Bu ülkede neden müzik gittikçe kalitesizleşiyor?

Sırf yapmış olmak için yapıyorlar. Bu kadar saçma şarkıları duydukça gerçekten uzuluyorum bu ülke bunları haketmiyor. Sizce yanlış mı düşünüyorum?

0|0
24|39

En İyi Erkek Görüşü

• Bu toplumun çoğu ne anlar müzikten aptallar yav. Kanıt;

Ceza - "Savaş Çocukları
    Çocuk Hep Ağladı Çocuklar Hep Ezildi
    Oyuncakları Silah Minik Taş Atan Elleri.
    Soğuk Nefesleri Boğuk Baktı Gözleri
    Neler Gördü Toyken Aç Yattı Dünya Tokken.
    Mutluluğu Azaldı Çokken - 311.973 Görüntüleme

Hande Yener - "Ya Ya Ya"
    Ya Ya Ya Ya! Ben En Özel
    Ya Ya Ya Ya! Ben En Güzel
    Ya Ya Ya Ya! Ben Herşeyimdim Ya
    Ya Ya Ya Ya! Yanlız Ben
    Ya Ya Ya Ya! Sen Terk Edildin Ya - 46.532.537 Görüntüleme

1|1
    0|0
    • sen ceza dinliyorsun diye herkes cezamı dinlemek zorunda?

• Bu kafadan bana da verin

• Burada zevklerden bahsedilmiyor. Ülkenin müzik seviyesinden ve müzik kalitesinden bahsediliyor. aradaki fark hande yener ve ceza değil ikisi arasındaki müzik kalitesi. Gerçi bunları size anlatsama bir şey değişmeyecek. Benim anlatacağım sizin anlamak istediğiniz kadardır. @akomako

Kızlar Ne Diyor 24

• Doğru düşünüyorsun. Açıkcası bunu dünya içinde diyebiliriz. Sadece boy göstermek ya da makyajlı suratını göstermek adına yapılır oldu müzik, şarkı. Az var müzik için şarkı yapan onlardan nadirleşti.

0|1
    0|0
  • yoooooooo cok dogru
    düşünüyorsun.

Nerdesin aşkım- burdaym aşkım. oldu o zaman bay bay bu ne asmg:Sss

0|0
    0|0
  • Ben genelde eski şarkıları dinlemeyi tercih ediyorum zira duyguyu onların içinde buluyorum. Ancak bu yeni dönem sanatçılarının hepsi duygusuz, moda müziği yapıyor demek değil. Bak mesela şu şarkıcıyı yeni keşfettim ve çok beğendim şarkı sözlerini de söyleyişini de.

http://www.youtube.com/watch?v=jQYekGnjL5E

0|1
    0|0
  • Ben Türkçe şarkı dinlemiyorum. Çok doğru düşünüyorsunuz.

0|1
    0|0
    • yabancılar çok iyi sanki a. k cool görünmek için yapmıyosanız neyim

• Siz soru sordunuz ben kendi görüşümü belirttim. Sorun ne?

• Çok haklısın. Eskileri dinle, eskiler iyidir.. Günümüz pop müziği midemi bulandiriyor. Saçma, makine müziği, emek yok, basit/hazır müzik, sözlerine baksan; klasik aptal ve uyduruk sözler.. Ben Old School Rock/Metal dinliyorum yabancı olarak. Türk olarak Anadolu Rock ve hoşuma giden bazı türküler... Ah nerede eskiler?

0|1
    0|0
    • Evet kesinlikle doğru.. Bugün arkadaşın dinlettiği bir şarkı: Demet akalın - Koltuk

Şarkının içinde " Yaratmak" sözü geçiyor ve bunu çoğu müslüman bilir. Yaratmak sadece Allah (c. c) 'ne mahsustur. Sözler deseniz o kadar haz vermiyor. Müzik zaten sağdon soldan alıp akor değiltirilmiş hali. Benim zamanlardaki şarkıları hala dinlerim. 100 GB müzik arşivim var eskilerden şarkılar da var. Genellikle karadeniz dinlerim. En azında sözleri ve müziği anlamlı... Hele bazı şarkılar komedi olsun diye yapılmış ve bazen Türklerin farkı diye gururlanıyoruz. Neyse kısa ve öz... Adam akıllı şarkı yapan kişiler azaldı.

