Herhangi bir filmi izledikten sonra ana fikrini düşünür müsünüz?

Yazar olmak istiyorum. Bir hikayeyi okuduktan sonra ana fikrini hepimiz kafamızda düşünürüz ben daha çok irdelerim. Hikayelerin, romanların okudugumda hatta filmleri izledigimde bile ana fikrini düşünürüm. Bulamadığım zamanlarda sinirlendigim bile olur.

Peki siz filmlerin ana fikrini düşünür müsünüz?

0|0
9|37

En İyi Erkek Görüşü

• Ana fikir düşünülemez. .!
    Filim bittikten sonra kişinin kültür seviyesine göre, Film o kişide bir olgu , bir duygu tortusu bırakmıştır. .
    Yani ana fikir düşünülmez.. o kendi kendine oluşur. ..
    ama film içinde kisi kendi kendine sirular sormaya başlar
    Hatta cok kaliteli filmlerden sonra...
    filmin kalitesi konusu gidişat ı ve finali hakkında kafada sorgulama devam eder..

Saygılar

0|0
    0|2
    • Misal:
      INTERSTALLER. .. Yıldızlararası adli filmi tavsiye ederim.
      .. İlginçligi ve konuyu hala sorguluyorum
      Son 50 yilin en iyi 5 BILIMKURGU filminden biri olmuş

• Filim değil film :d

• :)) 6 yerde film demişim..
      1 yerde filim demişim. ...
      Elinden cımbız düşmüyor galiba..:)

Erkekler Ne Diyor 36

• Bence kaliteli bir izleyici mutlaka düşünür. Farkında bile olmasa düşünür. Ama ana fikirle konuyu birbirine karıştırma sakın. Mesela Tarantino'nun efsanelerinden olan Django'yu örnek verebilirim. Filmin konusu köle olan Django'nun Doktor Schultz tarafından kurtarılıp, geliştirilip, özgür bırakılmasını ve karısını kurtarmasını anlatıyor. Ama film ana fikir olarak siyah beyaz kavgasını anlatıyor. Django filmin sonunda öyle bir adam oluyo ki anlatamam. Siyahların beyazlardan farksız olduğunu anlatıyo yani. Daha iyi anlaman için söylüyorum. Ana fikir bir fikirden, atasözünden, deyimden ortaya çıkabilir ama ana fikri anlatmak için bazı olaylar olmalıdır. Bu olaylarda konu altında toplanır. Genel olarak halk arasında efsane damgası yiyen tüm filmler aslında ana fikri güzel bir konuyla anlatan filmlerdir. Yani ana fikir önemlidir. Ama konu güzel değilse pek bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • Ana Fikri En Son Dil ve Anlatım Dersinde Düşündüm Lisede,
    Bir Dahada Düşünmek İstemem.

0|0
    0|0
  • Bu gün bir korku filmi izledim ana fikrini, filmi bile düşünmek istemiyorum. :)

0|0
    0|0
  • önce hayatını düşün sonra kendı yasadıklarını sonra ana fikrini. sonra bunları kagıda dök. yazarlıga başlayabilirsin artık öğrendin.

0|0
    0|0
  • Konulu ise evet

0|0
    0|0
  • Film bir dolu zırva saçmalıktan ibaret sadece aklına saçma sapan düşünceler sokar müzikte aynı şekildedir insanlar çok cahil!

0|0
    0|0
  • Bazen.

0|0
    0|0
  • Bazen.

0|0
    0|0
  • sadece ana fikri değil alt metnini de okur sinema dilini de çözerim. kısacası filmin suyunu çıkarırım

0|0
    0|0
  • genellikle anlamsız bittigini düşünüyorum :D

0|0
    0|0
  • Dusunurum. Hatta yorumlari falan okurum. Benim goremedigim seyleri arastirirken ogrenirim. Vay be derim cogu zaman

0|0
    0|0
  • Ben dusunmem bence bos yere sinirleniyosun ben okudugum hikaye ya da izledigim filmin devami niteliginde bir hikaye senaryo tasarlarim kafamda

0|0
    0|0
  • Ben karambole izlerin anama sorarim fikrin ne diye. o ne derse o;)

0|0
    0|0
  • Tabiki ana fikir ama tema. Cümleyi öğelerine ayırır düşüncenin akışını bozan cümleleri bulurum. Hangi yazarın romanından esinlenmiş öğrenirim.

