Düğün nişan kına çok sıkıcı değil mi?

Bence öyle hatta saçma biraz
Bide 40gün40gece düğün yapanlar varmış:D
Ben sadece süsülenme kısmını seviyorum:)))

@amyleeches
@afroditt_
@red_hat

@fuocotutco

Sizde gelin size kısmet bulak:D

Güncellemeler:
Sende gel ya
@tefix
@Tefix53

0|0
2441

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 40

• Şahsen bende kına gecesi, düğün işlerini istemiyorum.

İleride olurda evlenecek olursam eşim olacak insan ile bu konuşmayı mutlaka yapacağım. Yakın dostlar ve yakın akrabaların bulunduğu bir eğlence düzenlenir. Nikah kıyılır, davetliler alkole ve muhabbete dalar salonda. Sonrasında ise evli evine, köylü köyüne.
    Hoşlanmıyorum öyle kına gecesinden, düğünden.

Hatta kendi aramızda bir eğlence gibi yapılır belkide.
    Zeybek / harmandalı oynanır, oyun havası oynanır, yetmedi birde halay çekilir. Herkesin gönlü olsun ama ufak bir eğlence olsun salonda.

Öyle kına gecesi, düğün benzeri şeyler hoşuma gitmiyor. Benim için ne o masrafa nede o sıkıntıya, telaşa girmeye gerek var.

Ufak bir yerde, ufak bir eğlence tarzında olur yani.

Ha eşim isterse, illede düğün istiyorum, kına gecesi istiyorum derse boynum kıldan ince. Hayatında bir defa evlenecek kadın, canı sağolsun hatunumun. :D
    Tabi benim ailem falan zaten kesinlikle istemez bunu. İllede kına gecesi olur, düğün olur, adettendir derler. (:

http://i.hizliresim.com/jY7l6g.jpg

0|0
    0|0
    • Hatta nikah kıyılsın en güzeli. Sonrasında eğlence olmadan insanlar alkollerini alsın, tebrik etsin gitsin evlerine. Erkek kısmı yakın dostlarını toplasın damatlıkla, herkes takım elbiseyle atlasınlar bir bardan içeriye. Kız kısmıda gitsin evine muhabbete dalsın. En güzeli. :D
      Gece ise evde zaten buluşuruz. :D

• Bizimkilerde hep eş dost

• En güzeli. Mantıklı düşündüğünde hayat şartları pahalılaştı artık. Ufacık bir salona, en kötü pastaya ve kolaya dahi en kötü salon 15 bin TL den açıyor ağzını. Daha bunun kınası var, gelinliği var, damatlığı var, var oğlu var.
      Yalnızca masraf açısından bakmıyorum olaya. Düğün, kına gecesi benide sıkıyor, insanlarıda sıkıyor. Adettendir diye yapılıyor çoğunlukla.
      Bende pek hoşlanmıyorum.
      Ufak bir salon tutarım, hatta bazı otellerin böyle salonları oluyor orayı tutarım. Gerekiyorsa havuzbaşı tutarım, yeşillik alan tutarım. Basarım parayı hiç sorun değil elimde olursa.
      Ama kına gecesi, düğün olmasın. Ufak bir eğlence olsun, insanlar sohbet etsin, isteyenler dans etsin, oyun oynasın, alkolünü alsın. Sonra masa masa gezelim, herkesle muhabbet edelim, sonra çekilelim evimize.
      Sonrasında erkekler dışarıda devam etsin geceye, kadınlar evde. :D
      Ben eve gittiğimde kafam rahat gideyim, o evde olduğunda heyecanla, kafası rahat beklesin beni. Benim görüşüm bu tabi. Eşim istersede el mahkum.

• takı merasımı ve kızın hayalı adına nıkah salonunda sade bır toren sonrasında cok yakın cevre ıle (30 kişi cıvarı) kapalı bır mekanda veya mevsım yazsa acık alnda vur patlasın cal oynasın tazrsı bır eglence.. halaysa halay oyun havasıysa oyun havası muhabbetse muhabbet.. sabaha kadar hemde...

0|0
    0|0
  • Aynen O Düşüncedeyim Hafız . O Kadar Masraf.. O Kadar Adam Gelecek Yurt İçinden Yurt Dısından Onların Konaklaması.. Ufak Bir Nikah bir De Arkadaşlar Arası bir Eğlence. 1+1 Ev Ohh Misss Yeter Da Ne Gerek Var O Kadar Abartıya :)) Ben Böyle Düşünüyorum Şahsen :)

0|0
    0|0
  • En iyisi mevlut yapmam otnamayida bilmem zaten

0|1
    0|0
  • Evlenme ve boşanma eziyet olmamalı.

0|1
    0|0
  • Bu dedikleriniz saçınızı örten bez parçası ile doğru orantılı değil ama.. Bunlar beni ilgilendirmez tabi ben görüşümü paylaşmak istedim düğünler ya da nişanlar evliliği duyurmak amacı ile yapılırlar. Abartmalar dışından normal.. Evliliği saçma bulduğunuzu anlamadım, bilakis evlilik için yapılan bu davranışları saçma bulduğunuzu savunuyorum...

0|0
    0|0
  • l*n annem benle kardeşimi döve döve götürüyodu düğün salonlarına. en kötü kuru pasta ve plastik bardakta kola hatrına bile olsa o derdi 10 yaşıma kadar çektim sonra 14 senedir kendi düğünüm hariç tövbe ettim :DDD

0|0
    0|0
  • Hiç giremiyorum öyle ortamlara.

0|0
    0|0
  • Pasta kısmı guzel sadece

0|0
    0|0
  • aynn bence hepsini bir paket halinde bir restoranı kapatarak bir gecede halledip vınn balayına bolu abant :)

0|0
    0|0
  • bence sade bir nikah arkasından balayı harika olur. o kadar masraf yerine o parayı daha faydalı şeylere harcamak daha mantıklı. stressi de cabası. millet oynıcak die bu kadar tantanaya ne gerek war

0|0
    0|0
  • İlerde - ki olursa - kendi düğünüme bile katılmamayı planlıyorum..

0|0
    0|0
  • Haklısın imam nikahindan sonra gerdek gecesine geçilmeli :D

0|0
    0|0
  • Düğün nişan kına çok sıkıcı değil..

0|0
    0|0
  • Bana da abartı geliyor ama geleneklerimize sahip çıkmalıyız. gavurlar hala kiliseden başka yerde düğün yapmazken biz yurtdışında düğün yapma peşindeyiz.

0|0
    0|0
  • Haklısın, evlenince sadece nikah düşünüyorum. Gerisi külfet.

0|0
    0|0
  • Evet direk seks yapılmalı.

0|0
    0|0
  • Çok yakınım değilse gitmem

0|0
    0|0
  • kafan kapalı süslenme kısmını seviyorum demişsin. olm siz o kafalarınızı erkeklere çekici gelmesin saç tahrik etmesin diye kapatmıyo muydunuz?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 24

Yükleniyor...