• eski "Sanatçılar" sanat için yapıyorlardı , ama şimdiki sanatçılar (!) para için yapıyorlar da ondan

1|1
    0|0
  • Harika seslerimiz var. Ancak Dünya Müzik piyasası DJ'ler tarafından yönetiliyor. Slow müziklerimizin güzel olması bir şey ifade etmiyor maalesef. Eğer Dünya Müziğinde rol sahibi olmak istiyorsak Dj'ler yetiştirmeli ve ingilizce şarkılar yapılmalı.

0|0
    0|0
    • Evet artık muzik elektronikleşti. Ancak ne kadar kaliteli müzik yapmaya çalışsamda beni tek tanıyan bar dinleyicisi. Gerçekten çok acı birşey.

• Çünkü insanlar kalitesizlesiyor , kalite düştükce kaliteli parça yapmak işlerine gelmiyo , koyuyolar basit şarkıları milyarlari götürüyolar , kolay a kacmaktan insan uyutmaktan başka birşey değil

1|0
    0|0
  • Dj ler iyise genelde oluyo yurt disinda muzikler ritim uyumu superler

0|0
    0|0
  • Sigir memleketiyiz fdskjhfds

0|0
    0|0
  • Keşke ülkedeki tek sorun bu olsa. ama haklısın en iyisi türkü. İyi ki saz çalıyorum

0|0
    0|0
  • Serdar ortaç şarkıcı olduysa bu ülkede herkes şarkı söyler kalitede böylece düşer herkes kendi işini yapsın bence

0|0
    0|0
  • Çünkü paylaşılmak istenen duygular eski Müzikler tarafında harika ve akıcı bir şekilde anlatılmış ve zamanla paylaşılacak duygular kaymamış ve saçmalamaya başlamışlar. Benim görüşüm bu Katılan var mı bilmiyorum.

0|0
    0|0
    • Ama her ulke için bu aynı. Ben Türkiye'deki muziğin kalitesinden bahsediyorum. Eğer senin gibi duşunursek heryerde muzik kalitesiz

• Kesinlikle katılyorum.

0|0
    0|0
  • Aslında bence her yerde bu sorun var. Bütün şarkılar birbirine benziyor. Hatta o kadar benziyor ki, hangi şarkı olduğunu karıştırıyoruz.
    Yine de diğer ülkelerin müzikleri bizimkilerden daha kaliteli.

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • Yoldan gecen dur bir album yapim diyo cunku

0|0
    0|0
  • ipini koparan şarkıcı oluyor da ondan

0|0
    0|0
  • Duygu kalmadı ki kağıda dökülsün

0|0
    0|0
  • sadece bu ülkede mi? Youtubeun en cok dinlenen sarkısının Gangnam oldugunu hatırlatayım mı?

0|1
    0|0
  • Bence rock müzik bu genellemenin dışında tutulmalı. Çünkü son dönemde çok kaliteli albümler çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Ne zaman iyi olmuştu ki

0|0
    0|0
  • Fikret Kiziloklar, Zeki Murenler, Özdemir Erdoganlar, İlhan İremler kalmadi azizim

0|0
    0|0
  • Sirf ermeni soyluyor diye fransizca sarkiya ermenice diyen bir ulkeden ne bekliyorsun?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 38

• Sizi tebrik ediyorum güzel bir konuya ayak bastınız, bu konuda söylenecek şey çok ancak özellikle pop müzikler beyin yıkamaktan başka birşeye yaramıyor efenim, gereksiz bir kaç insan çıkıp allak bullak müzik dedikleri birşeyler yapıyor ve insanlar bu saçmalığa bayılıyorki belirtmeden edemeyeceğim saçma şeylerin ün kazanaması dünya çapında hiç uzun sürmüyor örneğin;"gangnam style, what does the fox say" gibi gibiler çok ün yapıyorlar ve gıdım müzik, mantık ilişkisi yok bu parçalarda ve yapımcı kişilerde, bu örneklerden yola çıkarak kalitesiz Türk müzik anlayışınında saçma olmasına rağmen insanların çok sevmelerinin zihin ve müzik anlayışı kalitesinin ne kadar seviyesiz olduğunu gözler önüne seriveriyor, birçok zaman düşünüp bunlara bir cevap bulamadığım garip saçması bir durum bu efenim.

