Kapat

Duanın kabul olması için bildiginiz dua var mı?

allahtan bir dilegim var dua etmek istiyorum
bildiginiz etkili bir dua bilen var mı

Güncellemeler:
ben hastayım hastalık geçsin diye şifa için dua ediyorum uzun zamandan beri hastayım geçmiyor kaç yıldır bu hastalık
bıktım ilaçlardan midem çürüdü nerdeyse
dr psikolojiik diyip duruyor ama geçecegi yok gibi
ondan dua ediyorum kabul olsun diye

1|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Duanın kabul edilmesi için bazı şartlar vardır. Duanın kabul edileceğinden şüphe etmemeli, şartlarına riayet edilip edilmediğinden şüphe etmelidir. Gereken şartlara riayet etmeden duanın kabul edilmesini beklemek uygun olmaz.
    Önce çalışmak, sonra dua dinin esası!
    Kabul edilir ancak, çalışanın duası!

1- Haram lokmadan sakınmalıdır!
    Hadis-i şerif:
    (Haramdan sakının! Midesine haram lokma girenin kırk gün duası kabul olmaz.) [Taberani]

2- İtikadı düzgün olmalıdır.
    Bid’at ehlinin duaları kabul olmaz. Hadis-i şerifte, (Bid’at ehlinin duası ve ibadetleri kabul olmaz) buyuruldu. (İbni Mace)

3- Uyanık kalble ve kabul edileceğine inanarak dua etmelidir.
    Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
    (Allahü teâlâya, kabul edileceğine tam inanarak dua ediniz! Biliniz ki, Allahü teâlâ gafil bir kalb ile yapılan duayı kabul etmez.) [Şir’a]

4- Dualarım niçin kabul olmuyor dememelidir.
    Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
    (Allahü teâlâ, duanızı kabul eder. Dua ettim, hâlâ duam kabul olmadı diye acele etmeyiniz! Allah’tan çok isteyiniz! Çünkü kerem sahibinden istiyorsunuz.) [Buhari]

0|0
    0|0
    • 5- Bela gelmeden önce çok dua etmelidir.
      Hadis-i şerif:
      (Sıkıntılı iken duasının kabul edilmesini isteyen, refah zamanında çok dua etsin!) [Tirmizi]

6- Duaya hamd ve salevatla başlamalıdır.
      Hadis-i şerif:
      (Ey namaz kılan, acele ettin. Namaz kıldıktan sonra dua ederken önce Allahü teâlâya layık olduğu şekilde hamd et, sonra bana salevat getir, sonra dua et!) [Tirmizi]

7- Yalvararak dua etmelidir.
      Hadis-i şerifte: (Gafil olan kalb ile yapılan dua makbul değildir.) buyuruldu [Tirmizi]

8- Sebeplere yapışmadan istemek kuru bir temennidir.
      Hadis-i şerifte:
      (Çalışmadan dua eden, silahsız harbe giden gibidir.) [Deylemi]

9- Günah işlemeyen dil ile dua etmelidir.
      (Allahü teâlâya günah işlemeyen dil ile dua edin) buyurdu. Böyle bir dilin nasıl bulunacağı sual edilince, (Birbirinize dua edin! Çünkü ne sen onun, ne de o senin dilinle günah işlemiştir) buyurdu.

10- İsm-i a’zam ve esma-i hüsna ile dua etmelidir.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 12

• Nihat Hatipoğlu mode on: Sevdiğime kavuşmak için dua ediyorum, o da kendi sevdiğine kavuşmak için dua ediyor. Kimin duası kabul olur?

0|0
    0|0
  • Dualar da yetmez bazen...

0|0
    0|0
  • ne başkasına uy nede baskasından ıste sadece in gönlünün derinliklerine ac ellerını ve allahtan iste gönülden iste yeterki

0|0
    0|0
  • Duanın kabul olan zamanlar var o zamanlar içerisinde dua et
    Bide duası hiç rededilmeyen kişiler var onlardan dua iste senin için dua etsinler

0|0
    0|0
  • Haramlardan uzak dur

özellikle haram yeme duanın kabullüğü için şartlar vardır.. biri bu önemli yani

0|0
    0|0
  • Duanın kabul olmamasının sebebı mânevî bı sıkıntı olabilir bıde dua ettın gerısı Allah a kalmış ne zaman Olcak kım bılır

0|0
    0|0
  • Öyle bir şey yok

0|0
    0|0
  • kalbinden et dua hayırlıysa muhakkak kabul olur

0|0
    0|0
  • Duayı içten yaparsan kabul olur

0|0
    0|0
    • içten yapıyorum ne zaman kabul olucak

• Duayı Allahım benim için hayırlısını ver diye et gerisini merak etme

• Namaz kiliyormusun 5 vakit? Çünki namaz kilmayanin dualari kabul olunmaz

0|0
    0|0
    • namaz kılıyorum ama duam ne zaman kabul olacak üzülüyorum

• yasin okudum çok okudum

• Niyetini yanliş yapiyorsun demekki. Okurken niyetin mevlanin rizasini kazanmak olacak. İşin hallolsun diye niyet etmeyeceksin. Mevla zaten biliyor senin derdini.

• içinden gelerek ettıgın her dua etkılıdır

0|0
    0|0
  • Duan kabul olsun diye dua... Bu ülkenin sonu iyi değil...

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 6

• mektebun.wordpress.com/.../ bu sitede var bildiğim bir kaç tane daha vardi ama kitapta kaldi evimde olmadgm için de bilmyrm sabah namazından sonra yüz kez okunan bir dua var çok etkili ama unuttum benim dileğim kabul olmadi hayirli değilmiş allahim dileğini kabul etsin

0|0
    0|0
  • Dua etmeden önce güzel bir tövbe et. Sonra euzu besmeleni cek önce haline şükret, hamd et sonrada istekler. Duanin basinda ortasinda ve sonunda salavat getirmeyi unutma.

0|0
    0|0
    • Bu arada Cuma gecesi ve günü edilen dua redd olunmaz (persembe aksam namazindan sonra cuma gecesi oluyo ). Oruclunun iftarini etmeden hemen önce ettigi dua da redd olunmaz.:) ve secdede iken dileklerini icinden gecir (bu dedigim sünneti kilarken yapilir, farznamazlarda degil.

Allah acil sifalar versin.

• Sen ellerini Canim Allaha acmaktan vazgecme ve birakma o oyle bir Yaradan ki herseyi gorur ve bilir...

0|0
    0|0
  • 313 ayetel kürsi

0|0
    0|0
  • içten dua et

0|0
    0|0
    • içten dua ediyorumm acım var çekiyorum

• çok içten edilen dualar kabul olur merak etme ama zamanı var demekki sabret

• kızım evlenecem evlenmeme engel bu hastalıgım istemiyorum diye geçiştiriyorum ama evlenmeyi istiyorum ama hastayım
      yaşım geçiyo r 29 yaşındayım
      bu hastalık geçse evlenmek içten istiyorum diyicem

• Yunus duası var onu okumalısın.

0|0
    0|0
    • onu okudum olmadı çok okudum

Yükleniyor...