0|0
    0|0
  • evet genelde düşündürücü senaryolu filmleri severim basit konulu filmler hoşuma gitmiyo bilim kurgu tam bana göre

0|0
    0|0
  • Biz rahat bir milletiz. Filmi izler sonrada aklimizda kalan replikleri yeri geldiğinde kullaniriz... ana temasini zaten sonuna dogru anlariz genelde.. tekrar dusunmenin anlami yok. Onemli olan aklimIda kaan kisimlaridir...

0|0
    0|0
  • Nayir

0|0
    0|0
  • Eğer kafası çalışan bir insansan filmi izlerken anafikri anlarsın zaten. Anlamayanlar düşünmeliler.

0|0
    0|0
  • Hikaye, roman okuma; film izleme en iyisi sen.

0|0
    0|0
  • Düşünürüm elbet. Bir de ingilizce altyazılı izliyorum öyle daha anlamlı oluyor.

0|0
    0|0
  • Romandan aldığım hazzi filmlerden alamiyorum.

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayatta hiçbir şey boş yere değildir. Bir anlamı olmalıdır ve aranmalıdır :))

0|0
    0|0
  • Ana fikir önemli

0|0
    0|0
  • Filme göre değişir. Her filimden net bir ana fikir çıkmayabilir.

0|0
    0|0
  • Hayır düşünmem

0|0
    0|0
  • bacı sen ne içiyon, bize de söylesene :)

0|0
    0|0
  • Ben de düşünmem

0|0
    0|0
  • ewet konusunu merak ederim anlamaya çalısırım :D:D:D

0|0
    0|0
  • mullohand dr. ı öneririm

0|0
    0|0
  • Düsünmeye fırsat olmadan başka fılm acabılırım ruh halıme baglı gizli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet kesinlikle. Bir film tek başına basit olsa bile bana çok şey katar... Çünkü üstünde düşünürüm. Düşünmeyi bilen insan çok basit şeylerde bile çok anlamlar bulur. Sen de onlardan birisi isen çok şanslısın. Tek şanssızlığın, senin huyunda olan insanlardan fazla olmadığı için düşünmeyi bilmeyen insanların arasında kaybolup bunalıma girecek olma ihtimalin...

0|0
    0|0
  • Hayır ben ana fikirden veya asıl anlatılandan çok bir kaç saniyelik bölümlerdeki etkileyici konuşmaları kafamda döbdürüp farklı şekilde hayal kurmayı seviyorum. Bir de en kötüsü kitap karakleelerine aşık olmak... O zaman hep hayallerime girer... Çok alakasiz bir cevap oldu ama neyse.

0|0
    0|0
  • Ana fikrini bilemiyorum da filmi izledikten sonra filmin türüne göre o psikolojiye bürünüyorum 1 hafta o şekilde davranışları sergiliyorum. gariip

0|0
    0|0
  • Gorselini dusunurum

0|0
    0|0
  • filmleri derinlemesine analız eder ve diğer görüşleri de dinler değerlendiririm. en son blue valantina için bunu yapmıştım iyi filmdi

0|0
    0|0
  • yani ben düşünüyorum özellikle bollywood filmleri bu konuda gercektn hakkı yenmeyeck derecede basarılı.. her filmde bir ders var :)

0|0
    0|0
  • Her filmin ana fikri oldugunu dusunmuyorum aksiyon filmlerini izler gecerim ama tabi daha evrensel filmlerde dusunurum

0|0
    0|0
  • Düşünmem

0|0
    0|0
  • Film izlerken çıkar ana fikir bittikten sonra niye düşüneyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...