Zindan adası filmini izleyenler bakabilir mi?

Bir arkadaşla bu konuyu tartıstıkta kendisi sordu dicaprio gerçekten delimiydi yoksa onu hastanede deli mi ettiler bilerek diye.. bende kendisi aslnda zeki biri ama yasadığı travmadan sonra halisulasyonlar gömeye başladığı için deli gibi oldu yani gerçek hayattan tamamen soyutlandı dedim. Peki sizce hangisi doğru? Acaba ben yanlışmı izledim diye kafama takıldı sormak istedim siz ne anladınız filmde?

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten filmin ana teması bunu düşündürmek o filmi 3 kere izledim adam deli diye başından sonuna izlersen deli diyorsun. Delirtildi diye izlersen de delirtilmiş gibi çıkıyor. yani ucu baya açık :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Filmin konusuna göre o hastanede tedavi gören bir hastaydı...

Sen benim önerdiğim filmleri izledin mi?

0|0
    0|0
  • zaten sırf bu tartışma olsun diye ucu açık bırakılmış, herhangi bir teoriyi tam anlamıyla desteklemeyen ve bundan ekmek yiyen bir filmdi.
    daha iyisini izlemek isterseniz ''memento'' yu tavsiye derim

0|0
    0|0
    • memento lıstemde onu ızlıcem :)

• @Cortesan alakası yok derken? adamın unutma sorunu hariç tamamen aynı desem yeridir. ayrıca memento kat kat daha güzeldir

• Tabii ki Memento çok kaliteli bir baş yapıt. Karşılaştırmamak gerekir. En çok izlenen filmler arasında.

• En son 5 yıl önce seyretmiştim ama unutamadığım filmler arasındadır.. Kesinlikle çok zeki biriydi ve hiçbir zaman deli olmadı.. Hastanede ne olduysa oldu ama kesinlikle sonuçsuz kalmayan bir ikilem olmadı filmde :)

0|0
    0|0
  • O filmi annadıysam yağni gerçekten annamak için sırf o filime girip tekrar dönebilmek kaydısıyla bir kerecikliğine Arap olmayı dilerdim. Nazilerden girdi bir yerlerden çıktı uçtu kaçtı o neydi yawwwww.

0|0
    0|0
  • Karısı çocuklarını öldürdükten sonra o halde Görünce kafayı yiyor karısınıda kendisi öldürüyor kötü bir durum

0|1
    0|0
    • Amerikan rüyasının bir anda kabusa dönebileceğini anlatmışlar bu filmde saygın bir işin var süper bir evin güzel bir eşin 2 çocuğun her şey süper ama yaşadığın bir olay hayatını mahvediyor ilginç filmdi.

• aynen dogru soluosn

• 1- filmin en basinda sadece 1 hasta bakiciyla vapura biniliyor
    2- adaya gelis amaclari adadaki gizemli olaylari cozmek
    3- hastaneye aramaya geldikleri kadin ile magarada gorusuyorlar
    4- magarada kadin bunlara icecekleri ve sigaralarina bir madde karistiriliyor diyor
    5- adamin karisi cocuklarini oldurmus evet ama hastanede bu olayi kullanarak adama sen delisin diyerek bunu empoze etmis olabilir

0|0
    0|0
    • pekı bunu yapmalarındaki amac ne? sen o kadının gercek olduguna ınanmıssın ama dıyorum kı son sahnede doktoru vurmuyormus dıccaprıo? adamdan kanlar fıskırıo resmen ama sonra ne oluyor? 2. kere baktıgında hıcbısey olmadıgını ve sılahın oyuncak oldugunu farkedıor. halısulasyon boyle bısey olmayan seylerı olmus gıbı gosterıor. dıcaprıo hayalınde o hastanyı kotu olarak gordugu ıcın, o kadınıda oyle seyler soylerken goruyor.

• Basindan beri hasta o adam kendini dedektif olarakmi ne tanitiyor. Aslinda senin gorusunde doğru izleyiciye gore senin gorusun. Ama filmin konusu arkadaşının dedigi. Bende ilk izledigimde senin gibi düşünmüştüm :)

0|0
    0|0
    • hayırrr kendisi hasta ama cok tedavı gormus e hıcbırı yanıt vermemıs sonundada doktor, dıcaprıonun gordugu halısulasyonları yasamasına ızın verıyor belkı bu ıse yarar dıye. yanı butun hastane halkı ona gore davranıyor sankı o dedektıfmıs gıbı anlatabıldımmı? ve bu tedavı seklını uygulayana kdr 2 senedır hastanedeydı kendısı yenı gelmedıkı

• Hasta iste :D

• Onca deli var hastanede bu adami nye deli yapsinlar adam zaten delirmis sacmalik adama en basta silah nye veriyorlar

0|0
    0|0
  • gerçekten deliydi

0|0
    0|0
  • O adaya tedavi icin getiriliyor. Zaten sorunluydu basta

0|0
    0|0
  • Karışık bir film. Zindan Adası 2 çıkacağı için gizemli bırakıldı, heyecan açısından.

0|0
    0|0
  • üzgünüm ama gerçekten deliydi :)

0|0
    0|0
  • Gercekten deliydi en sonubda fenerde herseyi acikladiya doktor

0|0
    0|0
    • ıste ama arkdsım doktorlar onu delı ettı dıyor.. kendılıgınden delı olmamıs yanı

• bıkac kere ızlemıs hatta her ızleyısınde aynı kanıya varmıs o yzden sasırttı benı acaba benmı yanlıs anladm dıe cnku 1 kere ızledm

• Senbir kere izleyip anlamissin o bir kac kerede anliyamamis onunla makara yapmalisin bnce :))

• Kendini soyutladi ayni seyi bizde tartistik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ben de senin gibi düşünüyorum. Esinden sonra psikolojik bunalıma giriyor ve paranoyalar bas gösteriyor. Hastaneyle bir ilgisi yok.

0|0
    0|0
    • bende onu soyledım hani hastane eger bılerek delı yapmaya calıssaydı bununla ılgılı seyler gosterılırdı ama sonunda doktorlar tamamen onu ıyılestırmeye calıstıgı gorunuyordu. ayrıca onu delı etmelerı ıcınde bır amac gostermedılerkı. hastanede gercekten tuhaf seyler donseydı ve dıcaprıo arastırıp bulmak uzere olsaydı eger o zaman anlardım delı etmek ıstemelerını ama oyle bısey yok ztn

• Senin dedigin dogru

0|0
    0|0
  • sonu çok gizemli bitti evet kesin fikir yürütemiyorum

0|0
    0|0
  • Baştan beri sorunlu o adam

0|0
    0|0
    • Siz öyle sanın. 2. sinde dicaprio nun suçlu olmadığını anlayacaksınız.

• Hem zaten filmin ikincisi olmayacaksa adam delidir. Eğer olacaksa ki deli değildir. Bu kadar karışık bir filmin basitliği ve anlaşılırlığı burada yatıyor. @Skyfalls

Yükleniyor...