90 günde 70 şehit veren bir ülke, neden terörle değil de, Suriye ile savaşmak ister?

bişey sorcam, 90 günde 70 şehit veren bir ülke, neden terörle değil de, Suriye ile savaşmak ister?

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

• artık suriye ile de savaşamayacağını anladı hükümet, duymadın mı düşen uçağın raporunu, "düşüş nedeni bulunamadı" önce suriye düşürdü dediler, kıyameti kopardılar, suriye bir kaldırdı başını, oturdu kaldı hükümet, şimdi de neymiş efendim myanmarda arakandaki müslüman halka yardım ediyorlarmış. senin ülken kan ağlıyor sen gidip yardım et... hani nerede müslüman ülkelerin abisi olacak adam, hani arap baharı vardı, ne oldu, ellerinde patladı... sanki sana kaldı.. önce ülkeni refaha kavuştur ki komşuların da sana biat etsinler... ama sen biat kültürünü o kadar benimsemişsin ki biat etmeden tuvalete gitmiyorsun... bırak bu işleri, o şehitler ve onların yakınları eminim ki sana hesabını soracaklar... diğer tarafı bu dünya gibi sanıyorsan, oğluna yat, kızına şirketler, karına hastaneler vermeyecekler...

3|3
    1|2
    • teşekkürler

• Türkiyenin gücü yetmicek demeyemi getiriyorsun lafı?Biz mermisiz savaş kazanan bir milletiz,bunu geçtik şuan hertürlü olanağımız var.Dış güçlerin amacı Türkiyeyi gaza getirip suriyeye sokmaya çalışıyorlar askerimizi asıl amaç ise Türkiye ekonomisini zarara uğratmakdır savaş demek ekonomi,para demektir.Şuanki yönetimde bu oyunun farkında.Suriye ile olaki bir savaş olsada hertürlü çökertiriz onları ama ekonomimizde zarar görür.

• suriye başını kaldırdı türkiye geri vites yaptı diyorsan hala,suriye ilk önce kendi vatandaşının işgal ettiği topraklarını geri alsın ona gücü yetsin sonra türkiyeye kafa tutsun ;)

Erkekler Ne Diyor 24

• 1- Suriye'de ordu halk uzerine ates acmakta sehirleri yikmaktadir. Buna sessiz kalmak insanlik sucudur. Savasmak gibi bir niyet yoktur zira Turkiye'nin Suriye halki ile bir problemi yoktur. Mesele Esad'in koltuk sevdasi ugruna onbinlerce insani katletmesidir. Oldurulen insanlarin da buna sessiz kalmasi dusunulemez.

2- Ulkemiz etnik milliyetcilige dayali bir cinayet sebekesi ile ugrasmaktadir. Bu sebeke etnisite istismari ile insanlari kandirip altyapi olusturmayi basarmistir. Eger karsindaki dusman duzenli bir ordu ise, ilerleyip kazanmak kolay, fakat icerde aniden cikip sana saldiran caniler ise isin zordur. Teror illetinin tek caresi o bolgede rahatsizligi bulunan insanlari refaha erdirmektir. Mutlu olan insan terore prim vermez.

3- Hukumeti elestirmek, ulkeni kucuk gormek, orduyu begenmemek sadece terorun isine yarayacaktir, terorun gercek amaci da budur. Bakin gazi olan askerlerden biri diyor ki, hazirlikliydik, bekliyorduk saldiri geldigi anda karsilik verdik. Boyle bir durumda kime daha ne denebilir?

0|0
    0|0
    • çok güzel açıklamışsın arkadaşım haklısın da ama ülkenin önce kendi bünyesinde faaliyet gösteren terör örgütü ile ilgilenmesi gerkemez mi ben ülkemi kesinlikle küçük görmüyorum özellikle orduyu asla benm babam da asker küçük görmek haddim değil ama komşu ülkede sorunlar var biz de hergün şehit veriyoruz basına yansıyan kadar haberimiz olmayan bir sürü şehit. önce bunun için bişeyler yapılması gerekmiyor mu?

• Esad halk ile savaşmıyor muhaliflerle savaşıyor, suriye de benim bir sürü akrabam var hiçbiri esaddan şikayetçi halkta değil çoğunlukta öyle, savaşılan kişi darbe yapmaya çalışan, aynı arap baharında olduğu gibi dış güçlerin oyununa gelen teröristlerdir. Madem bu kadar şikayetçilerse geçen seçimde esad nasıl %60 oy alıyor, kimse bunları yazmıyor Türkiyede yalan haberlerle şişiriliyor halk

• 2002 de bitmiş terör 2012 de ne hale geldi..sen hala esad diyosun..

cevaplayan;yanında havan patladımı senin hiç..keleş vızıldadı mı kulağının dibinde..

sabaha kadar mevzide oturup karanlıkta bir noktaya saatlerce baktınmı hiç..

belden aşağısı kopmuş arkadaşının gözlerine baktınmı ?

bu kafayla yönetilmeye devam edersek yakında bunların hepsini yaşarsın..ve pc başında şehit olurum ölürüm demenin ne kadar kolay olduğunu cephede görürsün.