1|0
    0|0
  • Bunu ülkemizde bu hale getiren aslında toplumun kendisi. Çünkü saçma sapan sözler yazan müzik adına kaliteyi mumla aratan kişilerin konserlerine gidip alanları hınca hınç doldurarak sırf güzel seksi ya da yakışıklı diye sürü psikolojisi ile onlara prim verip böyle artlarından koşarak o tipleri popüler hale getiriyoruz. Bu sefer ne oluyor bakıyorlar hakikaten bu ülkede medyatik olup gündemde kalmak için basitçe işler yapmak bile yetiyor adı yapıldı olsun yeter ki ekranlar bizi yazsın çizsin deniyor ve bu sefer önüne gelen popüler olmak adına sıradan işler yapıyor gerisi çorap söküğü zaten. Sizce toplum bunlara prim vermese tutanabilirler mi? Halk kalite müzik güzel şarkı sözleri arıyor kardeşim deyip yol verir bu tiplere. Bakın cem yılmaz benim hayranı olduğum çok zekice ve kaliteli bir standup sanatçısıdır. ama amerika'da tutmadı ilgi görmedi standartcity çünkü insanlara yeterli gelmedi. Bence olayın özü bu.

1|0
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=UCjoy9Hxkpk

bu sarkı nasıl kalıtesız olabılır..
    . guzel ısler cıkıyor ama 90ları beklemek hayal olur.. bır defa muzık artık elektronıklestı bılgısayarda yapılıyor, teknolojı her ota maydanoz olmamalı:(

0|0
    0|0
  • Evet sonuna kadar katılıyorum geçen gençlerin dinlediği bir parçayı dinledim klibini seyrettim ohaa dedim Prenses diye bir parçaydı Türkçeymiş ama pek ne söylediğini anlamadım acaba asker milleti abazalık mı dedim erkek olarak baktım yine bişey çıkartamadım, daha sonra kimdi hatırlamıyorum Ordunun Dereleri parçası vardı bizim bildiğimiz türkü olmaktan çıkmış sanki başka bir toplumun parçası olmuş buna kültür yozlaşması diyoruz birileri bilinçli ve planlı olarak kültürümüzle son sürat oynuyo ve bizlerde buna çanak tutuyoruz mesela benden okuyanlara bir soru Gesi bağları aslı nedir ve kaç mısradan oluşur bilen varmı? Kusra bakmayın sizin sorunun alt başlığı bir tarrışma konusu oldu galiba

0|0
    0|0
  • Müzik seni yöneten bir taktik biçimidir, seni yönetir çünkü bilinçaltını etkiler, mesela iron maiden dinlersin metal dinlersin gittikçe asi olursun, pop dinlersin justin biber dinlersin gittikçe CAHİL! olursun, rock dinlersin aşk meşke bulaşırsın kendini dertli sanırsın!
    hayır Müzik yasaklanmalı ebedi sessizlik olmalı çünkü tek müzik benim için ya ölüm ya da sessizliktir ki bu da insanın doğasıdır gerçek doğası..

0|0
    0|1
  • Çünkü insanlar kalitesizlesiyor.

Bir zamanlar içimde fen de ileriyken şimdiki nesil ezberci ve tekstili olmuş. Mantık yürütme yok. Önüne geleni tüketip kalkıyor.

0|0
    0|0
  • Dinleyeceklerini iyi seçersen çok sağlam müzik yapanlarda var.

0|0
    0|0
  • yapımcıların olaya tüccar toptancı zihniyeti ile yaklaşmasından kaynaklanıyor. bu ülke tarkan tevetoğlu nun kıymetini bilemedi. adam dünya starı olacak potansiyel vardı ama onu ileriye götürecek yapımcı menajer nerdeeee... bu zamanın menajerleri yapımcılarının çoğu saçma sapan mesleklerden gelmiş ya da unkapanında çıraklıktan sahte kaset toptancılığına kadar her tür dalavereden geçmiş alayı boş beleş çapulcu.

