Meraklı ve araştırmacı bir insansanız yardımlarınızı dinlemek isterim?

Zamanın yüzeye çıkaramadığı gerçekler vardı. Titanic gemisi batarken ardında milyonlarca delilide yakıp götürmüştü. Morgan robertson bir denizciydi birgün 2 tane ard arda öykü çıkartmış birincisinde 25 € ikincisinde 1000€ kazanmıştı sonra üzerine birkaç kitap daha çıkarttı fakat kitaplar tutulmayınca depresyona girdi ve kaldıgı otelde ayakta kalp krizi geçirerek ölmüştü. İşte kuşku tamda burada başlıyordu bahsettiğim yazar titanicin batışından tam 14 yıl önce titanicin batışını tamı tamına anlatıyordu hikayesinde su konu yer alıyordu. Hiç batmaz denilen bir gemide bir aşk yaşanıyor ve asla batmaz denen gemi bir buz dağına çarparak herkez batıyordu.. bu tesad olabilir demeyiniz morgan robertson 14 yıl öncesinde geminin özelliklerini dahi söylemişti koordinatlarına kadar mesela geminin 70.000 ton olduğunu söylemişti inşa edilen titanic 66.000 tondu her ikisindede eşit sayıda yolcu ve her ikisindede 3 pervane vardı filikaların sayılarının 24 olduğunu söylemişti titanicte 22 filika sayılıyordu. Fakat bu kitap hiç tutulmamıştı üstelik işin tuhafı bahsettiğimiz yazar robertson 1912'de otelde ölmemiş titanic battıktan 3 yıl sonra yani 1915 yılında ölmüştü..

Güncellemeler:
O sıralar birçok insan susturulmuştu.. Tahmin edilenlere göre robertson tutmayan kitabını gercekleştirme yolunda bir plan kurmuş ve onca insanın hayatına kıymıştı peki ama neden? Bahsedilenlere göre geminin kazan dairesinde New York'a götürülecek bir mumya vardı ve mısırlılara göre firevunlar mezarlarında olmadıkları sürece lanet peslerini bırakmayacaktı. Birçok soru vardı akılda en önemliside batmaz denilen geminin nasıl dakikalar içerisinde suya gömüldügüydü sizin fikriniz ne?

0|0
0|15

En İyi Erkek Görüşü

• İşin tuhaf yanı
    -gemi batarken oraya sadece 1 saatte ulaşabilecek gemiler yardıma gelmemiştir ve bahane olarak nöbette uyuyan nöbetçi sunulmuştur
    -Hayatta kalan bir yolcunun iddasına göre güvertede iken bir yıldızın parçalanıp 4 parçaya ayrıldığı görülmüştür
    -Başka bir ifadeye göre gemi kalkmadan önce yolcuları uğurlamaya gelen adamlardan biri -hiç umut yok-demiştir
    -Bazı yolcular suyun içinde ışıklar gördüğünü idda etmiştir
    Ve işin en tuhaf kısmı Titanic. whıte star. şirketine aittir ve o şirkete ait 3 gemi daha batmıştır. Bence tüm bunlar tesadüf değil o geminin batması uzun zaman önce planlanmıştı. Gerçek nedenini sadece Allah bilir ama bence
    ya gemide ki zenginliklere el konulmak istendi ya da gemide bir deney yapıldı

1|1
    0|0
    • Deney yapıldı derken nasıl bir deney yapılabilirdi ki böyle bir olayla?

Erkekler Ne Diyor 14

• gerçeğe dönebilen mucizevi kurmacalar olabilir, kaptan kitabı idolleştirip gerçekleştirmiş olabilir sadece rastlantı olabilir. sigorta parası bile olabilir o dönem çok revaçtı

1|0
    0|0
    • Fakat kimse buna dikkat etmedi o dönemde benim delirdigim konu bu 3500 kişinin hayatından bahsediyoruz burada dimi yani. Balık mı bu ya? .

• Peki nerde dera veriliyor ücret ya da bilgi?

