah) kardeşlerimin ve babamın aklını çelmeye çalıştı, bana tehtitler, şantajlar neler neler ama ben ondan kurnaz çıktım ve kardeşlerime derdimi anlattım, kardeşim sevdiğimle görüşmeyi kabul etti, ve ailemi zor olsada ikna etti.

Eşimin tarifından da zorluklar çıktı tabi ki, baskı yaptılar, hocayla görüştürdüler vazgeçtirmek için, sevgilimde aynı benim gibi yaptı, yemedi,odasına kapandı, sürat aştı, abisiyle görüştüm, ailesini ikna etti.

Allah şükür şimdi, annem eşimi çokkk seviyor, kaynanam kayınbabamda beni çok seviyorlar, işin izini bırakma

0|0
    1|0
    • ne mutlu sana arkasında durabılmek önemli. zor olan kolay kaybedilmez. kolay kazanılan kolay uçar gider değer bilinmez.

• Ailemin sözünü dinler, neden öyle düşündüklerine kafa yorarım. Hiç bir anne/baba çocuğunu kötülüğünü istemez.

0|0
    0|0
  • Neden karşı çıktıklarını araştırırdım. Öncelikle ben zaten ailemin istemeyeceği biriyle birlikte olmam en başından ölçer tartar ona göre karar veririm. Eğitimi işi maddi durumu maneviyata önemi ailesinin bakış açısı bizimkilerle aynı mı bunları en baştan bilmen lazım zaten.

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun aşkımdan ölcemi bilsem bni dünyaya getiren bi kadını ayamın altına almam

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• ne evlilikler bitiyor bu ülkede kaynana kayın baba yuzunden. büyük konusma. bak kanun maddesi oldu hatta kaynana yada kayınbaba yuzunden boşanabiliyorsun. farzetki aileleriniz çok iyi anlaşıyor sen onun ailesiyle anlaşamıyorsun oda senınkıyle. yada siz biribirinizle. ihtimaller çok. o yuzden burda yapılacak en güzel şey oturup önce karşılıklı irdelemek sonra aileleri ikna etmek kaçan arkadaslarım oldu gayet mutlular ikiside aynı resmi dairrede çalışıyorlardı. adliyede kızın ailesi tutucu erkek serbest kaçmalarına ve nıkah sahitliğine ınanın devletın hakımı bile yardımcı oldu. şuan evliler ıkısı memur gayet mutlular erkek kızın ailesiyle ıyıde anlaşılıyor.

önyargılar kırılmalı illede bu şekılde olması gerekmez. burda iş kararlılıkta. ama bak şunu unutma eğitm farkı önemsiz bence herkes kendini geliştiri ama maddiyat önemli ilerde ailelerineze muhtaç kalırsanız yanarsınız. işiniz gücünüz sağlam olmalı

0|0
    0|0
  • birde sölemeyi unuttum arkadasım aileler bunu derken sen yada karşındakı ailesine bir bakacak kendi yaptıkları evlilikler nekadar doğru ayrılarmı yoksa mutlularmı. yoksa mutlu gıbımı davranıyorlar. yoksa ıksıde başkalarıyla evlendilermi. benim ailem ayrıldı mesela. o yuzden onları dınlemek gıbı bır niyetım asla olamaz. önce kendilerine bakacaklar ailemde olsa. ailenin özgeçmişde önemli. bu kararları alırken.

0|0
    0|0
  • Ailenin onay vermeyeceği bir evlilikten hayır geleceğini düşünmüyorum. Onların rızasını alamıyorsam bir şekilde ilişkiyi noktalamak ilerisi için daha hayırlıdır gibi geliyor.

1|0
    0|0
    • ya senin hislerin ya onun hisleri yürekten sevdiğin bi insandan nasıl vazgeçebiliyosun nasıl noktalayabiliyosun duygularına nasıl hakim olucaksın sanada onada yazık değilmi sevgin için neden mücadele etmiyosun neden savaşmıyosun aşkın için o buna değmezmi,

• Ama tüm bu hislerin gerçek bir aile olamadıktan sonra anlamı yok benim için. Ben geniş aileleri çok severim. Eşim ile birlikte kendi ailemi ziyaret edemedikten sonra veya arada buz gibi rüzgarlar estikten sonra ne anlamı var. Ben isterim ki tüm aile bireylerim en az benim kadar sahiplensinler. Ha şu da var ama oraya gelene kadar ben zaten onların hayır diyeceği birini onlara işte evleneceğim kadın bu diye tanıtmam açıkçası. Onlarda bunu bilirler.

• Davul bile dengi dengine.

1|0
    0|0
  • Arada sevgi varsa söylediğin sıkıntılar aşılabilir. ailen şimdi karşı çıksa da ikna etme şansın var. Uzun zaman sonra da ikna edebilirsin. Seviyorsan sahip çık, yanında ol. Aile önemsiz değil, düşündükleri vardır. Ama ikna olabilirler.

0|0
    1|0
  • kim sallar aileyi onların önce ölme ihtimali daha fazla:)

0|0
    1|0
Yükleniyor...