0|0
    0|0
  • Aşkın Nur Yengi bunun gibi sanatçılar dinlenmesi lazım ama gençler yok Azap mış yok şuymuş yok T-rap falan filan çok saçma müzikler peşindeler onlarada müzik denirse artık.

0|0
    0|0
  • Nedeni belli.

Şarkılarda artık duygu diye birşey kalmadı. Hreşeyi tükettiğimiz gibi şarkıları da tüketiyoruz.

E bu durumda da şarkıcılar günü kurtaran, ileride ise sözleri bile akla gelmeyecek şarkılar yapıyorlar.

Yıldız Tilbe'nin Delikanlım şarkısını dinleyip de hiçbirşey hissetmeyen var mı aramızda? Tabiki yok. Zaten tüketim ürünü olmayan şarkılar yıllar geçse de her zaman hatırlanır.

0|0
    0|0
  • Kardeş dinleyeni var demek ki. Ülkenin insanları kalitesizleşiyor bir kere. Ülkenin %60ı beş para etmez insanlarla doldu.

1|0
    0|0
  • kalitsiz dediğimiz müziklere biz değer vermesek , durum böyle olmaz.

buda göreceli bir durum

benim için arabesk kalitesiz müzikken , bir diğeri çin rap kalitesizdir.
    bir başkası rapdan başka müzik tanımaz
    uzar gider bu liste

0|0
    0|0
  • Kalitesiz insana kalitesiz muzik yapilir

0|0
    0|1
  • Arz talep meselesi.
    Beklenti kolay müzik olarak ağırlaşıyor. Ve sanattan çok ticari bakıldığı için anlamlı sözlerden ziyade iyi çalınan enstrüman öne çıkıyor. Bu yüzden de türküler ve şiirler hep geride kalmıştır.

0|0
    0|0
  • aynn kardeşim artık türkçe müzik dinleyeceksen eskileri dinleyecen tsm gibi thm gibi ondan sonra ailemiz cavır bu bunu gönderin cavırların arasına diyor :D d. D:

0|0
    0|0
  • Müslüm baba gittiği için

0|0
    0|0
  • Güzel tespit olmuş

0|0
    0|0
  • 2 yıl önce ajdar şahdamar şarkısını çıkardığında bunu fark edip ıslahat çalışmalarına başlamalıydık dostum. geçti artık

0|0
    0|0
  • Ekonomi de su arz talep olayi var ya ha ondan iste. İnsanlarin zevkleri kalitesiz ve sadec gunu birlik olaylara daliyorlar.

0|0
    0|0
  • yanlıs bıraz daha araştır

0|0
    0|0
  • Aşklar kalitesizlestigi icin iki günlük hevesleri aşk sevgi sandıkları icin yorumcularda ortama uyup onların telinden caldiklari icin eski sözlere bak simdikilere bak

0|0
    0|0
  • http://youtu.be/cpQIBSyXYEM
    Bu müzik işte

0|0
    0|0
  • YENİ TÜRKİYE :D

0|0
    0|0
  • Eski müzikleri dinle sende ne yapalım

torpille ün yapan yaptırılan bir ülkede yaşıyorsan ya devrım yapacaksın ya da susacaksın.

0|0
    0|0
  • Piyasa müziği dinliyorsan tabiikide öyle

0|0
    0|0
  • Biraz Flört, Hayko, Bülent Ortaçgil, Mahzar Alanson falan dinle, kendine gel hacu.

0|0
    0|0
  • cünkü sanatı ve kaliteyi yeni yeni öğreniyoruz, arastırıyoruz

0|0
    0|0
  • artık piyasada söz kalmamış millet uyduruo

0|0
    0|0
  • Ajdarın Sanatçı ve Megastar olduğu bir memlekette yaşıyorz...

0|0
    0|0
  • Bosuna herkes arabesk dinlesin demiyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...