Türkiye Eurovision'a katılmalı mı? Kimle katılmalı?

Türkiye uzun zamandır Eurovision'a katılmıyor. Ve trt bunun gerekçesinin haksızlık yapılması ve herkesin komşularına oy vermesi olduğunu söylüyor. Bence artık katılmalıyız hem ülkemizde o kadar iyi ses var , hem ülkemizin insanlarının artık bir yerde aynı şey için destek vermesi gerekiyor. Bence bu milli birliği güçlendirir. Sizce katılmalı mıyız? Eğer katılalım diyorsanız kimle katılmalıyız?

Güncellemeler:
Ben de bir çoğu gibi Tarkan ın katılması taraftarıyım.

0|0
24|60

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle katılması uygun değil. İster homofobik deyin ister anti hümanist. Eurovision artık inanılacak bir şarkı yarışması değil. "Kendimi kadın hissediyorum" diyerek travesti olup ardından sakallarını kesmeden "travestiyim" reklamıyla çoğu eşcinsel olan eurovision fanlarından oy toplayan yarışmacıyı tanıdıktan sonra bu kez de İngilizler bir transeksüel gönderiyor ve şarkı yarışmasında (?) şarkısı henüz belli olmadan bir fan kitlesi yaratmış durumda. Muhteşem şarkılar varken sakallı teyzamcaların birinci olduğu yarışmaya neden katılalım ki?

2|2
    0|2
    • Farklı bir bakış açısı.

• teyzamca olayına çok güldüm yaa :D cevap verecektim ama bu cevap tam olarak katılınası olmuş.

• gerçekler.. ;D

Erkekler Ne Diyor 59

• ya katılmasak da olur da katılacaksak da o kadar aşırı para harcanmasına gerek yok devlet gereğinden fazla para harcıyor buna sonra eee oylar adaletli değil ulan milletin ağzına bal çalma amaçlı siyasi sebeplerle ülkelere birincilik verildiğini yeni mi anladınız sadece ortamdan kopmamak için kuzey kore gibi olmamak için gidilmeli ama dediğim gibi gereğinden fazla da büyütülmemeli;)

0|0
    0|0
  • eurovizion vizyonunu kaybetti bence artık lüzumsuz yani eurovision un gerçek dönemi 80 ler bilemedin 90 lardır ve öncesi tabi ondan sonrası tırışka zaten artık mtv müzik ödülleri gibi avrupa da daha prestijli yarışmalar var asıl oralarda kazanılan başarılarla iyi reklam yaparız eurovision ne kimse izlemiyor batı da zaten

0|0
    0|0
  • Uzun zamandır değil 1 sene oldu katılmayalı can bonomo vakası atlatmış ülkeyiz katılan kişi hande yener olmalı katılınacaksa marjinal biri zaten iyi olabilir onun dışında murat boz ya da sıla da gidebilir ama bizim mal müdürleri kesin sinan akçılı gönderirler adam atçıl ya :/

0|0
    0|0
  • Salla gitsin yahı... Anlayamıyordunız sanırım. Türklerin avrupada dostu yoktur...

0|0
    0|0
    • Buna rağmen başarılı olmak gerekir

• Ağzımızla kuş tutsak hiç bir şansımız yok. Sevtap'ın birinci olması tamamen oylama sisteminde avrupalıların fark etmedikleri bir hatadan kaynaklandı. ;-)

• Katılmayalım. Bence tüm dünyaya NASIL ÇİRKİN ŞARKI SÖYLENİR VE REZİL OLUNUR'u öğrettik.

0|0
    0|0
    • İyi olanlar da vardı şimdi.

• Yahu ben de diyorum ki şarkı seçimi hep yanlış. Kendi kriterlerimizi değil Eurovisioın'un kriterleri önemli burada. Sen begendin ama Bonomo'nun şarkısı 1 kuruş etmezdi. Zaten cevabını da orada oylar verdi.

• Eurovision kriterlerine uygun şarkılar ve şarkıcılar da var ülkede şu ana kadar çok kotu olmasakta çok iyi de değildik tamam ama hiç bir zaman rezil olduğumuzu veya sanatçılarımızın çirkin şarkı söylediğini düşünmüyorum.

• hadise gibi birinigonderip sonra niye 4. olduk diye aglayacaklarina, komsularinin oylarini toplayacak adam gondersinler.
    kusura bakmasin kimse ama dum tek tek gibi zirva bir sarkiyi fairytale gibi bir parcaya ben bile degismem.
    isterse hadise bana dava acsin ama sarki kotu idi.

0|0
    0|0
  • eurovision'a çok fazla önem veriyoruz ülke olarak. bazı ülkeler şaka gibi insanlar gönderiyor. bizim kadar önemsemiyorlar çünkü.