Allah genede size yaşatmasın..amin.

• Pkk Abd'nin Kullandıgı Örgüttür,Tayyip Abd'nin Uşagıdır,Esad Abd Karşıtı,Rus Uşadır,Ondan Dolayı...

1|2
    0|0
  • Çok saçma dimi Kamp sınırımızın ötesinde ordan insanlar bizim topramıza gelip Ülke güvenliğini Tehlikeye sokuyolar biz sınırmızın ötesindeki yeri bir adımlık geçip o kampları tek tek yok edemiyoz Oysa ki Amerika Güvenlik İçin Anasının gözünden kalkıp buraya geliyo İsrail 2 asker için lübnanı bombalar Bizimkiler koyun ya ölsün Vatan sağ olsun de geç git Artık uyanın geçsinler bu işleri savaşsa savaş girsinler yok etsinler TIPKI 90 LARDAKİ GİBİ ! Bir not : Apo yu Uçakla Getiren Timin Başındaki Bordo Bereli Komutan Şuan Ergenekondan İçerde Tam bir savaş kahramanı bordo berelilerin eğitmeni tüm sınır ötesi operasyonlara katılmış yaralanmış canını kanını adamış bir bordo bereli komutan bu adam gibi suçluyu suçsuzu ayırmayıp herkezi içeri atarsan Savaşcakta bir ordu bulamazsın !

0|0
    0|0
  • Amerikanın uşağı olursa suriye değil zimbambe ile bile uraşır..

1|0
    0|0
  • terörü destekleyen iran suriye ve ırak olduğu için yıllarca, hepsinde de pkk kampı var..jet kendi kendine mi düştü bu soru çok saçma

1|1
    0|0
    • sitedeki bütün dandik sorulara cevap veriyosunuz neden saçma açıklayın o zaman doğrusunu

• adamlar jetini düşürmüş, içişleri karışmış herkzi tehtid ediyor, sınırlarından bize kimin girip çıktığı belli değil, yıllarca suriye iran ve ırakta pkk kamplarında teröristler eğitildi, sense neden diye soruyorsun..bunlar zaten pkkyı destekleyip büyüten ülkeler

• izledikleri süper dış ve iç politika sayesinde ülkeyi kaus ortamına sürüklüyorlar. neden se ne ırakta nede suriyedeki TÜRK lerden hiç bahsedilmiyor. İsmini anan bile yok. varsa yoksa pkk yandaşlarını ülkemize getiriyorlar onlarda bayrağımızı indiriyor yakıp yıkıyor.

halepte bizim gibi düzgün Türkçe konuşan Türkmen kardeşlerime ne oldu bilen varmı hepsine soykırım yapılıyor

0|0
    0|0
  • pkk yı suriyenin desteklediği için pkk nın kullandığı silhalar suriyenin silahları o yüzden..İnsaşllah suriyedeki mücahitler kafir esed baas rejimini devirir bizde rahat ederiz.

0|1
    0|1
  • Terörle nasıl savaşılır sölermisin Suriyenin yeri belli yurdu belli Belkide senin en yakın arkadaşın terörist haberin yok Biz bu terör yandaşlarına Ambargo koyup dışlamadıkça bi halt olmaz mesela Çok secdiğiniz Ahmet Kayanızın bi Videosu link bunu bu adamı dinleyip Kahrolsun Pkk Diyenler Kendilerinden utansınlar...

0|0
    0|0
  • Suriye'yle savaştırılmak istenıyo. Bunların hepsi Amerika'nın oyunları .Amerikada genel secimler yaklastı ve Obama'ya muhalefet olan adam İsrail'i orada yanlız bıraktık. Orta Doğu'da sözümüz geçmez oldu dediİ ve hemen Suriye'de bı patlak olusturdular ve içişlerine Türkiye'nınde mudahale etmesi istendi ve Türkiye'de müttefikini destekledi ve Arap Baharı'na bir yel daha estirdi.

0|0
    0|0
  • Bak şimdi sana kandi yaptığım spordan anlatayım Türkiye'nin olayını çok daha iyi anlarsın.Bizim yaptığımız sporda bazen karşılıklı kitleşme olur.Misal ben karşı taraftakinin ayağını kitlerim o da benim dizimi kitler.Kim kime aha fazla acı verdirebilirse ona bıraktırmaya çalışır.Şİmdi Türkiye'nin kisi de o hesap.Başka devletlerle kitleşmeye girdi.Artık kim kimin canını daha fazla yakabilirse ona pes ettirecek.Kapiş ;)

0|0
    0|0
  • aslında orada ki amaç koridor açmak Suriye topraklarını ele geçirip denize koridor açmak denize kıyısı olmayan ülke güçlü olmaz biz neden Ermenistan a kapıları açtık sanırsınız Türkiye nin tutumunu anlamıyorum siyasi bir tartışmaya çekmek değil amacım lakin ileriye dönük düşünürsen oyun çok büyük ve planlı gidiyor

0|0
    0|0
  • terörle savaşıyodur zaten

1|0
    0|0
  • Sorduğun sorunun cevabı şudur ...