• özelden sorarsanız daha iyi olur sonuçta rekabet ortamı değil bu forum detaylandırmayı öyle yaparsak daha adil olur ve etik olur

• Ya tarihin en büyük şom ağızlısıymış ya da gerçekten ön görüleri kuvvetliymiş.
    Şimdi diyeceksiniz ki bu nasıl bir öngürü olabilir?
    Bu kadar tesadüf mümkün mü? bahsettiğiniz yazar ve titanikle ilgili bu konudan haberdarım.
    Titanik gemisi bir komploya gitmedi. Bu bir gerçek.
    Ve bununla birlikte Jules Verne her nasıl yüz yıllar öncesinde su altını ve ay yüzeyine inişi istikrarlı ve ilk kez dile getirmiş bir kişi olabilmişse, aynı şekilde bu kişinin ütopyası da tutmuş olabilir.

0|0
    0|0
    • Bakın eskiden çok fazla sayıda evliya varmış fakat madem böyle bir olay var bu adamın kitaptan haberi var ozaman neden geminin kalkısına engel olmadı? Neden onca insanı ölüme sürükledi?

• Umarım bu dileğinizi gerçekleştirirsiniz.
      Ancak şuana kadar ki tüm delillerin tekrar tekrar araştırıldığını ve bir araya getirelerek tek bir merkeze toplandığını da unutmayın derim.

• Tesekkurler..

• İyi geceler
    Anlattığın hikayeyi uzun zaman önce bir yerden dinlemiştim. Benim de içimde kuşku bıraktı.

1|0
    0|0
    • İşin tuhafı yani bunlar gerçekten yasanmış ve üzerinden yüzyıllar geçmeşine rağmen hiçbir kurtulan doğruyu anlatmamıs.

• Araştırıcı olmak muhteşem aslında bundan 3-4 ay önce eisnteinin beyni hakkında bir belgesel izledim ve onunda gizemi çok farklı yani ilgimi çekiyor yani bir insanın beyninden daha büyükmüş fakat ozaman neden ampul? Yani daha fazla şeylerde yapabilirdi ozaman? Yanılıyormuyum? 5 yaşına kadar konuşamamış doktorlar ümidi kesmis mesela? Geçmişteki hiçbirşey objectif değil ama o yüzden ilgimi çeken çok fazla şey var..

• bende ilgimi çeken konular hakkında bir şeyler öğrenmeyi severim. Tarih, bilim, siyaset, müzik, Dünya'da iz bırakan insanlar, National Geographic Akıbetimiz serisinin bir kaç belgeseli, Uyuşturucula, Yeni Dünya Düzeni konuları. Adolf Hitlerde zamamında yaptığı resim beğenilmediği için okula alınmamıştı. Sonrası malum zeten. Ama Hitler Almanya'da yaşadığı saraydan sanata düşkün olduğunu anlayabilirsin :D

• gemilerde kurtarıcı iskelet dediğimiz sistem titanic ten sonra yapılmıştır. bir gemi su aldığında balans tankları dediğimiz tanklara su dolmaya baslar. eğer mürettebat erken davranıp bu kapakları kapatabilirlerse gemi suda alsa batmaz.
    titaniktede dikkat ederseniz balans tanklarının 4/3 ü su almıstı zaten ve tahliye etmek için yeterli pompa yoktu.
    tabi 1913 de gelişmiş bir radar sistemi olmadığı için o zamanki gemilerde güverte amirleri olurdu. zfhiri karanlıkta işinizi aksattığınızda kaza kaçınılmazdır.
    ve titanikte buz kıracağıda yoktu lakin titanic ten sonra artık buda gemilerde var.
    yani bence kaza mantıklı lakin söylediğin şey biraz efsane gibi geliyor...
    ingilizlerin herzamanki abartı kurgularından birtanesi :)

0|0
    0|0
    • Yanlız şuna dikkat etmenizi istiyorum ozaman robertson bunları 14 yıl öncesinden nasıl bildi? Bu gemi birçok tekikten geçmişti. Ayrıca heryer zifiri karanlıktı belkide ama gemi gereğindende aydınlıktı sadece son batarken ısıklar patlamıştı onun yanı sıra titanic batarken gizemli bir gemi ordan geçmiş bunu kurtulanlar söylüyor ayrıca o gizemli geminin içinden biri daha konuşmuş habercilere bir geminin battıgını gördük fakat kaptan yardım etmek yerine dümeni tam tersine kırdı yani bunca şüphe?

• ben filimdeki kurgudan batış sebeplerini anlattım kısaca.
      robertsonun böle bir hikayesinin varlığıda kanıtlanmışmı titanic batığı gibi bilemiyorum...
      ingilizler efsane olmak ister herdaim robertsonun uydurma olabileceğini düşünüyorum ben sadece tabi bu benim fikrim

• Bence sizde araştırsanız iyi olabilir çünkü bu basit bir mevzu değil..