0|0
    0|0
  • Bence katilmamaliyiz avrupa bizi istemiyor yeter artık arkalarından kostugumuz. Hem bilginize türkiye arık asya nin şarkı yarışmasına katilacak

0|0
    0|0
  • Emre Aydın

0|0
    0|0
  • Eurovision eskiden güzeldi. bence artık katılmasa da olur.

0|0
    0|0
  • Tamamen hangi ülkenin insanı hangi ülkeyi seviyor amacıyla yapılmış bir yarışma..

0|1
    0|0
    • Bizimde birinciliğimiz var sonuçta. s o zaman çk mu seviliyodk yani

• Eurovision eski viziyonunu yakalamalı bnce. s Azerbaycan şu anki haline göre bir çoğndan iyi

• Evet diğer ülkeler fazla önem vermiyor buna..

• Uzun zamandır değil geçen sene katılmadı bu senede katılmazsa 2 olcak ama bence katılalım eğlenceli oluyor :D

0|0
    0|0
  • Tarkan gitse ilk 5

0|0
    0|0
  • katilmali artik. yarisma guzel onemli olmasa bile uluslararasi organizasyonlardan ellerimizi cekmemeliyiz. katilsak da milli dava olmamali amator muzisyenler gondermeliyiz. %99 u oyle yapior yarismacilarin.

0|0
    0|0
  • Katılmasın Tarkan katılsın.

0|0
    0|0
  • serdar ortaç diyorum o kadar çilesini çektik az avrupalı çeksin çilemizi avrupa birliğine bile alırlar asdfg

0|0
    0|0
  • Boş işler katılmayalım

0|0
    0|0
  • Katilmamali sartlar duzeltilmeli turkiye daha once cok daha guclu guzel seslerle katilmis ama alamamis sebnem pakerde gizel bo ornek

0|0
    0|0
  • evet, model - fatma

0|0
    0|0
  • Mahmut Tuncer katılsın
    Tüm Avrupa halay çeksin adfshsh

0|0
    0|0
  • gereksiz bence

0|0
    0|0
  • Haksız bir yarışmaya katılmamalıyız, tarkana yazık.

0|0
    0|0
  • eurovisionu 13 yıldır kesintisiz takip ediyorum kiminle katılırsak katılalım birinci olamayız.

0|0
    0|0
  • katılsın bence.

0|0
    0|0
  • Katilmamali

0|1
    0|0
  • katılmamak en iyisi bu şarkı yarışması değil siyaset yarışması hiç bir şekilde faydası yok zaten çoğu ülke önem vermiyor bu yarışmaya

0|0
    0|0
  • tarkan katilmaz sebebi, kazanamazsa popilaritesini yitirir,
    o bunu biliyor o riske girmez.

0|0
    0|0
  • Ankarali ibocan ve dans grubu olarakta sari tutku kara ceylan gatilsin abi masayada viski degil raki acsin gavurlar eyy cekkmesseee aha neyim :)

0|0
    0|0
  • Katılım olsun ama düzgün bir sanatçı çıkarsınlar

0|0
    0|0
  • Türkıyede gercekten cok hos sese sahıt ınsanlarımız var

güzellıgıyle degılde sesıyle ön plana cıkan bırısı katılsın yoksa katılıpda bızı hıc rezıl etmesınler

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 24

• sakallarını kesmeden katılan o ınsanda ses yoktu ve sırf medenı cesaret dıye onu secmlerı haksızlık oldu. boyle haksızlık dolu bır yarısmaya sanatcılarımızı gondermemıze gerek yok. derece yapamadıklarında basarısızmıs gıbı algı olusuyor. boyle uzaktn ızlememız daha guzel bence

0|1
    0|0
  • Bence katilmayalim aptal aptal sarkilarla katiliyoruz rimi rimi rey gibi igrenc sarkilargirersek tabi birinci olamayiz

0|0
    0|0
    • İyi bir şarkıyla katılabiliriz o. o

• Azerbeycan bak onlar bestelerini en iyi bestelerle yapip ole derece aliyolar bizde busuru guzel beztekarlarimız varken aptal parcalarla kendimizi rezil ediyoruz yalan mi sen ce hangi sarkimiz birinci gelebilirki bole guzel guclu seslerimiz ciksa guzel beste olsa bak nasil bitinci oluyoruz

• @od101 eic verdiğin arkadaş bir anlamda haklı ama kendisine katılmadığım noktalar da var. biz o yarışmaya giderken amaç kazanmak mı? derece almak mı veya? böyle olmaması gerek bana göre. birinci planda oraya başarılı bir sanatçı gönderip ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini sağlamak gelmeli. bu tür platformları ülkemizi daha iyi tanıtmak diğer ülkeler üzerinde olumlu etkiler bırakmak müziğimizi ve kültürümüzü tanıtmak kendimizi sevdirmek gelmeli bana göre. yani haksızlık yapılacak dahi olsa katılmamız gerekir diye düşünüyorum bu tür yarışmalara.

