Nostaljiyi sever misiniz? Ne kadar?

Nostalji aşıkları hepiniz, soruya bekleniyorsunuz!

Hiç evde bir sandık bulduğunuz oldu mu? İçini açıyorsunuz, yüzlerce eski sarı kağıtlı mektup çıkıyor içinden.

Bir gününüzü buna ayırıp tüm mektupları okuyorsunuz. Daha sonra dayınızın lisedeki sevgilisine yazdıklarını okuyup duygulanıyorsunuz.

"Ulan keşke bi' 30 yıl önce yaşasaydım" diyorsunuz, mektup okumak tam terapi niteliğinde.

Daha sonra kimden gelip kime gittiğini bilmediğiniz bir mektup buluyorsunuz. Sarışın bukle saçları omuzlarına inen uzun ince bir kadın resmi var içinde. Fötr şapka takmış masmavi gözleri ışıldıyor. İçinden bir mektup çıkıyor askerdeki sevdiceğine yazmış olduğu bir mektup. Hazine bulmuş gibi sevinip bir de onu okuyorsunuz.

Mektup okuma faslından sonra mahalledeki yaşlı teyzeyle sohbet ediyorsunuz. "Ben gençken..." diye söze başlıyor teyze. İmrenerek dinliyorsunuz. Arada da düşünüyorsunuz " Acaba ben de yaşlandığımda bu kadın gibi entelektüel olabilecek miyim?" diye. Anlattıkça anlatıyor, gezdiği ülkeleri, eski aşklarını..

görmüş geçirmiş belli.

Bazen de kütüphanelerde, sahaflarda kitap karıştırırken bir not bulursunuz.

Dün bulduğum , bir kitaba iliştirilmiş notu aktarıyorum hemen.

"Yıl 1999
. eskimo: tanrı ve günahlarından haberim olmasaydı, cehenneme gidecek miydim?
keşiş: hayır.
eskimo: o halde neden söyledin?"

Nostaljiyi sever misiniz? Ne kadar?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bir varmış. bir yokmuş tadında başlayan bir hayat, iki dudağın arasından çıkacak sözler ya da en saf duyguyu özünde yani yüreğinde saklamış bir bedenin kağıda döktüğü kelimeler... Zaman kavramanın eskitemediği duyguların yansımalarını günümüzde bulduğumuz da hangimiz derinden bir ''off offff'' çekmiyoruz ki? Tozlu rutubetli bir ortamda eskilerden bir resim, bir yazı ya da bir taş plak bulduğunda içimizde ki heyecan bedenimizi titretmiyor mu her zaman? Gözlerimizi boşluğa kapatıp zihnimizin zamanın içinde yolculuk yapmasına izin verdiğimiz de o duyguları yaşamak için dönmüyoruz fi tarhine?

Onca yaşanmışlıklar arasında bir rol veriyoruz kendimize, bazen aşık bir adam, yazar/şair oluveriyoruz bazen de büyüleyici prensini bekleyen bir kadın, duyguları dile getiren bir name ustası oluveriyoruz. Yeniden ve yine gerçek zaman da bulamadıklarımız için arayışlarımızı içimizde ki bu saf yolculuklarda sürdürüyoruz hep. Unutuyoruz o süreçte tüm acılarımızı ve kederlerimizi bugünden düne yolculuğumuz da bir süre mutlu olabilmek için, bazen aşık, bazen bir yaren olabilmek için.

En ince detayına kadar yaşamak, her duyguyu tekrar tekrar yaşatmak iliklerimize kadar işleyen bir tat bırakır ki bir daha yeniden yaşamanın mucizesini fark edelim diye. Fark edelim ki yaşadığımız anın bir amacı olsun bize bırakılan bu izleri gelecekte bu hikayelerin kahramanı olarak biz yansıtalım istiyoruz.

Yavaş yavaş yolculuğumuzdan dönerken bir nefeste çekiyoruz bütün tozu ki içimizden gitmesin bu heyecan bu AŞK ! Gitmesin ki unutmayayım.. Unutursam yaşayamaz anılar anlayamaz kimse saf sevgiyi... İyidir tadın da Nostalji...

2|1
    0|0
    • Seni en iyi cevap secmem için 24 saat beklemen lazim biliyorum yoktu böyle bir amacin zaten gonullerin en iyisisin sen.

Iyidir tadinda nostalji , sana göre böyle. Bana göre nostalji aşk

• Teşekkür ediyorum...

• Helal la sana üşenmeden yazmıssın +1 kral okumadm

Erkekler Ne Diyor 7

• işte bu sitede aradığım bu tarz seyler, paylaşımını çok sevdim, cevap vercek olursamda nostaljik hikayeler müzikler resimler hep bir duygulandırmıştır beni , hyalini kurarım o yıllarda yaşamanın, sevmenin , daha ileriye de giderim bazen derim ben binli yıllarda doğmalıydım.

1|0
    0|0
  • 30 yıldiilde 90ların sonu 2000lerin başları benim zamanım ve o dönemde amerikda yaşamak isterdim

1|0
    0|0
  • tam olarak ben bunu hazırlıyorum. 1956dan 1982 yılına kadar ve 1990 1999 arası türk pop müziği arşivi yaptım tam 6000 parçalık daha da eklenecek

0|0
    0|0
  • Sımdı buraya cocukken yazdıgım sıırlerımı paylaşmak ısterdım klavyem bozuk baska zaman umarım

Nostalji, bir tutam olmalı herkesde

0|0
    0|0
  • ben de bır tane var ıcınde cep saatı buldum ve hala da calısıyor

0|0
    0|0
  • evet nostalji güzel

0|0
    0|0
  • Nostaljı cok severım sanırım eskı kafalıyım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok değil yaklaşık 10 dakika evvel. Kahvemi yudumlarken aynı düşüncelere daldım. Kesinlikle bu devrin kızı değilim ben. 30-40 öncesi anlatıyor tüm hissetmek istediklerimi. Keşke sorulmuş bir soru olsaydı. " Ne zaman gelmek istiyorsun dünyaya? "

1|0
    0|0
  • Yaaa ne güzel anlatmışsın, bayıldım. İnsan sevmese bile sevesi gelir zaten okuduktan sonra

0|0
    0|0
  • Nostaljiyi severim ama dozunda yani

0|0
    0|0
    • her şey dozunda iyidir zaten. Nostaljiyi abartırsak gelecekten, şimdiden koparız iyi böyle.

• Nostaljiyi gerçekten çok ama çok severim. Bana hep huzur vermiştir. Eskileri araştırdıkça yeni dünyadan nefret eder gibi oluyorum. Nostalji yaşam tarzıdır benim için

0|0
    0|0
Yükleniyor...