• ahh be prensesim hepsi uydurma reklam amacli.. yani bir yazarmi batirack koskoca murettebat in oldugu bir gemiyi:)) elbet yakalanrdi ki karakutu diye bisey var cikardi orda eger bu solediklern gerck olsa nedn saklansin? okadr insanin hayatina kiymk icn deli olmk lazm:)) imza jack sparrow (tatli belan)

0|0
    0|0
  • Çok gereksiz bir merak bence! Mesela o olaydan 3 yıl sonra olan Çanakkale savaşını merak et. Lozan antlaşmasını merak et, piri Reis'in haritasının orijinalini amerika mı aldı onu merak et, Nuh'un gemisinin nerede olduğunu merak et. Bu soru bu siteye ağır gelir hem boşver sen.

1|0
    0|0
  • bu komplo teorisini görmüştüm biyerde ama neredeydi bu :/

0|0
    0|0
  • eğer bu söylenenler doğruysa gerçekten seni gönülden tebrik ederim.. mükemmel bir araştırmacı kişiliğin varmış.. vallahi helal olsun..

0|0
    0|0
    • Bu söylediklerimin hepsi doğru fakat dediğim gibi tarihin bilinmeyen sır perdelerinde bütün deliller yok edilmiş bilenlerin hepsi susturulmuş ve birçok şey mahfolmuş tek delil o gemiydi bence oda bir plan kimse gemiyi bulamasın diye antartikanın ortasında buz dağına çarptırılmış çünkü bugüne kadar gekinin yerini bulan tek bir kişi var oda 1985 yılında bir denizci buda bana mantıklı gelmiyor üstelik sen antartikanın buz gibi sularına girip hadi burada bir gemi bulayımda bakayım dermisin? ya da gittin hadi diyelim adam akıllı incelemezmisin? Adam sAdece resimlerini çekmiş yani buz gibi suya dalıp 2.5 saat yüzmek ve belki gemi bulurum falan felan bunlar yapmacık şeyler.. Ayrıca teşekkür ederim..

• açılan 2 ayrı soruşturmada 41 bin soru sorulmuş düşünsene..

• İnsanın başına ne gelirae meraktan gelirmiş benimde yaşamam için hicbir sebebim yok zaten bari dünyaya yararım olsun değil mi?

• Titanic değil de ''Nuh'un gemisi için 3 cümle yazabilir misin'' sorusunu sorsalar ne derdik acaba..

1|0
    0|0
    • Nuhun gemisi hakkındada az çok bilgim var :)

• Tavsiye ederim titanic den daha çok ilgini çekecektir.

• uydurmadan baska bisi degildir bayan

0|0
    0|0
    • Siz nasıl eminsiniz bukadar araştırdınız mı sanki? Ben aylardır kendimi yırtıyorum bu araştırma için hiçbirsey bilmeyip gelip bana burada slaak saçma yorum yapmayı kesin..

• soyler misin parayi bulan gemi sahibi bir fakirin lafini dinleyip parandan mi vazgececekti
      bir diger dusuncem gelecegi gordugini varsayalim. oyle olmasi gerekiyormus, buna engel olamazdi

• Adam kaptandı diyorum sana basit bir yazar değildi sadece.. anlatamıyorum sanırım siz en iyisi susun

• Ben kalabalik yapmaya geldim

0|0
    0|0
  • 14 Nisan 1912 de titania olayi daha esrarengiz bence

0|0
    0|0
    • Titania olayıda esrarengiz fakat ondada şöyle deniliyor yanılmıyorsam. Bahsettiğim mumya New York'a götürülmüş satılamamış başka bir gemiye götürülmüş o gemide batmış sonra ordan başka bir gemiye konulmuş ve o gemide batmış o iki gemiden birisiydi titania gemisi..

• Flika hazırdı önceden yüklü hersey düşünülmüş önlem alınmış. İş sadece sabote etmeye kalmıştı.

• Hırsızlar olay ilahi sanilsin diye morgenden ilham almış olabilirde :)

• Aptala malum olmustur

0|0
    0|0
    • Saçmalamayın lütfen bunca şey nasıl malum olabilir 14 yıl öncesinde hikayesinde yazdığı müzik dahi titanic batarken calınıyordu.

• Hangi konuda mesela

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...