Baglamada notaların kara düzen kulaktan çalma?

Baglamada notaların hece karşılıgı degeri var mı kısa sap çalıyorum yavaş yavaş kara düzene kulaktan çalmaya başlamayı düşünüyorum ne yapmalıyım kendim öğreniyorum müzik kulagım az var.

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Bol bol dinlemeniz lazim. Kara düzen biraz daha zordur parmak egzersizleri gerektiriyor.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 1

• Kesinlikle bir kursa gitmeni öneririm. Çünkü kendi başına öğrenme işi hem çok zor hemde çok riskli. Riskin sebebi ise kendi başına öğrenmeye çalıştığında muhtemelen yanlış teknikle çalışacaksin tabiatıyla ilerleyen dönemede bu yanlış teknikler senin çalışını zorlaştıracak ve doğru tekniği öğrenmen daha zor olacak. Eğer imkanın varsa kursa git. Yoksa da internetten videolarla birşeyler yapabilirsin

1|1
    0|0
    • imkan olmadıgından zaten internette solfej videoları izliyorum egzersizler felan yapıyorum öyle ogrenmeye çalışıyorum bu kısa sapta kulaktan çalmayı çok istiyorum

• Kulaktan çalma işi nota aralıklarını tam olmasa bile incelik kalınlık olayını çözme durumudur. Bu da zamanla olacak birşey. Bir nevi tecrübe diyebiliriz. Sen çaldıkça bu yönün gelişecek.

• teşekürler :)

Yükleniyor...