Türkçe Rap müzik hakkında düşünceleriniz nelerdir?

İnsanlar neden bu kadar önyargılı bu müzik hakkında?

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Önyargılı oluşlarının sebebi, bizim ülkemizde Rap müziğin kalitesi düşük.
    Sürekli öfke, arabesk, pesimistlik barındırıyor sanatçılar sözlerinde.
    Bir de Arsız Bela, Asi Styla gibi insanlar türeyince tamamen uzaklaşıp Sagopa-Ceza dinleyenler için de aynı muameleyi yapıyorlar 'bazıları'.

Ama Rap'i en farklı kılan, bambaşkalaştıran kişi Yunus Özyavuz'dur. Adamın saçmalama lüksü yok lugatında. Dine yönelik yaptığı çalışmalarından sonra hayran kitlesinde kopmalar olduğunu düşünüyorum.
    Ama bu insanın bitmek tükenmek bilmeyen her parçası, cümleleri anlatılmayacak kadat derin mana içeriyor bana göre.
    Ceza'nın yaptığı Rap ise Avrupa Rap'leri gibi ve objektif olacaksam olması gerektiği gibi.

Ama Türkçe Rap deyince akıllara saçları 1 kutu jöleli, dar gömleğin altına yere sıfır pantolon giyen, annesine aşkını şikayet eden dandik insanlar geliyor.

0|0
    0|0
    • Ben silahsız kuvvetle başladım oradan bir ses dikkatimi çekti ve sagopa kajmeri keşfettim. Hala dinliyorum. Ben deistim her ne kadar tasavvufa yakın olsada bazı şarkıları hala ilk günkü heyecanla her şarkısını dinlerim. Kimse onun kadar derinden yazamaz. Sorarsan cezada dinliyorum. Fanboy değilim.

• E hemfikiriz o vakit.

• Saian-Sancak-Sehabe falanda dinlemiyorsan dinle.

Kızlar Ne Diyor 5

• Sagopa ve şanışer candır can

2|0
    0|0
  • Sagopa diyorum Türkce rap diyince. Hayati özetleyen adam diyorum

0|0
    0|0
    • Türkçe rapte kalemi en kuvvetli mc bana göre. Ama ruh halime göre contra-ais ezhel-sancak dinlerim. Yani fanboyluk yapıldığı sürece gelişmez bu müzik

• O bambaşka bir dünya. Ne zaman daralsam bunalsam hemen bir iki doz sago yerine getirir aklımı

• Kesinlikle sesi bile ilac bana her hatamdan bahsetmis her dogru yolu anlatmis bana

• Keske daha fazla desteklense. Türkce rap gercekten başarılı. (Arsiz bela felan türkçe rap e saymiyoruz)
    Daha fszla desteklense. Büyük sarkicilarla düet yapilsa aslında çok iyi olur

0|0
    0|0
    • Ama işte o kadar fanboyluk varki bir popçuyla feat atıldığında hemen karalama kapmanyası yapılıyor. Bu şekilde geliştiremezsin bu kültürü. Destek olacaksın.

• Gizli kalmış ya da hakettiği değeri görememiş bir çok mc var piyasada.

• Kasinlikle öyle katiliyorum. Rapciyim diyip 'sevdiğim kiz gelin oluyor' cular bir piyasadan çekilse. Daha kolay olcak ama #direntürkcerap :☺

• Türkçe, rap yapmaya uygun bir dil değil bu kadarını söyleleyim...

0|0
    0|0
    • Aslında rap sadece yee-yoo değil. Türkçe rapte bu yok o yüzden bu kültüre yeni geçiş yapanlara saçma geliyor.

• Hayır, Türkçe sondan eklemeli bir dil, tam olarak uygun değil kafiye ve uyuma... Dahası rap'i küfür etmek sanan zihniyet çok fazla bu yüzden de uygun değil bize...

• Onlarda abd özentisi mcler. Gayet Kafiyeli yazan mclerde var.

• İnsanlar işte ne bekliyorsun ki. Rap muzik ifadelerin en iyi anlatıldıgı bir muzik turudur bence

0|0
    0|0
    • En azından sahte sözler ve yaşanmamış hikayeler yok. Doğallık ve içtenlik var.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ne den biliyomusun hacı söyle söyleyim önüne gelen rapçi oldu anasını satıyım bu iş yetenek işi rap bir sanattır sanatıda haliyle sanatçı yapar. önüne gelen rapçi olunca 2010 dan sonra bu müziğin kalitesi düştü üstüne bide arsız bela gibi döl israfalrı çıktı arabesk rap gibi kekoların çıkardığı bir müzik türü anırmak ne zamandan beri sanat oldu anasını satıyım öğle bişeyler olsaydı eşşekler bir nuamralı bestekar olurdu. ha ben 11 senedir dinliyorum bu müziği yapılan partilere katılıyorum yaş 19 elim ayağım tuttuğu sürece de katılmaya devam edicem önemli olan doğru adamları keşvedip dinlemek yoksa adı rapçi olan sahtekarlar çok var piyasada olay vaziyet bu

0|0
    0|0
    • 10 liraya mic alıp seni sevdim kahpee sen beni aldattın diye anıranlarla bu işe hayatını adayanların karıştırması ve bilinçli dinleyicileri karalamaları saçma zaten

• aynen öyle saian dediği gibi manitadan boynuz yiyen s*kmesin rapi nokta

• Saian iyidir. Taladro denk gelirsem dinlerim ama ben taladroyla canfezayı karşılaştıranları anlamıyorum. Canfeza hayalinde yarattığı kadına yazıyor , taladro boynuzu takana

• Arabesk rap denilen zımbırtı çıktığı için Türkçe Rap bir kez daha prestij kaybetti. Ama özünde dinleyenler sever severim :))

0|0
    0|0
    • Hip-Hop Kültüründe arabesk diye zaten bir sınıf yok. Bu imitasyon her zaman olduğu gibi bizim ülkemizde çıktı. Çok severiz çakmalamayı. Ben 8 yaşında silahsız kuvvetle dinlemeye başladım.

• Arabesk pop - arabesk jazz diye bir şey düşünemiyorum Rap nasıl oluyorsa :)) Sinir oluyorum buna :)) Bende Neftet le başladım :)) Dmx Eminem Nas Ice Cube falan devam ettim

• İndigo kraldır.

0|0
    0|0
  • Arabesk rap diye çıkan şey işi bozdu. Arabesk rap diye bir şey yoktur.

0|0
    0|0
    • Dünyanın hiç bir yerinde arabesk diye birşey yoktur. Bizim milletimiz yıllardır kendine acılmasını sevdiği için ortaya çıkardı. Benim derdim var sevin beni dercesine

Yükleniyor...