Kapat

Kuran-ı Kerim'i ve İncil'i Okudunuz mu?

Hangi dinlere ait kutsal kitaplarını okudunuz?

1|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• kuranı iki kez, incili bir kez okudum ama hangi incil olduğunu bilmiyorum.

%90'ı müslüman ilan edilen halkın %99'unun meali okumadığı göz önüne alınırsa nikola tesla'nın en beğendiğim sözü buraya yakışabilir;
    "kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, anlayan dinsiz olur."

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 8

• Sadece kuran

0|1
    0|0
  • Kuran-ı okudum Kiliseye gitmiştim incil almıştım ordan okumaya başladım hepsini okuyamasamda birazını okudum ondan sonra zaten dayım kafam karışmasın okumiyim diye almış götürmüş ama merak ediyorum en kısa zamanda bitane daha alıp okuycam :)

0|1
    0|0
  • İncil, Tevrat ve Kur'an var evimde ama henüz hiçbirini okumadım. En kısa zamanda birinden başlamayı düşünüyorum, bakalım... :]

0|1
    0|0
  • İncilin hepsini kurani keriminde cogunu okudum

0|1
    0|0
  • İkisini de okudum..

0|1
    0|0
  • sadece kuranı Kerim'i okudum.
    İncile gerek yok.

0|0
    0|0
  • Kuranı kerim

0|1
    0|0
  • Okumadim ikisini de

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kur'an-ı Kerim, Eski Ahid yani Tevrad, yeni Ahid yani İncil, Şamanizm, Ahura Mazda ve Zerdüştçülük üzerine kitaplarda okudum.
    Dini felsefi olarak ta Tao ve eski hint mitlerine üzerine okumalar gerçekleştirdim.

0|1
    0|0
  • Kur'ân'ı Hakim'i okudum Elhamdulillah. Diğer Semavi kitaplar tahrif edildikleri için okumak istemiyorum. Nitekim tahrif'e uğradıktan sonra özellikleri kalmadı...

0|0
    0|0
  • kutsal ahit ve Ku'an-ı Kerim'i okudum..!

0|1
    0|0
  • Kurani kerimi full okudum incil tevratin bir kismini okudum

0|1
    0|0
    • Tebrik ederim

• eyvallah kardes ve okuduktan sonra hak dinin İslam dibi oldugumnu insan daha iyi anliyor islamin kiymetini daha iyi anliyor

• Zebur'u okudum daha sonra İncil'i daha sonra Tevrat'ı daha sonra Kur'an'ı.

0|1
    0|0
    • Tebrik ederim

• @meccnun Hepsinde peygamberleri yüceltiyor ve peygamberleri lekeliyor. Ama Kur'an rasyonelist bir kitap yaratıcıdan geldiğini hissediyorsun ve tuhaf olan sen soruyorsun o cevaplıyor adeta. Ve şunuda görüyorsun müslümanım diyenlerin bile %90'ının kâfir olduğunu görüyorsun. Unutma herkes ben buyum der ya da herkes bende insanım der. Ama herkes gerçekten düşünmez. Tavsiyem Kur'an'ı okursan yavaş yavaş düşüne düşüne oku herşeyi farkedeceksin.

• @@SOSYOPATiK eyvallah kardeşm

• Kur'an-ı kerim

0|0
    0|0
  • Hak geldi batıl zayi oldu kardeş incili okumaya gerek yok. Forever kur'an-ı Kerim

0|0
    1|0
  • Okumak degil. varligini kabullenip uyabilmek onmli. Okumadim

0|0
    0|0
    • Yaradanın ilk emri nedir;
      اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ

Ikra’bismi rabbikellezî halak
      Yaratan Rabbinin İsmi ile oku.

Önemli bir mesele OKU'mak.

• Insanlari boyle baskili sozlerle sindirmeyle tesvik edincede bir anlami kalmaz. Temelini algilayabilmek icin okumalisin bence. Benim sana tavsiyemdir. OKU DEGIL OKUMALISIN DIYORUM. kutsal olan kur'an-i kerim'de boyle buyurur. Incitmeden...

• Ayeti tekrar OKU. 'Okumalısın' demiyor. "OKU"der...
      Bu benim baskım değil, Allah'ın buyruğu...

Yükleniyor...