Çünkü türkiye kendi kararlarını kendisi vermiyor veremiyor dış güçler suriye ile sürtüşme içine sokmak istiyor türkiyeyi nitekim de öyle oluyor .. Bu durum açıl seçik ortadadır.

0|0
    0|0
  • 10 yıldır bu halk bu iktidara neden oy veriyorsa sebebide o :) kılavuzu karga olanın burnu b.ktan kurtulmazmış...

0|0
    0|1
  • acizliğinden ne yapacağını bilemeyip ona buna salça oluyorlar işte.

0|0
    0|0
  • Gelen vuruyo giden vuruyo ülkeye...her yer bakan dolu ama bir gören yok..

0|0
    0|0
  • Gündemi değiştirmek için

0|0
    0|0
  • teröristler suriyede devlet kurmaya çalıştığı için olabilir mi ?

0|0
    0|0
  • Suriye ile savaşmak istediğini nerden çıkardın?

0|0
    0|0
    • link dünyadan haberin yoksa soruma soruyla karşılık verme

• Hıı, şöyle siyasetten stratejiden ve uluslarası ilişkiden anladığını sananlar artık sıkıcı olmaya başladı.

• her konuda bi tartışma havası yaratan muhalefetler de çok sıkıcı olmaya başladı. benim neyi bilip bilmediğim hakkında bi fikrin yok karşıma geçip bildiklerimi tartışacak kadar. ülkenin sorununu tuttun kişiselleştirdin nasıl yapıyosunuz bunu hayret. neyse iyi aksamlar

• canı öyle istiyordur

0|0
    0|0
  • yani haklısın ordu kötü yönetiliyor

0|0
    0|1
    • ordu mu bıraktılar da yönetilsin, seninki de laf... adamlar her kademeye kendi istedikleri gibi insanları yerleştiriyorlar.

• Senin gibi adamlar yüzünden işte gidip akpye oy verirsen olacağı bu işte

0|0
    1|0
    • ordan bakıldığında akp li gibi mi görünüyorum? bunu söyleyemezsin benim siyasi görüşüm beni ilgilendirir o ayrı ama şu soruyu soran biri akp ile aynı zihniyette olabilir mi? seni mantıklı düşünmeye davet ediyorum

• bence gündemi unutturmak için... yani verdiğimiz şehitleri insanlara kolay unutturmak için suriye mevzusuna dalıyoruz... yahudi mantığı...

0|0
    0|1
  • Bildiğin şamar oğlanına döndü Türkiye.

Mavi marmara, suriyede düşen uçak, terörden yenen darbeler.

Yurt dışında türkiye'nin imajı yerlerde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• hükümetin suriye politakısını en başından beri kötü buldum..biz pkk ile savaşıyoruz 30yıldır ne diye başka ülkenin iç işlerine burnumuzu sokuyoruz..suriye şimdi pkk ya destek çıksa bile haklıdır gözümde.neden derseniz biz ki muhalifelere sahip çıkıp her türlü yardımı yapıyoruz onlarada bu hak doğar.

diğer taraftan suriyeden kaçanlara her türlü imkan sağlanırken kullandıkları elektiriğin bedelini bile benim vergimle ödüyorlar.bana sordularmı hayır! suriyeden gelmiş benim polisime silah çekip vuruyor hangi hakla? kendi milleti sürünürken kimin malını kime dağıtıyorlar...

neyin peşindeyse bu hükümet artık vazgeçmeli,suriyeye düşen yangın bizede sıçrayacak ve bunu yapacak olanlarda belli..esad gittikten sonra hangi diktatörü göndermek için suçsuz yere kaç insan daha ölecek acaba.

0|0
    0|0
  • onu başımızda bizi yöneten ileri zekalılara soracaksın.biz nereden bilelim.yetki verilseydi zaten ortada şuan terör diye birşey bırakmazdım yani.gerekirsede bayan halimle ordunun başına geçip "temizlik imandandır!." düşüncesiyle hepsini topa dizerdim ..

0|0
    0|0
  • amerika paraziti istediği için olabilir mi. terorun arkasında kim var abd fransa israil vs. eğer biz suriyeye girersek veya abdye destek olursak onlarda teroru bitirme vaadi veriyor . hilary boşuna gelmiyor .

0|0
    0|0
  • iki haber izleyince herkes siyasi uzman herkes stratejist oluyor mk.

1|1
    0|0
  • Çünkü başbakanın kafası çalışmıyor. Çünkü bu 90 günde 70 şehit başbakanın dış ilişkilerde izlediği polita yüzünden de oldu aslında.

0|0
    0|0
  • çünkü tayyip loves USA.

1|0
    0|0
Yükleniyor...