Size göre türk sineması çok mu basitten işliyor..

türklerin yaptığı sinema filmleri neden değersiz kalıyor.. nerde eksikleri var .. neyi yapamıyorlar .. neden başaramıyorlar ? çok mu basit ..

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• teknik,konunun işlenmesinde etkili.değersiz değil.mesela ben yumurtayı,sütü beğendim.balı daha izlemedim.ama teknik anlamda ciddi sıkıntı var evet.üslup da oluşmamış.hani çağan ırmak mesela.filmini gördüğün yerde tnır mısın?tanırsın evet.üslubu var diyebilir miyiz?ben dilenci buluyorum onu.duygu sömürüsünden kazanıyor misal.üşengeçlik de var hani.mahsun kırmızıgül misal.bütün ötekileri tek filmde kucaklayan,benim kızmaya eleştirmeye kıyamadığım(niyeti iyiydi yazık ya) filmi vardı adını hatırlamıyorum şimdi.bak mesela eleştiriler de bu minvalde gidiyor.totosunu okşarmış gibi tokatlıyorsun adam da devam ediyor çekmeye.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 11

• Genelde komedi ağırlıklı yapılıyor, güldürmenin tek yolunu küfür ve argo sözlerde arıyorlar. Dram çok az ama bazen süper bir başarı yakalanabiliyor.Aksiyon ve bilim kurgu gibi fantastik türümüz yok. Son yapılan Fetih 1453 filmi dışında tarih filmlerinde de çok kötüyüz. En önemlisi çok az para harcanıyor.

Örn : 2012 filminin bütçesi $200 million, Yahşi Batı'nın bütçesi $13 milyon

0|0
    0|0
  • Aslında herşey maddiyata dayanıyor.Ve yapılan işin iyi olması için fazla çaba harcanmıyor.Yani hem güçlü finansal destek yok hemde yapılan işde özveriyi pek göremiyorum.Yani oyuncular elinden geleni yapıyorlar.Ama iş prodüksiyonlarda.

0|0
    0|0
  • bollywood sinemasına taş çıkartırız..

0|0
    0|0
  • Genellemenin dibine vurmuşsun. Çok güzel filmler var. Ha diyorsan ki dünya çapında gişe yapacak film yok. Ona da yatırım lazım. Örneğin bir yanda Warner Bros öbür yanda Özen Film var... Ekonomik güçler nedenler hakkında size fikirler verecektir.

1|0
    0|0
    • kafana göre umrumda değil ben fikrimi savunmakda özgürüm..

• :D hayır bağımıyorum bak ben eksi bile vermedim fikrindir bişey diyemem herkes benimle aynı görüşte olacak diye bişey yok..

• türk filmleri kalitesiz değil bence.güzel yapımlar var.fakat yabancı özellikle amerikan filmleri çok kaliteli.türk filmleriyle aralarında uçurum var bence.o yüzden türk filmlerinin alması gereken çok yol var.

0|0
    0|0
  • Öyle deme İncir Reçeli ve Recep İvedik'le sinemasal anlamda büyük işler başardık.

Holivud örnek alsın bu filmler.

0|0
    0|1
  • basitte lafmı olduğu yerde takılıyor hiç olmasa daha iyiydi bence

0|1
    0|0
  • hepsi değil

0|0
    0|0
  • yo güzelleride var özenti millet oldugumuz için her türk malı kötü gözümüzde okadar

0|0
    0|0
  • nesi basit yaa , bence gayette iyi iş yaıyorlar.

0|0
    0|0
  • Bir çok Hollywood yapımını tokatlayacak Türk Filmleri mevcut

0|0
    0|1
Yükleniyor...