0|0
    0|0
    • Bnde katılmamız gerektiğini düşünüyorum eic verdiğim arkadaşın bakış açısı farklı bnmde katılmadığım yerler var :)

• Katılınmalı. Türkiye artık küçük çocuk gibi trip atmayı bırakmalı bence. Ama ülkede o kadar muhteşem ses varken hadise hande yener gibi bilgisayar sanatçıları, absürd absürd şarkıları olan insanlar yerine ( bunlar sanatçı bile değil, benim sesim daha güzel.) gerçek sanatçılarla katılmalıdır. Bir sürü gerçek müzik yapan genç sanatçımız da yetiişiyor ama kimse farkında değil. Biraz ilgilenilmeli bu konuyla bence. Yoksa Tarkan mega star olur çıkar ülkede. Ve şu konuya değinmeliyim ki;artık İngilizce şarkılar yerine artık mutlak suretle Türkçe bir şarkıyla katılınmları ve her notasında Türk müziğinin en nadide parçaları işlenmeli. Bunu Türk sanat müziği olarak düşünmeyelim, Türkiye'de çok fazla yetenekli adam var ama bu iş için seçimler sürekli yanlış oluyor. Bizim zengin bir dilimiz varken ortak dil İngilizce diye sürekli İngilizce parçalar sunmak doğru değil bana göre. Bu biraz özenmek oluyor.

0|0
    0|0
    • Türkçe şarkıyla başarılı olacağımızı sanmam eskiden denenmiş bişey ki gerçekten iyi şarkılardı ama kötü sonuçlar getirdi. Bu arada Tarkan bence megastarlığının hakkını veren bir sese sahip

• Sanatçılıkta tek önemli olan kısım ses değil. Adamın sesine bir şey söylemeye hakkım yok yiğiti öldür hakkını yeme ama şarkıları? Gerçekten hoş değiller. Bir Firuze şarkısını seviyorum o da zaten uyarlama. Demek istediğim alelade seçilmiş şarkılar olmamalı. Gerçekten bu iş için emek verilmeli

• Son zamanlardaki şarkıların hepsi duygusuzca saçma sapan yazıldığından oluyo bu Tarkanın da böyle bir kaç şarkısı oldu ama bnce adam Türkiyedeki en değerli sanatçılardan ve dunyayada kendini kanıtlamış biz bir tane sanatçı çıkardık sonra onun üstüne bir şeyler koyamadk Türkiye'nin sorunu bu bir kişi çok iyi oluyo ondan sonra bitio kimseye şans verilmiyor bnce sorn Tarkan da değil Türk müzik sektörünün başındakilerde

• hem şikayet ediyorlar hem de her yıl 3 puan aynı ülkelere gider türkiyeden
    sıralama bile değişmez
    12 puan azerbaycan
    10 bosna hersek
    8 arnavutluk

0|0
    0|0
  • Birsen tezer olabilir ama oylamalar adil olmayıp komşu torpiliyle olduğu için sistemi düzeltip çok güçlü sesler yaratarak girmeliyiz gireceksek. Aksi takdirde tıpış tıpış geri döneriz.

0|0
    0|0
  • Ben katılsam iyiydi

0|0
    0|0
  • Katılmalı

0|0
    0|0
  • Irem Derici
    Ece Seckin

0|0
    0|0
  • Bence katılmalıyız ama cok unlu olanlar kaybederlerse dusecekler diye katilmak istemiyolar ama mutlaka katilmak isteyen birileri vardik bence kesinlikle katilmaliyiz.

0|0
    0|0
  • Katılmalıyız bence ama benliğimizi kaybetmeden

0|0
    0|0
    • İyi bir şarkıyla her türlü alabilecek sanatçılarımız var

• Türkiyeyi bilmemde FRANSADAN İNDİLA KATILMALI <3

0|0
    0|0
  • Katilsak cok iyi olur..

0|0
    0|0
  • Berkay şahin katılmalı

0|0
    0|0
  • Haykoyu gönderelim gözünü korkutur onların :D

0|0
    0|0
  • Katilmali cem Adrian katilsa II olur :)

0|0
    0|0
  • . ben

0|0
    0|0
  • Topluca izlediğimiz heyecan dolu bir yarışmaydı eurovision. Katılmamamıza üzülüyorum.

0|0
    0|0
  • Her yıl çıkıp çıkıp rezil oluyorlar yeter çıkmasın artık 😒

0|0
    0|0
  • Manga harikaydı. Onun dışında tarkan Türkiyeyi dünyada en iyi temsil eden o diyebiliriz

0|0
    0|0
  • Tarkanla katılırsak sallarız yarışmayı

0|0
    0|0
  • Banane kim ne yap

0|0
    0|0
  • Izlemesi zevkli oluyordu ya. Ne kadar yalan da olsa. Neyse asyavision turkvision falan izleriz bizde. O korler ve sagirlar birbirini agirlasin dursun. d

0|0
    0|0
  • Atiye katılmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...